Проєкт «Дифузія» відновлює роботу: в червні стартуємо у Хмельницькому й Тернополі

logo_white_2018

Проєкт «Дифузія» відновлює роботу: в червні стартуємо у Хмельницькому й Тернополі

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відновлює масштабний проект «Дифузія», метою якого є сприяння розвитку мистецтва в різних регіонах України та посилення взаємодії та співпраці між музейними інституціями.

Отже, перша виставка «Космос Еммі Андієвської» відбудеться вже 4 червня біля Хмельницького обласного художнього музею , що знаходиться за адресою, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 47. Відкриття о 17.00 год.

В експозиції, яка триватиме близько місяця, буде представлено кілька десятків мальовничих робіт із колекції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк). Серед них, зокрема, унікальні картини з доповненою реальністю.

А вже 15 червня – гостеву експозицію буде зустрічати славне місто Тернопіль.

Нагадаємо, проект національного масштабу “Дифузія”, приурочений до 30-річчя відновлення незалежності України. Це серія гостьових виставок, які мають на меті продемонструвати світову актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талантливість та творческий потенціал української нації.

Термін «дифузія» у перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія.

На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака , саме через гостіві виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.

До слова, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували вже тричі: у Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, та у Івано-Франківську з її ж творами.

Довідково:

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року у м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає у Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська здобула Національну премію ім. Тараса Шевченка у номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. У 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного українського мистецтва Корсаків.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на першу відкриту виставку після карантину: «Протистояння» художника з Дніпра Сергія Алієва-Ковики

Уже 29 травня Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує всіх охочих на першу офлайн-виставку. Цього разу відвідувачам будуть представлені роботи сучасного українського митця з Дніпра Сергія Алієва-Ковики. Його виставка має назву «ПРОТИСТОЯННЯ», вона триватиме до 21 червня цього року.

Початок о 17.00. У день відкриття ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Протистояння”
Людина та оточення — близьке, далеке. Друзі та вороги, зрада та самовіддача. Людина сама з собою – самовизначення. Хто я? Ворог, друг,зрадник. Хто я сам собі?
По суті людина завжди знаходиться у стані протистояння як із зовнішнім оточенням так і з самим собою. Завжди стається духовний вибір – за чи проти. Робиш крок куди – добро це чи зло.
Протистояння – і в роботі з матеріалом, полотно, дерево, залізо.
Євангельські тексти найбільш узагальнено та разом з тим найбільш глибоко ілюструють ці мотиви. Ці історії Ісуса – духовні, моральні переживання кожної людини.

Як зазначає мистецтвознавця Зоя Навроцька, мистецтво Сергія Алієва-Ковики – це розлога по-справжньому епічна оповідь про білий світ, неперебутність його колооберту, про вічність і поступ. сьогодення.

«Це, зрештою, важкі, сповнені трагосу роздуми художника про незмінну сутність людини на тлі швидкоплинності епох. Людини з її безсмертною душею, що спроможна як до високості злетів, так і до ницості падінь. Неначе стверджуючи Транквіліона (його незабутнє «людина – це світло і темрява, ангел та звір…»), візуальними засобами сучасного мистецтва Сергій Алієв-Ковика творить сагу нашого суперечливого часу, як зримий документ доби, її точну й болісну кардіограму, що стукотить у скронях виразно і невблаганно», – зазначає Зоя Навроцька.

«Протистояння» – виставковий проект художника, сформований на основі євангельських притч, занурює глядача в світ грандіозних потрясінь, неймовірних пристрастей, разючих контрастів.
Сягаючи подумки аж до часів Ісусових, митець не просто ставить перед собою завдання вкотре переповісти найтрагічніші розділи Нового Заповіту, а крізь призму Священного манускрипту намагається осмислити нинішню українську реальність. Окупація, гіб`ридна війна, кров, сльози,
щоденні втрати на фронті, а ще – підлість і лицемірство, і тендітна межа поміж праведністю, честю, відвагою та безумством зрад, нікчемною мотивацією ганебних вчинків… Весь трагізм найновішої історії України…

Довідково:

Сергій Алієв-Ковика – малярство, гравюра, скульптура, книга.
Народився у с. Бабайківка, Дніпропетровської області у 1956 році.
Освіта:
Московський поліграфічний інститут, (майстерня Мая Мітурича) 1983-1988.
Персональні виставки:
Виставка фотографії «Йдучи» – музей «Літературне Придніпров’я», 2001
Виставка гравюри та малюнку – Дніпропетровський художній музей, 2006
Виставка живопису – Дніпропетровський художній музей, 2017
Виставка гравюри та малої пластики «Бестіарій» – галерея «Дукат» м. Київ, 2017
Виставка живопису «Пори року» – Дніпропетровський художній музей, 2019
Мешкає та працює у м. Дніпро.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків: ми запрацювали після двомісячного карантину і чекаємо на вас щодня

Після тривалої перерви залами Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку нарешті пройшлися перші відвідувачі. Їх поки не багато. Однак, заклад охоче відкриває свої двері і в будні і у вихідні.

Музей відновив роботу після майже двох місяців карантину у понеділок, 11 травня.

І хоча весь цей час МСУМК працював в онлайн-режимі, радо повідомляємо що повернулися у реальність!

До слова, у день відкриття для всіх відвідувачів був вільний вхід. А для охочих долучитися до мистецтва діяла арт-зона креативу: присутні мали унікальну можливість намалювати будь-який художній твій чи портрет власноруч та взяти його собі на пам’ять. Крім того, можна було повправлятися, склавши пазли з художніх картин.

Крім того, ще два подарунки у день відкриття приготував МСУМК для відвідувачів: безкоштовні екскурсії о 14.00 та о 18.00. А для поціновувачів музики відбувся музичний челендж «Розбуди рояль».

Отже, відтепер Музей працюватиме у звичному режимі. Щоправда, вхід дозволено поки тільки у масках і з дотриманням карантинних умов.

НОН-СТОП: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на відкриття!

11 травня впродовж дня з 12:00 і до 20:00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбуватиметься низка заходів з нагоди відновлення роботи закладу після двомісячного карантину. І хоча, весь цей час МСУМК працював в онлайн режимі, радо повідомляємо, що повертаємося з віртуальності в реальність.

Отже, у день відкриття ВХІД ВІЛЬНИЙ для всіх відвідувачів без винятку. А для охочих долучитися до мистецтва діятиме арт-зона креативу: всі матимуть унікальну можливість намалювати будь-який художній твій чи портрет власноруч та взяти його собі на пам’ять. Крім того, можна повправлятися склавши пазли з художніх картин.

Подарунки від МСУМК для відвідувачів: безкоштовні екскурсії о 14.00 та 18.00. А для поціновувачів музики приготували музичний челендж «Розбуди рояль» (будь-хто з мінімальним досвідом може сісти за старовинний рояль і зіграти улюблену мелодію).

Єдина умова – вхід усіх відвідувачів у масках.

МСУМК, м. Луцьк, вул. Карбишева, 1.

Заявка