Події

logo_white_2018

“Соціо” & “Час, що минає”: в арт-кафе – виставка графіки та художніх фото

Арт-кафе «Стоп-кадр» зібрало поціновувачів сучасного мистецтва на виставці двох юних мисткинь.
Анастасія Гомзякова представила графічні роботи під назвою «Соціо», показавши через трафаретні силуети, чорні та кольорові плани увесь світ. А Юлія Булат показала несподіваний погляд на художнє фото, презентувавши серію «Час, що минає».

Дівчата отримали художню освіту в студії «Арт-кластер» луцької художниці Катерини Ганейчук, зараз же дівчата продовжують здобувати знання закордоном: Настя навчається у Краківській академії, а Юля – у Міжнародному університеті дизайну «School of form» міста Познань.

Виставку Анастасії та Юлії відкрили 26 вересня у межах проекту галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» – «Крок на шляху мистецтва», який має на меті відкрити юні таланти і нові імена у мистецтві.
«Перші кроки дуже важливі для кожного юного митця, а наш проект допомагає їх зробити. Хочеться вірити, що ви навчитеся у Польщі всього кращого і таки повернетеся в Україну, щоб тут втілювати усі ваші найсвіжіші ідеї, або ж прославлятимете нашу країну закордоном. Бажаю вам масштабних виставкових проектів і персональних експозицій!», – зазначила керівний партнер галереї Леся Корсак.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька розповіла, що критиків ніхто не любить, але насправді у критиці немає нічого поганого.

«І негативну, і позитивну критику треба сприймати як імпульс до розвитку, але я тут зараз не критик, бо з вами хочеться говорити на рівних, як із митцями. Я бачу тут не просто перший крок, а певний рівень професійності, молодого художника, з яким можна говорити у тембрі власного голосу, не погладжуючи по голові, щоб раптом не засмутити і не образити. І дозволю собі сентиментально думати, що як би там не склалося майбутнє, а ви пропагуватимете українське мистецтво, бо позиціонувати себе українським художником чи поетом можна у будь-якій точці світу».

Також, мистецтвознавець прокоментувала детально роботи кожної із учасниць виставки.
«Мінімалістична графіка Насті – це відчуття білої площини, у взаємодію з якою входять якісь плями, гра кольорів, коли цей простір стає світом і Всесвітом. Це дуже естетичні і професійно зроблені фігурки, які відображають дуже глибокі ідеї, показуючи, як глибоко відчуває час і стиль у мистецтві така юна ще людина. Це дуже цікава спроба показати соціум, його хаос незахищеність, і розумний глядач неодмінно зможе відчитати з цих робіт багато.

Твори Юлі мене просто вражають. Здається, що фото сьогодні займає провідну роль, як і живопис, і ліплення. Ця добірка художніх фото не може залишити байдужими, бо естетично наточене око побачило такі об’єкти у часі і просторі, які дуже красиві. Чого варта лише клямка потрісканого вікна… Це ж поет може написати цілу поему! Скільки разів воно відкривалося, як його робив сільський тесля, скільки до клямки торкалася рука і дитини, і жінки, і бабці, скільки хтось визирав із нього…

Роботи Анастасії та Юлії експонуватимуться в арт-кафе «Стоп-кадр» орієнтовно протягом двох тижнів, тож у лучан ще є час прийти і відшукати у кожному з полотен чи фото особливий сенс.

Галерея “Арт-Кафедра” запрошує на виставку творів Юлії Булат та Анастасії Гомзякової

26 вересня о 15:00 в арт-кафе «Стоп-кадр» відкривається виставка графіки молодої художниці Анастасії Гомзякової під назвою «Соціо» та серія художнього фото Юлії Булат з назвою «Час, що минає».

Виставка відбудеться в рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва», який започаткований арт-галереєю з метою підтримки молодих художників. Нагадаємо, що рамках проекту галерея надає можливість молодим митцям представляти свої твори в арт-кафе «Стоп-кадр», проводити в його залах презентації, обговорення, дискусії, реалізовувати власні творчі проекти, інсталяції, перформанси та допомагає їм зробити перші кроки до відкриття свого таланту глядачеві.
Запрошуємо всіх шанувальників мистецтва. Вхід вільний!

В Арт-кафедрі – виставка кращих творів митців Сходу і Півдня України

У Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» відкрили виставку «Forpost» в рамках якої презентували творчість художників Сходу та Півдня України.
Зразки малярства, графіки та скульптура зібрали повний виставковий зал галереї.
Свої творчі роботи презентували митці: Петро Антип, Микола Бірючинський (Горлівка), Олександра Єськова, Антоніо Шевченко (Донецьк), Олександр Садовський, Ганна Гедора(Суми), Віталій Кохан (Харків), Сергій Баранник, Володимир Харакоз, Олексій Бондаренко, Сергій Кирилов ( Маріуполь), Олександр Стовбур, Сергій Савченко, Світлана Юсім, Володимир Цюпко, Валерій та Лука Басанець, Марина Яндоленко, Василь Сад (Одеса).
Більшість митців особисто приїхали на відкриття виставки до Луцька, міста, яке встигло зачарувати іншим світоглядом, красивою українською мовою та небайдужістю до проявів усього мистецького.
«Forpost» – виставка-експеримент, спроба виявити той рівень внутрішньої свободи мистців Сходу та Півдня України, який застерігає від творчого колаборантства, додає емоційної сили, спонукає стояти у ці непевні часи на варті інтересів вітчизняної культури.
Керівний партнер галереї Леся Корсак привітала гостей виставки із Днем знань і побажала розширювати свої мистецькі обрії.
«Це свято не лише вчителів та учнів, воно стосується кожної людини. Саме через недостатню кількість знань про історію, культуру, мистецтво, духовність своєї країни ми і маємо ті проблеми, що оточують нас зараз».
Також, презентували альбом робіт попередньої експозиції галереї – «Ерос та натхнення».
Пані Леся зазначила, що веселе літо закінчилося, а тому варто повертатися в реальність і усім разом робити спільну справу заради відродження мистецького потенціалу країни.
«Митці зі Сходу та Півдня України, роботи яких бачимо сьогодні, – це творчі розуми своїх регіонів, які впливають на формування мистецької думки. Нам цікаво, які вони, які проблеми обговорюють у своїх творах. Хотілося познайомитися з цим мистецтвом ближче, аби вкотре переконатися, що ми – одне суспільство, одна країна, одна ментальність».
Мистецтвознавиця Зоя Навроцька розповіла, що мета виставки – побачити ту ментальність, той рівень свободи, той вогник творчості, який, об’єднавшись з іншими, вибудує культурний простір України.
«Ліна Костенко зазначала, що український геній, український митець – водночас і політик, і історик, бо не може відірватися від віковічно не вирішених проблем, які заважають ході народу до цивілізації. Завдання нашої виставки – продемонструвати твори тих художників, які є форпостом, тобто сторожовою вартою на крайній межі фронту. Ці люди є духовним форпостом України на межі війни. Тому завдання такого невинного митецького проекту насправді дуже глибоке і вагоме».
Художників вирішили не обмежувати темами чи стилями, саме тому виставка розрахована на абсолютно різні смаки глядачів – від класичного живопису до експериментів скульптури і абстракціонізму.
Митець з Маріуполя Володимир Харакоз зазначив, що Луцьк – вибуховий для нього у плані мистецтва, бо тут хочеться не лише творити свідомо, а й дослухатися до чогось внутрішнього, піддаючись автоматичному письму.
Олександра Єськова та Антоніо Шевченко, художники із Донецька, поділилися прагненням вивчити досконало мову своєї держави. Антоніо загорівся ідеєю створити цикл портретів відомих українців, аби у світі знали, що нам є, ким пишатися. В рамках цієї виставки художник представив цикл робіт про усміхнених качок – символів добра і вміння шукати позитиви щодня.
«Саме тут, у Луцьку, я відчула все ж щось інше, ментально інше. Тут інші цінності, які творять наше суспільство здоровим і красивим», – зазначила Олександра Єськова.
Марина Яндоленко, представниця Одеської художньої школи, теж розповіла, що саме у Луцьку змогла вивчити українську мову, і тепер це місто – її особлива любов.
А Микола Бірючинський натхненно пообіцяв, що Горлівка теж скоро стане українською, і всі українці Сходу та Півдня повернуться з вічних мандрів, подібно до того, як знайшов свій правильний шлях додому Одіссей.

Заявка