Події

logo_white_2018

“Осінній настрій” виставили у Галереї “Арт-кафедра”

В рамках мистецького проекту “Крок на шляху мистецтва” в арт-кафе “Стоп-кадр”, що в “Адреналін Сіті” відкрилася виставка окремих творів учасників майстер-класу по вивченню техніки сухої пастелі “Осінній настрій” під керівництвом художниці Галини Івашків.
Майстер-клас у жовтні 2014 року відвідали 33 учасники, відтоді їхні твори зберігалися у фонді галереї. Загалом, в експозиції міні-виставки представлено 15 живописних картин, оглянути які можна до кінця року.
“Ці твори – свідчення нашої просвітницької роботи. Адже такими проектами галерея “Арт-кафедра” продовжує виконувати свою освітню функцію. Ми даємо можливість дітям поспілкуватися з відомими митцями, почерпнути від них тонкощі художнього мистецтва. Надалі ми плануємо продовжити практику проведення майстер-класів, на які будемо запрошувати відомих художників та всіх, хто має хист і бажання творити”, – розповіла присутнім керуючий партнер галереї Леся Корсак.
Науковий працівник Художнього музею Олена Старикова в захопленні від картин. “Ця виставка – така собі маленька популярність, яка повинна стимулювати авторів до подальших творчих пошуків”, – каже жінка.
На виставку завітала й сама художниця Галина Івашків, яка нині працює у Луцькій художній школі. До слова, мисткиня є учасницею багатьох усеукраїнських та міжнародних виставок та сценографом 10 вистав у Волинському академічному обласному театрі ляльок. Багато працює у техніці сухої пастелі – крейдочки, олівці без дерев’яної оправи.
Сама Галина Івашків зробила короткий екскурс про техніку сухої пастелі. “Ця техніка дуже корисна для початківців. Пастель одночасно дає і колір і лінію, завжди дозволяє виправити помилку. Я дуже люблю цю техніку, адже суха пастель має дуже широкі можливості. На шляху до становлення творчої особистості потрібно спробувати всі техніки, а пастель у цьому допоможе”, – розповіла Галина Івашків.
Присутні на відкритті виставки юні художниці одразу ж зацікавились, коли відбудеться наступний майстер-клас, Організатори у свою чергу пообіцяли провести його з нового року на тему зими.

У Галереї “Арт-кафедра” відкрилась виставка абстракціоніста Петра Лебединця

Живопис цього художника, за його словами, починається саме з палітри. Саме там зароджується це світло, енергія, яка виривається на полотно у неймовірно виразні, потужні образи. “Палітра для мене – це точка відліку, джерело. Полотно-палітра-полотно… це формула моєї творчості».
У Галереї сучасного мистецтва України “Арт-кафедра” відкрилась виставка художника світового рівня, абстракціоніста Петра Лебединця. Автор відомий соковитими фарбами, гармонією кольорів, загальною мелодикою композиції, його картини випромінюють відчуття невтримної, майже космічної, енергії та світла.
З вітальним словом до гостей вечора звернулась керуючий партнер галереї Леся Корсак, яка нагадала присутнім про мету галереї відкривати світові, і лучанам зокрема, нові імена талановитих українських митців, пропагувати українське сучасне мистецтво. Кількома словами окреслила основні життєві і творчі віхи Петра Лебединця.
“Його полотна прикрашають музеї, галереї та приватні колекції по всьому світу. Роботи Лебединця можна побачити в Національному художньому музеї (Київ. Україна), Галереї «Inter Art Galerie Reich» (Кельн. Германія), Галереї «Martinez» (Канни. Франція), Галереї «Fanar» (Люнер. Швейцарія), Віденському музеї історії мистецтв (Відень. Австрія), в постійному представництві України при ООН, Українському музеї та Мерії Брукліну (Нью-Йорк. США), а також великої кількості інших міст Старого та Нового Світу.”, – зазначила Леся Корсак. ” Сьогодні твори Петра Лебединця вперше виставлені у Луцьку. Сподіваюсь, що в нинішній складний, нестабільний час в нашій державі, у цю похмуру осінню погоду, барви творів художника Петра Лебединця допоможуть нам зігрітися, відчути повноту кольорів і життя.”
Цей талановитий київський художник не тільки яскравий представник нефігуративного направлення в сучасному мистецтві України, а й справжній майстер складних динамічних композицій і неперевершений колорист. Як зазначила мистецтвознавець Зоя Навроцька, саме такі люди як Петро Лебединець пропагують українців у світі.
“Можна безкінечно дивитись як горить вогонь і тече вода. Такі ж якості має колір – він є нескінченним. Твори Петра Лебединця – це мандрівка у простір краси і поезії в кольорі”, – зазначила Зоя Навроцька.
За словами самого Петра Лебединця, у його живописі поєднані різні художні напрямки, адже сучасне абстрактне мистецтво має властивості поєднувати у собі різні художні напрямки.
“Інколи я повертаюсь до реалізму, хоча дещо стилізованого, напівабстрактного” – зізнається художник. На запитання про подальші творчі задуми митець відповідає коротко – творити щось нове.
На виставці представлено невеличку частину творчого доробку художника – 22 твори.
Митець частіше використовує, вподобані ще з дитинства кольори: смарагд морської хвилі, бірюзу південного неба, синь літної ночі, що казково розчиняється в палітрі спекотних помаранчевих та пурпурних тонів. Працюючи з ними, як композитор з нотами, перетворює свої картини на сміливі та милозвучні акорди в живописі.

Заявка