Події

logo_white_2018

Чим Музей сучасного українського мистецтва Корсаків дивуватиме у жовтні

Розпочинається мистецький жовтень вже 2 жовтня з виставки робіт Миколи Ампілогова «NEW WAY»  у рамках проекту «Крок на шляху мистецтва». Відкриття відбудеться у арт-кафе «Стоп Кадр», о 15.00 годині.             

Крім мистецького напрямку МСУМК 6 жовтня прийматиме  Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера».

У програмі:  12:00-13:00 – Презентація поетичної збірки Катерини Калитко «Ніхто нас тут не знає і ми  нікого». Модератор: Олександр Бойченко.

*Катерина Калитко – письменниця, її книга «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» була відзначена премією «Книга року Бі-Бі-Сі – 2017», перекладає сучасну літературу Боснії та Герцеговини.

13:15-14:15 – Поетичні читання з Мачеєм Робертом.  Модератор: Андрій Любка.

14:30-15:30 – Я – Чужий: про ненависть та любов у книжці «Наші Інші». Розмова Остапа Сливинського та Олесі Яремчук.

Найгучніша подія місяця 10 жовтня – відкриття виставкового проекту «KULTUR-NATUR»  Леся Подерв’янського, Анастасії Подерв’янської та Олександра Смирнова (Зала змінної експозиції). Початок о 17.00          

Вже наступного дня, 11 жовтня, відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Символічні виміри візуальної культури». 

27 жовтня – Фестиваль ТАТУ (Зала сучасного актуального мистецтва) протягом дня.               

31 жовтня – Форум молодіжних працівників та працівниць   «Didital в молодіжній роботі».

ІННОВАЦІЙНО: У Луцьку запрацювала Мала Академія сучасного мистецтва

Мала Академія сучасного мистецтва, яка працює на базі Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків розширила коло слухачів. Відтепер тут навчатися можуть дітки і молодшого шкільного віку. Зараз триває набір у старшу групу 11-13 років та молодшу групу 6-7 років.

Автор програми і куратор Богдан Мисюга – викладач  Львівської національної академії мистецтв.

Навчаємо чотирьох предметів:

• графічний образ;

• кольорознавство і техніки малярства;

• час і простір;

• історія художньої форми (історія національних художніх традицій у мистецтві, історія стилів, семіотика, це все – у комплексі із теорією музики та театру).

Хочете самі побачити і переконатись – приходьте на заняття!

Формат навчання: заняття в понеділок, середу і п‘ятницю, початок о 15:30, тривалість 3 год.

Запис та деталі за тел.:  066 920 88 51, 050 660 54 76

У МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ ЇДЕ ВИСТАВКА «KULTUR-NATUR»

Відразу три знані митці : Лесь Подерв’янський, його донька Анастасія Подерв’янська та зять Олександр Смирнов привезуть до Луцька свої твори.

Відкриття виставки під назвою «KULTUR-NATUR» відбудеться 10 жовтня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Початок о 17.00!

Вхід у день відкриття вільний!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1

Живопис  – полотно, олія, дерево, метал.

Скульптура – дерево.

Качка пливе, не маючи наміру віддзеркалюватись у воді. Вода не має наміру втримати віддзеркалення качки. Людина має намір залишити по собі сліди. Сліди людини виглядають як купи каміння, пластику, бетону, скла, дерева і глини. Дерево і глина з часом  перетворюються на землю, з якої вийшли.  Так само, як і сліди звірів. Справжній майстер не лишає слідів.

Лесь Подерв’янський

Альбом-монографія «Герметичне коло Карла Звіринського» – переможець на Форумі видавців-2019 у номінації «Наукова література»

Альбом-монографія  «Герметичне коло Карла Звіринського» , який привезли на Форум видавців у Львові його автор –  Богдан Місюга  та фундатори  Музею сучасного українського мистецтва Корсаків  –  Віктор  і  Леся Корсаки , ставши переможцем у номінації «Наукова література».

У науковому ілюстрованому альбомі-монографії вперше системно висвітлено діяльність одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х – «Герметичного кола Карла Звіринського», творчість його учасників на фоні художніх процесів України та світу.

Вперше зібрані в єдиному науковому контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Олександри Цегельської, Івана Марчука, Петра Грицика, Петра Марковича. Цитати з інтерв’ю, таблиці та конспекти лекційних зайнять відкривають правду про діяльність його «підпільної академії» та сутність творчого методу самого Вчителя.

Більшість артефактів дослідження були експоновані у масштабному виставковому проекті «Герметичне коло Карла Звіринського» (29.03-2.06.2019) у межах дослідницької платформи «Генеза» Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку. Видання цікаве для мистецтвознавців, істориків та теоретиків мистецтва, культурологів та художників, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

Видавництво: «Коло»
Мова видання: українська мова
Рік видання: 2018 р.
Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 264
Художник: Henyk
Жанр: Гуманітарні науки, Культура і мистецтво, Гуманітарні науки, Мистецькознавство, Мистецькі видання та арт-буки, Наукові видання

Видання побачило світ завдяки Музею сучасного українського мистецтва Корсаків  та автору – викладачу Львівської національної академії мистецтв Богдану Місюзі.

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків виступлять учасники ІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»

4-6 жовтня у Луцьку відбудеться ІІ Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». На Волинь приїдуть найвідоміші письменники з України, Польщі та Білорусі. Третій, заключний день відбудеться у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

У програмі, 6 жовтня:

12:00-13:00 – Презентація поетичної збірки Катерини Калитко «Ніхто нас тут не знає і ми  нікого». Модератор: Олександр Бойченко.

*Катерина Калитко – письменниця, її книга «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» була відзначена премією «Книга року Бі-Бі-Сі – 2017», перекладає сучасну літературу Боснії та Герцеговини.

13:15-14:15 – Поетичні читання з Мачеєм Робертом.  Модератор: Андрій Любка.

14:30-15:30 – Я – Чужий: про ненависть та любов у книжці «Наші Інші». Розмова Остапа Сливинського та Олесі Яремчук.

Запрошуємо!

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків на Форумі видавців представить унікальне видання «Герметичне коло Карла Звіринського»

Презентація наукового ілюстрованого альбому-монографії відбудеться 20 вересня о 16:00 у Палаці Потоцьких у Львові (вул. Коперника, 15) за участю автора – Богдана Мисюги та фундаторів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктора й Лесі Корсак.

До слова, альбом-монографія «Герметичне коло Карла Звіринського» – номінант на Премію «BookForum Best Book Award» 2019!

В альбомі-монографії вперше системно висвітлена діяльність одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х – «Герметичного кола Карла Звіринського», творчість його учасників на фоні художніх процесів України та світу. Вперше зібрані в єдиному науковому контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Олександри Цегельської, Івана Марчука, Петра Грицика, Петра Марковича. Цитати з інтерв’ю, таблиці та конспекти лекційних занять відкривають правду про діяльність його «підпільної академії» та сутність творчого методу самого Вчителя.

Мало експонована в Україні мистецька спадщина Карла Звіринського і його учнів ілюструє також естетичне протиріччя мистецької України 1960-х, де актуальний мистецький процес відбувався поза офіційною культурою. Це наукове видання ілюструє один із етапів фундаментального дослідження науково-дослідного сектору Львівської національної академії мистецтв про некласичну візуальну культуру України ХХ-ХХІ ст.

Більшість артефактів дослідження були експоновані у масштабному виставковому проекті «Герметичне коло Карла Звіринського» (29.03-2.06.2019) у межах дослідницької платформи «Генеза» Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку.

В альбомі використані репродукції творів із родинних колекцій художників у Львові, с. Івано-Франковому, Нью-Йорку; зі збірок Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького та Українського музею у Нью-Йорку.

Видання буде цікаве для мистецтвознавців, істориків і теоретиків мистецтва, культурологів і художників, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

Видавництво: «Коло»
Мова видання: українська мова
Рік видання: 2018 р.
Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 264
Художник: Henyk
Жанр: Non-fiction, Гуманітарні науки, Культура і мистецтво, Мистецтвознавство, Мистецькі видання і арт-буки, Наукові видання

Видання побачило світ завдяки Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та автору – викладачу Львівської національної академії мистецтв Богдану Мисюзі.

«Крок на шляху мистецтва»: Артур Вирста запрошує на виставку містичних пейзажів

Творча лабораторія «Крок на шляху мистецтва» сьогодні, 10 вересня, традиційно у арт-кафе «Стоп Кадр» знову відкрила нове ім’я – молодий і талановитий Артур Вирста, уродженець Тернопільщини та зараз живе й творить у Львові презентував виставку «Крізь час».

Його твори, здебільшого на пейзажну тематику. У них автор намагається відобразити те, що бачить сьогодні сам й не тільки: кілька сотень років тому такий же пейзаж милував око наших предків, а ще через кілька десятків ним продовжуватимуть насолоджуватися наші нащадки…

«Це, певною мірою, містичний зібраний образ пейзажів, який живе крізь час, саме тому така назва виставки. Тут і стара яблуня поблизу Свіржської фортеці, що «бачила» життя, і полотно «Могутній дуб», якому немає краю, а для його величності та масштабу звичайна драбина…»,  – коментує свою експозицію пан Артур.  

До слова, в Луцьк Артур привіз свої дві нові роботи: «Молоде дерево» та «Рубінова  переправа», отож лучани першими зможуть їх побачити.  Цікавий дует «У пошуках» та  «Умиротворення духу» – наче різні, кожна зі своєю історією, але разом вони мають «одне життя на двох».

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька привітала молодого художника, відзначивши високий рівень майстерності Артура та побажала йому, як й іншим митцям, що починали в арт-кафе, залишити вагомий слід у розвитку українського та світового мистецтва.

Довідково:  Артур Вирста народився в с. Угринів, на Тернопільщині.

2004 –2008 – Теребовлянське вище училище культури (декоративно-ужиткове мистецтво);

2008-10 – Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша (монументально-декоративний живопис);

Учасник та призер багатьох всеукраїнських, міжнародних виставок і конкурсів:

2002 – Переможець Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Бітола-2002» (Македонія ). Здобув перше місце і отримав приз «Золота палітра»;

2003 – Обласний огляд-конкурс юних талантів «І полинуло Тарасове слово». Перше місце;

2004 – V обласний фестиваль-конкурс «Надія 2004». Перше місце;

2008 – Учасник виставки-конкурсу на здобуття обласної мистецької премії імені Ярослави Музики.

Брав участь у виставках-конкурсах:

2018 – «Мальовнича Україна», м. Маріуполь;

2018 – «Лубенська художня весна »  м. Лубни, Україна.

2018 – «Чарівні барви Дніпра», м. Дніпро;

2018 –  «Осінній салон. ­­­­Високий замок», м. Львів;

2018 – «Безмежність мрій», м. Київ;

2018 –  «Ню-Art», м. Кременчук;

2019 – «Мальовнича Україна», м. Кропивницький;

Персональні виставки:

2017 –  «Моменти життя», м. Львів;

2018 – «Різноманітність», м. Львів;

2019 –  «Живопис». м. Тернопіль;

2019 –  Живопис», м. Вінниця;

2019 –  «Крізь час», м. Луцьк.

Твори художника зберігаються в державних та приватних колекціях в Україні.

21 вересня – День відкритих дверей в Музеї Корсаків!

Трохи більше року тому, у серпні 2018-го, відбулось урочисте відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК). Він досі залишається унікальним, бо жодне інше місто, включаючи Київ і Львів, не може таким похвалитися.

Це – місце, де зберігається одна з найкращих колекцій вітчизняного арту ХХ-XXI століття і живий доказ того, що неможливих стартапів не буває: за планами, масштабом фондів та здобутками музей сміливо може конкурувати з найбільшими виставковими комплексами світу. Тут експонуються роботи таких відомих українських художників як Олександра Архипенка, Тіберія Сільваші, Анатолія Криволапа, Миколи Кумановського та інших.

Команда вже реалізувала десятки кураторських проектів, а загальна виставкова площа становить близько 5000 кв. метрів.

21 вересня 2019 року Музей Корсаків запрошує на День відкритих дверей!

У програмі:

Презентація Малої Академії сучасного мистецтва

Безкоштовна екскурсія для усіх охочих!

Запрошуємо! Початок о 12.00 годині!

Чому варто дитину записати в Малу академію сучасного мистецтва?

На базі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків вже у вересні  стартує Мала академія сучасного мистецтва.

ЧОМУ САМЕ АКАДЕМІЯ, А НЕ ТРАДИЦІЙНА ХУДОЖНЯ ШКОЛА

Завдяки Музею Корсаків у Луцьку зараз найкраща колекція сучасного мистецтва в Україні. Але ці твори мало хто розуміє – бо немає культури сприйняття сучасного мистецтва. Нова дитяча академія має також завдання формувати новий смак – близький до сучасності.

ЯКОГО ВІКУ ДІТЕЙ НАБИРАТИМУТЬ

Набираємо із 12 років, але якшо будуть діти 11, або 13-14 – років – їх ніхто не вижене. Просто можуть бути проблеми в адекватному сприйнятті матеріалу. Крім того повна програма школи 5 років, і хтось зі старших може не встигнути її пройти до вступу в дорослу Академію.

ХТО ВИКЛАДАЧІ? ЧИМ ВОНИ ВИРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ВЧИТЕЛІВ УРОКІВ МАЛЮВАННЯ

Викладачами будуть молоді випускники Львівської академії мистецтв, котрі мають досвід роботи з дітьми. Їх перевага – відсутність стереотипів і рабського ставлення до державних програм. Молоді люди в стані перетравити нові методики. Крім того – вони ще самі розвиваються і роль “граючого тренера” для цього дуже підходить.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ТРИВАТИМЕ НАВЧАННЯ І ЙОГО ПЕРІОДИЧНІСТЬ

Навчатимуть 3 години в день і спочатку 3 рази на тиждень. Далі перейдуть за бажанням на 4 годинний день і 4 дні. Четвертий вихідний плануємо віддати музиці чи танцям, бо без музики і просторового ритму неможливе навчання сучасного мистецтва.

Всі матеріали входитимуть у вартість. А вартість місячного навчання для особи коштуватиме 1600 грн.

ЧОМУ САМЕ НАВЧАТИМУТЬ В МАЛІЙ АКАДЕМІЇ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

Навчатимуть чотирьох предметів: графічний образ, кольорознавство і техніки малярства, час і простір, історія художньої форми ( історія національних художніх  традицій у мистецтві, історія стилів, семіотика, це все у комплексі із теорією музики та театру).

ДЛЯ ЗАПИСУ В МАЛУ АКАДЕМІЮ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ТЕЛЕФОНУЙТЕ 066 920 88 51

У МУЗЕЇ КОРСАКІВ БЕЛЛА ЛОГАЧОВА ПРЕЗЕНУТВАЛА МАЛЮНКИ З «СІРОЇ ЗОНИ: ВІЙНА ПОРУЧ»

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків за рік існування презентував багато унікальних арт-проектів, тому, здавалося б, здивувати глядача вже важко. Проте, презентація творчості Белли Логачової «СПОСТЕРЕЖЕННЯ» й справді особлива: тут поєднано різноманіття природи, людського життя та сучасної техніки.

Урочиста частина відкриття відбулась 6 вересня, виставка діятиме впродовж місяця, але щоб зрозуміти задум автора, треба дослухатисчяч до її слів, до її внутрішніх переживань, які, насамперед, стосуються сьогодення.

Белла Логачова народилася в Маріуполі, зараз живе і творить в Харкові, та з-поміж інших митців її вирізняє глибинне переживання того, що відбувається сьогодні на сході нашої країни. Війна – це рана, яка знекровлює Україну й про це не можна мовчати. Власне, цього й домагається художниця, відображаючи в своїх роботах як реагує природа, птахи, тварини та як виживають люди там, у «сірій зоні».

Авторка доводить: «Життя там теж є, і дитячий сміх чується після свисту сняряду, але ми не маємо право замовчувати, ми маемо щось з цим робити всіми силами, аби припинити кровопролиття на рідній землі».

«Сіра зона» – нічия, її можна обстрілювати з обох боків, а тому інсталяція «Оглядове вічко» демонструє той страх, коли ми заглядаємо в нього і не знаємо, кого побачимо там, що очікувати.. Це страх», – розповідає Белла про один з об’єктів експозиції.

Меседж художниці, яка через заборону фотографувати у “сірій зоні” – малювала: “В Україні є своя «Берлінська стіна», тільки це інформаційна, сподіваюся, що вона скоро впаде, і для цього треба робити все можливе…”

Керуючий партнер Музею Корсаків Леся Корсак привітала авторку та усіх пристуніх й зауважила: «Тут, на заході країни, ми трохи  відсторонені від війни, хоча й пам’ятаємо, що вона триває. Белла ввела нас в стан реальності, страшної реальності і ці її роботи як з іншого світу… Їх має побачити якомога більше людей».

До речі, проект «Спостереження» має й ще одну мету: показати нам, що ми живемо у вік цифрових технологій і все більше потрапляємо під контроль камер відеоспостереження, які відстежують всі наші дії. Наша реальність поступово перетворюється в набір відеоматеріалів, складених різними джерелами і приладами спостереження та зйомки. Спроба втекти від стеження, закінчується виявленням в несподівано-безтурботному місці “ока “, яке дивиться на нас.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька зауважила, що Белла Логачова – справжня патріотка – українка у Харкові. Вона не здається, продовжує спілкуватися й удосконалювати свою українську мову, якби важко не було в тих умовах.   

До слова, Белла Логачова є авторкою серії орнаментів про події в Україні 2013-2015 рр.

«НУО – Новий Український Орнамент» висвітлює новітні події в Україні, починаючи з Євромайдану. За словами художниці, «придумані композиції складені з елементів реально існуючих класичних слов’янських орнаментів і вигаданих нових орнаментальних одиниць».

«З мирних квіткових і рослинних переплетень з’являються військові і бойові елементи, нові тварини та людські символи, що зв’язують в єдину архітектуру історичні та ключові події України», – пояснила харків’янка.

Як коментує Белла: «З початком Майдану я почала робити якісь рефлексії у власному стилі: це такі квадратики, як орнамент-вишиванка, з використанням вишиванкових знаків, але в такий документальний орнамент з новим смислом – на усі знакові події, пов’язані з Майданом, Кримом». Ці роботи ймовірно, з часом можна буде побачити і в Луцьку, оскільки Музей Корсаків запропонував харків’янці привезти їх та показати західному глядачеві.

Куратори проекту «Спостереження»: Олена Касперович, Андрій Палаш

Проект “Спостереження” став продовження проекту “Міст” у рамках культурної ініціативи “Cultural Traffic” та виставки у галереї “Артсвіт ” (Дніпро). У Музей сучасного українського мистецтва Корсаків він демонструватиметься вдруге з доповненою експозицією.

Довідково:

Белла Логачова – художниця та фотографка, працює з відео та медіа-мистецтвом. Народилася в Маріуполі, живе та працює в Харкові. Закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв, стажувалася в Нюрнберзькій академії мистецтв, брала участь у воркшопах Бориса Михайлова та Сергія Браткова. 

Учасниця групи SOSka у 2005–2007 роках, групи Excess з 2009, руху Квартирні Виставки у 2010–2014 роках. 

Учасниця виставок у Єрмілов Центрі, Інституті проблем сучасного мистецтва, Карась Галереї, Pinchuk Art Centre, її роботи також експонувалися в Австрії та США.

Викладає курс із сучасного мистецтва в Харківській державній академії дизайну та мистецтв і в Інституті проблем сучасного мистецтва.

Роботи Белли Логачової зберігаються у приватних колекціях України, США, Японії, Франції, Німеччини, Австрії, Шотландії.

Заявка