3D-тур

logo_white_2018

Олександр Ройтбурд «Хроніки чумного року»
(24.06. – 19.07.2020)

 

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків – грандіозний українсько-французький проєкт

Новий мистецький проєкт «Діалог», мета якого – показати схожість і близькість у поглядах на світ художниць з різних країн, манері розуміти та інтерпретувати дійсність презентували у новій залі МСУМК.

Барбара Ле Беґек Фрідман із Франції та Ярина Шумська зі Львова – художниці та перформерки без перебільшення світового значення. Європа, Японія, Канада, США, Індія, Китай, Іран, Ізраїль – географія їхніх виставок та проєктів дивує і захоплює.

Закриття кордонів і неможливість зустрітись створили умови для дослідження комунікації у зовсім іншому вимірі. Заплановані 10 днів резиденції у містечку Понтейя, у Франції, перетворилися на 100 днів діалогу: на відстані, з обмеженнями, з кордонами, серед невизначеності, проте – з абсолютною щирістю.

Кожного дня мисткині спілкувалися за допомогою відеоарту, яким знайомили одна одну зі своїми переживаннями та ділилися власним відчуттям естетики. Згодом із кожного з таких днів на відео вони вибрали по 3 скріншоти і втілили це у спільну виставку.

Коли вперше переступаєш поріг нової зали Музею і одним оком помічаєш концепцію «Діалогу», вражає кількість білого кольору. Експозиція створена, ніби аркуш паперу, який не відволікає тебе від основного тексту на ньому. А далі по цьому стерильному білому проходить плавна лінія із 620 фотографій у хронологічній послідовності, яка підсилює відчуття часу, замкненості, відстані між авторками.

«Який різнобарвний, неймовірний, різноликий і несамовитий цей світ мистецтва! Що змінює людину? Чим відрізняється людина, скажімо, XV, XVI століття і нашого, ХХІ? Змінюється лише одяг, лише довколишній світ, меблі – щось дуже матеріальне. А людина з її духом, серцем, почуттями така ж сама. Сьогодні у нас Україна і Франція.

Дві людини на різних точках земної кулі, а їх єднає діалог. Гарячі серця, почуття, спільність і відмінність поглядів. Усе це можна побачити і відчути у цьому проєкті. Як багато у сучасному світі монологів, багато людей висловлюють власні категоричні меседжі… А тут врешті діалог. Розмова двох сердець. Крок одне до одного. Це прекрасний посил, прекрасна філософія і яскрава подія у мистецтві», – поділилася враженнями мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Експозицію можна сприймати лінійно, проходячи вздовж. Можна зупинятися на кожному тематичному відрізку із шести кадрів (трьох верхніх однієї художниці і трьох нижніх іншої), аби порівняти їх і прочитати той самий діалог між ними. А можна окремо оцінювати кожен триптих або ж навіть кожне фото.

«Сьогодні у нас дві мисткині, які познайомилися менше року тому, але побачили свою спільність у мистецьких пошуках, висловлюваннях і мові, котрою звертаються до глядача. Проєкт побудований у формі спіралі, по якій однією лінією проходять фото, створені протягом ста днів. Задум з’явився, коли художниці на відстані 2300 км за допомогою відеоарту спілкувалися між собою. Це була відверта щира розмова, вони пізнавали одна одну, знаходили в собі нові почуття, нові форми вираження.

За первинним задумом вони мали працювати разом 10 днів у Франції, але коронавірус вніс свої корективи. Та все ж саме ці обмеження зрештою стали предметом, який вони вивчали. Це ще раз доводить, що будь-які випробування не приходять просто так, у всьому можна знайти для себе науку і натхнення», – розповіла керівна партнерка Музею Леся Корсак.

Окрім добірки фотографій, на виставці представлені авторські інсталяції, уже згаданий карантинний відео арт та цитати художниць на білих стінах, які самі по собі стають актом мистецтва. У розпал вечора мисткині влаштували ще й перформанс, про який ми напишемо згодом.

«Мені надзвичайно приємно бути зараз тут. Ця виставка – неймовірний шанс для мене, тому я дуже хотіла б подякувати родині Корсаків та Музею. Я щаслива, що певна помилка, цей коронавірус, вся ця історія з карантином, дала початок такому проєкту», – поділилася Барбара.

«Для авторів теж важливо відійти від своїх робіт, подивитися на свою документацію дійсності здалеку, подивитися по-іншому. Зробити зріз, підсумок, розширити горизонти – усе це ми можемо зробити завдяки цій виставці. Хочемо подякувати за свободу зробити цю виставку так, як саме ми її бачимо, відчуваємо найбільше. Це справді така нагода, яка не завжди можлива і не всюди існує», – підтримала колегу Ярина.

Розділити радість дочки від реалізації важливого авторського проєкту приїхав професор Ігор Шумський, декан факультету образотворчого мистецтва Львівської академії.

«Я хочу сказати, що сучасне мистецтво – це вже не лише ремесло, не лише володіння художніми засобами. Це ще й символ, знак, філософія. Ще до народження Христа був філософ Діоген, який ходив вдень з ліхтарем. Коли його питали, що він робить, то відповідав: «Я шукаю людину». Яку людину цей мудрий чоловік шукав?

Я зараз хочу вклонитися сім’ї Корсаків, які створили такий Музей, де можна побачити, чим живе сучасна мистецька молодь. Мистецтво виховує людей, воно показує, наскільки ми всі різні і що ми хочемо цим сказати. Я пишаюся цими молодими дівчатами, які і нас змушують дивитися на світ по-іншому», – зізнався пан Ігор.

На завершення мисткині зачарували присутніх оригінальним перформансом.

За матеріалами видання «Таблоїд Волині»

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться “Мистецький проєкт “Діалог”

21 жовтня о 17:00 відбудеться відкриття мистецького проєкту “ДІАЛОГ”!

Схожість і близькість у поглядах на світ, манері його розуміти та інтерпретувати стали підґрунтям для появи ідеї ДІАЛОГУ між двома художницями, Барбарою Ле Беґек Фрідман (Франція) та Яриною Шумською (Україна).

Закриття кордонів, а відповідно, неможливість зустрітись і співпрацювати разом у березні створило умови для дослідження комунікації у зовсім іншому вимірі. Заплановані 10 днів резиденції у містечку Понтейя, у Франції, перетворилися у 100 днів діалогу: на відстані, з обмеженнями, з кордонами, серед невизначеності, проте з абсолютною щирістю.

З часом у цьому “просторі зустрічі” дві тисячі триста кілометрів, первинно як обмеження, стали параметром, конструктивним елементом, способом існування в іншому часо-вимірі, можливістю для відкриттів. “Будь-який новий досвід потенційно може стати джерелом наповнення та способом вчитися, якщо ми здатні до нього пристосуватися …” (Барбара Ле Бегек Фрідман)

“Проект “ДІАЛОГ” дає можливість спостерігати як відстань стає гнучкою, інколи навіть перестає існувати. Аж доки крайні пункти цієї довгої, здавалось, безкінечної лінії не сходяться у одному пункті, де починається нова розмова.” (Ярина Шумська)

Конструкція виставки вибудована у формі спіралі, завдяки якій підсилюється відчуття дистанції, руху, плину часу, що безпосередньо пов’язується з загальною ідеєю проекту.

Запрошуємо всіх!
Дрес-код – МАСКА + ДИСТАНЦІЯ!
м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
КРЦ “Адреналін Сіті”

Музей Корсаків запрошує на відкриття нового виставкового проєкту «Занепад. Відродження»

Роботи відразу двох митців будуть представлені у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у передостанній день жовтня: Віктора Мельничука та Беати Корн (Живопис/Скульптура/Інсталяція).

Відкриття відбудеться 30 жовтня о 17.00. Вхід вільний (маска+дистанція).

Проєкт «Занепад Відродження» авторів Беати Корн та Віктора Мельничука — це дослідження стереотипного мислення у межах України.

Проєкт складається в переважній більшості з подвійних об’єктів Беати Корн та живописів і інсталяції Віктора Мельничука.

Характерною особливістю творчості Віктора Мельничука є подвійні розмиті живописи, що символізують подвійні стандарти не сформованої української свідомості. Минуле та майбутнє на думку автора не мають чітких рис завершеності, вони певною мірою розмиті, ми можемо відчувати їх загальні асоціативні контури, але ми не можемо на них впливати. Усвідомлення реальності сьогодення надає нам можливість його формування.  Чітка кольорова пляма на полотні фіксує мить життя у якому на думку автора ми перебуваємо.

Беата Корн своєю творчістю доторкається до світу дитячої гри. На її думку, сучасний стан не сформованості  – це процес зростання, переходу від інфантильності до відповідальності. Тому авторка і використовує дитячі асоціативні об’єкти у своїй творчості як місток спілкування з глядачем.

Проєкт «Занепад. Відродження» складається з декількох частин: «Мить», «Над прірвою у житті», «Мисливці», «Вісім біт», «Вільні та Загублені».

Довідково:

Віктор Мельничук народився 1979 року у м. Луцьк.

Освіта: Луцьке вище професійне училище, відділення художнього оформлення  (1995-1999);

Львівська національна академія мистецтв, відділення художнього скла, клас професора та академіка А. А. Бокотея (1999 – 2005).

Викладач у Львівській національній академії мистецтв на відділенні художнього скла (2005-2009).

Викладач  в Закарпатському художньому  інституті (Ужгород, 2009-2011).

Працює в царині живопису, графіки, скульптури.

Мешкає в Ужгороді.

***

Корн Беата народилася 1980 року у м. Ужгород.

Освіта: Ужгородський коледж мистецтв (1995 – 2001);

Львівська національна академія мистецтв, кафедра кераміки (2001-2003).

Викладач в Ужгородському коледжі мистецтв (2003 – 2011).

Лауреат міжнародних конкурсів, учасниця художніх симпозіумів в Україні і за її межами.

Працює в царині живопису, скульптури, кераміки, інсталяції.

Мешкає в Ужгороді.

Виставковий проєкт «Космос Емми Андієвської» з фондів МСУМК вирушає на Закарпаття

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків продовжує масштабний проєкт «Дифузія», мета якого сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії і співпраці між музейними інституціями. Цього разу жителі Закарпаття матимуть змогу насолодитися мистецтвом «живої легенди» Емми Андієвської.

Отже, виставка під назвою «Космос Емми Андієвської» відбудеться 16 жовтня у  м. Ужгород у  Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (вул. Капітульна, 33а).

Початок о 16:00. Вхід вільний (маска+дистанція).

Нагадаємо, проєкт національного масштабу «Дифузія», приурочений до 30-річчя відновлення незалежності України. Це серія гостьових виставок, які мають на меті продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талановитість і творчий потенціал української нації.

Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія.

На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.

До слова, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували у Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, та у Івано-Франківську з її ж творами.

У червні, після часткового послаблення карантину виставка «Космос Емми Андієвської» відкрилася у Хмельницькому обласному художньому музеї та у Тернополі. В серпні жителі сходу, а саме Маріуполя та Бердянська також мали змогу відвідати «космічні» гостьові експозиції.

Довідково:

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. В 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків.

ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ: Сергій Гричанюк презентував яскравий виставковий проєкт

При вході до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків розмістили яскраві помітні роботи молодого митця Сергія Гричанюка. Коли розглядаєш такі твори, спершу впадає в око концентрація кольору та хаотичність ліній, але потім починаєш розуміти, що насправді все логічно збалансовано і кожен мазок на тлі є гармонійним продовження роботи на полотні.

Дехто з відвідувачів побачив на картинах боротьбу людини із самою собою, а хтось наполягав на тому, що це про стосунки чоловіка та жінки. Сучасне мистецтво часто викликає такі дискусії та роздуми, чим і приваблює на виставки щоразу більше відвідувачів.

«Сучасне мистецтво – багатолике, багатовимірне. З одного боку інколи це тісний зв’язок із традиціями, інколи навпаки – революційний жест у прагненні абсолютно їх поламати і переосмислити. Інколи буває цитата, інколи – власний обміркований меседж. І ось сьогодні ми дивимось, аналізуємо, міркуємо над особливими творами, які уже буквально на порозі Музею. А МСУМК у передчутті зустрічі з цими роботами!», – привітала присутніх мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак представила нову молодіжну платформу «ENTER», метою створення якої є популяризація творів молодих митців.

«Діяльність цієї платформи ми розпочинаємо із проєкту «Індивідуалізація» (серія «Відривання»). Саме роботами Сергія Гричанюка ми відкриваємо новий простір, який буде підтримувати молодих митців у перших починаннях, відкривати нові імена та вписувати їх в історію Музею. Митець народився у Луцьку, закінчив дитячу художню школу і зараз навчається на 5 курсі в Люблінській академії імені Марії Склодовської-Кюрі. Він працює в царині живопису, графіки, фотографії, стріт-арту. Також є одним із учасником нашого проєкту «Антиципація+Імунітет», – розповіла пані Леся.

«Серія «Відривання» – це послідовна форма висловлювання щодо внутрішньої проблеми відірваної естетики. Вона відокремлена, вона сама в собі.

Відриваючи частину однієї площини, відкривається цілий спектр запитань до своєї діяльності, які потрібно зрозуміти і також відірвати разом з тим, що знаходиться перед тобою. Дуже детально спостерігати, очікувати потрібного моменту, послухати, що вона розповість тобі про тебе ж самого. Самопізнання через створення чогось, що завдає тобі проблем і змушує думати.

Вхід в абстракцію і обмеження себе у кольорі, з одного боку, відкриває масу можливостей до пізнання, але, водночас, ставить тебе у рамки. Червоний як нова проблема до дискусії!», – йдеться в анотації до робіт.

Сам же автор пояснює концепцію та тематику своїх картин так:

«Кожна творчість має приносити емоції і провокувати людей думати. Хороше чи погане, світле чи темне – неважливо. Головне, щоб мистецтво зачіпало у тобі щось. Все, що з’являється з руки художника, – це концентрація того, що він бачив колись чи відчував. Я малюю чорно-білими фарбами, а до них додаю сплески кольору – на виставці у Львові був синій, а тут – червоний. Це колір, який багато кому подобається, я свідомо використав його, щоб ми всі знайшли в роботах щось своє, щоб поспілкувалися і відкрили щось нове».

***

До слова, із серії «Відривання» це послідовна форма висловлювання, що до внутрішньої проблеми відірваної естетики. Вона відокремлена, вона сама в собі.

Відриваючи частину однієї площини, відкривається цілий спектр запитань до своєї діяльності, які потрібно зрозуміти і також відірвати разом з тим, що знаходиться перед тобою.

Дуже детально спостерігати, очікувати потрібного моменту, послухати, що вона розповість тобі про тебе ж самого.

Самопізнання через створення чогось, що завдає тобі проблем і змушує думати.

Вхід в абстракцію і обмеження себе у кольорі, з одного боку відкриває масу можливостей до пізнання, але,  водночас, ставить тебе у рамки.

Червоний як нова проблема до дискусії!

Сергій Гричанюк (1999) про себе:

Рідне місто Луцьк, у якому закінчив повну середню освіту і Луцьку художню школу.

Зараз навчаюся у Польщі м.Люблін в Університеті Марії Кюрі Склодовської .

Факультет – Художній

Спеціальність – Комп’ютерна графіка

Виставки:

02.09.2017 Спільна виставка з Тарасом Дацюком «БЕТАБРАК» в арт кафе «Виноград» м.Луцьк

01.09.2018 Спільна виставка фотографій «Укриття сушка» м.Луцьк  РЦ «Промінь»

21.09.2018 Персональна виставка «КОЛІР» галерея «КОРИДОР» м.Луцьк рц.Промінь

26.09.2018 Спільна виставка «Молода Волинь» в Галереї Мистецтв м.Луцьк

05.04.2019 Персональна виставка «Живописець душить графіка» 

(pol. Malarz dusi grafika), Польща, галерея «KONT» м.Люблін

30.08.2019 Спільна виставка «Це Арт!?» м.Львів (Фест репаблік)

03.10.19 відзнака на конкурсі «Вірш+картина» (pol. Wierz+Obraz), Польща, м.Сопот

20.12.2019  персональна виставка “Відривання”

м.Львів, галерея «Музей ідей»

24.08.2020 спільна виставка «Антиципація+Імунітет» м.Луцьк, МСУМК

За матеріалами видання «Таблоїд Волині»

Заявка