Музей сучасного українського мистецтва Корсаків - місце, де зустрічаються люди, ідеі, мистецтво, щоб створювати майбутнє

Місія

МИ БУДУЄМО МУЗЕЙНУ ІНСТИТУЦІЮ НАЙВИЩОГО РІВНЯ, ЯКА ЗМІНЮЄ МИНУЛЕ, РЕФЛЕКСУЄ ТЕПЕРІШНЄ ТА ТВОРИТЬ МАЙБУТНЄ, ЩО СПРИЯТИМЕ РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ НАЦІЇ ТА ПРОПАГУВАТИМЕ УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО У СВІТІ

 

Цілі
  • Формування ґрунтовної колекції творів провідних українських митців та забезпечення постійного її поповнення.
  • Провадження ефективної виставкової діяльності з метою представлення творчих здобутків вітчизняних художників в Україні та за кордоном.
  • Організація науково-дослідницької роботи з метою пошуку нових, виявлення незнаних та повернення забутих імен українських художників до історії мистецтва.
  • Сприяння творчій діяльності українських митців та розвитку молодої генерації художників.
  • Створення простору для рефлексії, дискусій та пошуку істини, де відвідувачі будуть пе­реживати унікальний естетичний досвід, здобувати натхнення та пізнавати мистецтво.
Історія

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків знаходиться у місті Луцьку, на території Культурно-розважального центру “Адреналін Сіті”. Урочисте відкриття відбулось 24 серпня 2018 року.

Музей Корсаків створений з метою розвитку духовності нації, пропагування українського мистецтва у світі шляхом презентації яскравих творчих здобутків художньої культури XX століття, знайомства відвідувачів з сучасним мистецтвом через авторські проекти, інсталяції, перформанси.
Фундатором та натхненником створення першого в Україні світового рівня музею сучасного українського мистецтва стала родина Корсаків.

Загальна площа першої черги музейного комплексу становить близько 5 000 кв. м і містить низку виставкових залів. Площа постійної експозиції займає 3000 кв. м.

У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ– ХХІ століть.

Ідейним початком створення приватного музею стала Галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра», яка відкрилась у квітні 2014 року і за час своєї роботи провела десятки виставок, культурно-мистецьких суаре, творчих конкурсів. У 2016 році Галерея виступила організатором мистецького форуму “WestArt Forum UA” та співорганізатором фестивалю сучасного урбаністичного мистецтва “ПоліхромА”.

У липні 2018 року відкрито Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського, який став структурним підрозділом Музею.

Широка програма виставкової, освітньої, наукової-дослідницької та видавничої діяльності, яку проводить Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, відображає актуальні процеси в українській культурі та відкриває можливості для публічного діалогу і створення нових творів.

Локації
План музею
plan
plan
Три музеї: від сакрального через ренесанс до сучасного
creative
Відвідайте мистецький трикутник нашого міста!

Ви пройдете шлях, яким розвивалося мистецтво: від мімезису (наслідування та відтворен­ня) до ідеї (коли сюжет несуттєвий); від ідеї (коли стали важливі кольорові співвідношення, контрасти, ритми, маси) до «смерті мистецтва» (коли мистецтвом може бути все, а художником кожен).

Ви переконаєтеся, що спадкоємність та конфлікт поколінь художників як боротьба та єдність протилежностей є основою розвитку мистецтва. Ви спостерігатимете, як буття визначало мистецтво, а мистецтво визначало буття. Ви побачите синусоїдальний характер розвитку мистецтва упродовж століть: від форми до змісту, від змісту до форми. Ви зрозумієте, що естетична селекція творів випробуваних роками не тільки фіксує у часі та просторі здобутки людства, а й врятує світ від інформаційного потопу. Ви отримаєте нові знання, унікальні емоції та глибокі переживання, що незворотно розвине ваш естетичний досвід.

map