Відкриття виставки живопису Миколи Журавля (м. Київ)|МСУМК Луцьк

logo_white_2018

Відкриття виставки живопису Миколи Журавля (м. Київ)|МСУМК Луцьк

5 жовтня, у п’ятницю, о 17.00 в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) відбудеться відкриття виставки малярства Миколи Журавля (Київ).

Микола Журавель народився 13.08.1960 року в Магнітогорську (Росія). В 1989 р. закінчив навчання у Київському державному художньому інституті. У 1995 році вступив у члени Національної спілки художників України.
В 1999 році став членом Спілки БЖ-Арт.
Мешкає та працює у Києві.
Учасник та автор численних виставок, виставкових проектів та перформансів.

Твори Миколи Журавля це – саме той випадок, коли нестерпно хочеться торкнутися до них рукою, відчути холодний полиск фарб, шорстку матеріальну плоть фактур. Інколи термін «малярство» стає затісним для мистця.

З віртуозною невимушеністю та вражаючим естетизмом художник поєднує у своїх композиціях те, що практично непоєднуване: гармонійну глибину старих як світ лесирунків і загрубілу структуру іржавого металу, а ще уламки, фрагменти, уривки якихось покинутих, пожовклих, знищених часом предметів, із вишуканістю колористичних плям. Відтак, поверхня творів асоціюється із пластикою рельєфів, або ж зі специфікою колажів. Мистецький світ Миколи Журавля сповнює фабула якихось суперечливих колізій: від інтонацій агресії, брутальної викривальності, до тріумфу зворушливої людяності та надії. Все, створене художником, нагадує сторінки якихось епічних текстів: про світ, людину, час, про речі відвічні й зрозумілі кожному. Завдяки майстерній комбінаториці асоціацій художнику вдається спонукати глядача до мислення й глибокого співпереживання із ним конфлікту минувшини та сьогодення. Визначні події, співіснування епох, проблеми суспільних формацій, а ще мить і вічність, швидкоплинність людського життя – ось художньо-філософська парадигма творчих пошуків Миколи Журавля. В його образах багато драматизму і, навіть, трагосу. Одначе, інколи без цих, здавалося б, руйнівних рис не наступить мудрість прозріння й катарсису…

Художник наполегливо шукає і знаходить опертя в мистецтві й творчості з вірою та сподіванням, що сказане ним слово буде почуте!

Вхід вільний!

ВДОСКОНАЛЕНА ДЖОКОНДА, ТРАКТОР І КОЗА: ЯК ДЕБЮТУВАЛА ЮНА ЛУЦЬКА ХУДОЖНИЦЯ

Власна виставка у 16 та мрії про професію художника. Юна лучанка Марія Нітовська дебютувала з виставкою«Малюю, вчуся, мрію» в арт-кафе «Стоп-кадр», що в АдреналінСіті.

Серед робіт представлені різні стилі та техніки. Найбільше уваги привернули зображення трактора, кози та Джоконда, яку дівчина перемалювала у власному стилі.

Марія – учениця 4-го класу Луцької художньої школи. Її педагог – Андрій Русанович . Він прийшов привітати дівчину з першою виставкою та розповів про особливості в навчанні Марії.

«Вона безумовно має талант. В художній школі ми вивчаємо базу. Часто кажуть, що школа обмежує стиль, але така є базова академічна освіта. Аби розвиватися як автор, необхідно багато працювати й поза школою. В нас майже 600 учнів, Марія – одна з тих, ким можна гордитися».

Марія переїхала з Рівного в юному віці, у Луцьку ходить не лише до художньої школи, а також тяжіє до математичних дисциплін. Має 45 дипломів, серед них за досягнення з математики, фізики та астрономії. Привітати дівчину прийшли й однокласники та класна керівниця, яка подякувала батькам за здібну ученицю. Жінка додала, що Марія розкрилася по-новому, коли почала відвідувати художню школу.

Рідні Марії всіляко підтримують школярку. Дідусь розповів, що дівчину знайомили з мистецтвом Пікассо, сприяли відвідинам іспанських музеїв, аби Марія могла розуміти мистецтво.

Виставка юної художниці Марії Нітовської

20 вересня  запрошуємо на виставку малярства та комп’ютерної графіки юної художниці Марії Нітовської. Марія навчається у 4 класі Луцької художньої школи.  Дівчина хоче пов’язати своє майбутнє з мистецтвом і мріє стати професійним художником.

Виставка відкриється о 16:00 год в арт-кафе “Стоп-кадр” в КРЦ “Адреналін Сіті”

Вхід вільний! Запрошуємо!

У Луцьку вперше вручили премію імені Івана Корсака

Першу Літературну премію імені видатного українського письменника, журналіста, почесного громадянина Луцька Івана Корсака вручили Петру Кралюку за книгу історичної прози «Синопсис». Символічним є те, що вручили премію в день народження Івана Корсака та його сина, який є фундатором премії, Віктора Корсака.

Урочисте вручення премії відбулося у нещодавно відкритому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків 15 вересня.

Літературну премію 2018 року започаткувала родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал», вручення відбуватиметься до дня народження Івана Корсака 15 вересня щорічно. Згідно з положенням про Літературну премію імені Івана Корсака, твір, представлений до участі на здобуття нагороди, обов’язково має бути присвячений історії України, написаний українською мовою на високому художньому рівні та мати великий читацький розголос. Варто зазначити, що лауреат отримує диплом, медаль, а також грошову винагороду в сумі 50 000 гривень.

Спочатку слово взяв син Івана Корсака, фундатор премії Віктор Корсак, який подякував усім присутнім за те, що вони прийшли на вручення та не забувають його батька.

«Дякую, що вас цікавить література та історичний роман. Коли я читав погодження про Шевченківську премію, то там написано: премія з літератури та мистецтва. Для мене це дивно, адже література – це і є мистецтво, яке виконує свої функції, зокрема пізнавальну, естетичну, приносить натхнення. Саме історичний роман виконує ще й такі функції, які поза межами стандартних: укорінення нації, розуміння генези розвитку своєї нації. Цей напрямок дає додатковий ресурс для кожного жителя України. Враховуючи це, ми організували премію в аспекті вшанування батька та в аспекті того, що цей напрямок потрібно розвивати. Тому сьогодні ми будемо вітати першого лауреата», – зазначив Віктор Корсак.

 

Опісля цього настав час вручення премії першому лауреату, і як пояснив голова журі, директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький, інтриги робити не збиралися, адже виходили з того, що ця премія особлива. Зокрема, члени журі орієнтувалися на діяльність Нобелівського комітету, котрий, шануючи амбіції всіх номінованих на премію, не оприлюднює імена, аби не травмувати їх, тож оголошують лише ім’я лауреата. З його слів, було подано 12 кандидатур, 8 з яких журі відхилило через неформат або через низький літературний рівень.

Отож, за одноголосним голосуванням членів журі першу Літературну премію імені Івана Корсака отримав Петро Кралюк за книгу історичної прози «Синопсис», премію лауреату вручи Віктор Корсак.

Петро Кралюк наголосив, що йому надзвичайно приємно бути першим лауреатом Літературної премії імені Івана Корсака, адже він цінує його творчість, і багато речей, про які він писав, хотів би теж писати.

«З Іваном Корсаком ми по-своєму змагалися, часто зверталися до одних і тих же сюжетів, десь він мене випереджав, десь я його випереджав. Я йому неодноразово говорив: «Знаєте, Іване Феодосійовичу, ви полегшуєте мою працю, адже я хотів написати працю про Міхала Чайковського, і тут ви написали роман «Отаман Чайка», я хотів написати про Юрія Немирича, і ви написали роман «Немирів ключ». Мені вже не потрібно тут працювати, адже я можу зайнятися іншими сюжетами», – зауважив Петро Кралюк.

Та додав: «Я надзвичайно цінував Івана Феодосійовича, як людину. Не скажу, що ми були друзями, але складалося так, що наші долі неодноразово пересікалися, ми допомагали один одному, ми розуміли один одного. Власне, прийшов я у літературу завдяки Івану Феодосійовичу. Він залишив після себе надзвичайно великий об’єм історичної літератури».

Муза, подруга та вірна дружина Івана Корсака Марія Іванівна подякувала присутнім, що пам’ятають і люблять чоловіка і привітала Петра Кралюка:

«Я шаную Вас так, як шанував вас Іван. Ви були однодумцями в літературі, однодумці в житті. Дякую всім присутнім, які не байдужі до того, що відбувається в нас, які не байдужі до всього, що творить тепер уже мій син. Протягом цього вечора багато говорять про чоловіка, але повірте, що в цьому всьому дуже-дуже багато зробив Віктор. Якби було багато таких синів, як у мене, то наша країна стала б набагато кращою, бо коли буде культура, коли буде нація, то ми житимемо краще, будемо знати, що ми українці, що в нас є нація, а це – понад усе!».

МСУМК запрошує на театральний фестиваль «Мандрівний вішак» |Музей у Луцьку в КРЦ Адреналін-Сіті

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) запрошує на 5-й міжнародний театральний фестиваль «Мандрівний вішак». 22 вересня у МСУМК відбудеться ряд театральних вистав, перформансів, майстер-класів для дітей.
Запрошуємо!

Програма фестивалю
22 вересня, субота

11:00 | Театральна майстерня для дітей «Ігровий театр. Видима енергія» <реєстрація> | Зала змінної експозиції МСУМК | Валерія Котеленець, актриса театру «І люди, і ляльки» | м. Львів | 2 год.
Майстерки для дітей | ГО «Рукотвори» | 2 год, Вхід вільний.

14:00 | Лицедійство «СковороДіти» | за творами Г. Сковороди  | Художньо-меморіальний музей     М. Кумановського МСУМК | Дитяча театральна студія «ДогориДриґом» | м. Луцьк | 30 хв. Вхід вільний.

15:00 | Драматичне дійство «Тамплієри» | за мотивами однойменної збірки С. Жадана <вільно> | Художньо-меморіальний музей М. Кумановського МСУМК | театр «Від Ліхтаря» | м. Рівне | 1 год 10 хв. Вхід вільний.

17:00 | Перформанс «Вітер у шафі» | сценарій М. Шишкової <вільно> | Зала актуального мистецтва МСУМК
Театральна лабораторія “ВідСутність” ПДМ | м. Рівне, Україна | театр «Sluhadlo» | м. Нітра, Словаччина | 1 год. Вхід вільний.

19:00 | Трагедійне дійство на одну дію «Ножі в курях, або Спадок мірошника» | Д. Гарровер  | Ангарне приміщення культурно-розважального центру «Адреналін Сіті» | Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса | м. Львів | 1 год 30 хв. Вартість квитка 100 грн.

У Луцьку вручать літературну премію імені Івана Корсака

У суботу,15 вересня в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться перше вручення літературної премії імені видатного українського письменника, журналіста, почесного громадянина Луцька Івана Корсака.

Захід розпочнеться о 15 годині.

Прес-конференція за участіголови журі, відомого письменника, директора видавництва «Ярославів Вал» Михайла Слабошпицького, лауреата конкурсу іфундаторапремії, доктора економічних наук Віктора Корсака розпочнеться о 16 годині.

Нагадаємо, що Літературну премію імені Івана Корсака 2018 року започаткувала родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» задля популяризації історичної літератури й заохочення авторів тих творів, які стали яскравими художніми здобутками.
Вручення премії відбуватиметься до дня народження письменника 15 вересня щорічно.

Згідно з положенням проЛітературну премію ім. Івана Корсака, твір, представлений до участі на здобуття нагороди, обов’язково має бути присвячений історії України, написаний українською мовою на високому художньому рівні та мати великий читацький розголос.

Лауреата визначає журі шляхом таємного голосування. Він отримує диплом, медаль, а також грошову винагороду в сумі 50 000 гривень.

Запрошуємо журналістів, письменників, літературознавців,  представників влади та активну громадськість міста до участі у заході.

Вхід вільний.

Заявка