Події

logo_white_2018

«Дифузія», яка змінюватиме Україну та українців…

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків презентує унікальний проєкт «Дифузія».

«Космос Емми Андієвської», «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» та «Констеляція» — три основні експозиції, які уже найближчим часом вирушать у всесвітню подорож, маючи на меті продемонструвати талановитість та творчий потенціал української нації всьому світу.

Чому саме ці експозиції відправляє МСУМК у кругосвітню подорож?

Емма Андієвська — велика українка, яка створила унікальний власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері, Микола Кумановський — один із найяскравіших митців України, засновник метафоричного реалізму,  який  мав не тільки власний стиль, а й особисту філософію, як у житті, так і в мистецтві, «Констеляція» — сузір’я провідних українських художників світового рівня, які демонструють різновекторність пошуків та здобутків сучасного українського мистецтва.

Ініціатор та організатор цього грандіозного культурно-мистецького проєкту — Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), що в Луцьку.

Як зазначає керівний партнер Музею Корсаків Леся Корсак, інновація проєкту полягає в тому, що вперше за роки Незалежності організовується серія гостьових виставок, які системно будуть популяризувати сучасне українське мистецтво як в Україні, так і за її межами. З її слів, цей задум приурочується до тридцятиріччя Незалежності України і передбачає проведення тридцяти виставок у тридцяти різних містах нашої країни та за кордоном.

 «Серед основних цілей «Дифузії» зростання доступності сучасного національного мистецтва для кожного жителя України, а також збільшення аудиторії його поціновувачів у нашій державі та за її межами. Крім того, завдяки цьому проєкту відбуватиметься сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії між музейними інституціями й досягнення синергетичного ефекту від співпраці, задля інтенсифікації розвитку культури української нації», — наголошують керівник проєкту Олена Наїдко та його куратор Віктор Корсак.

Стартує «Дифузія» в Івано-Франківську: вже 4 лютого Музей мистецтв Прикарпаття зустрічатиме виставку «Космос Емми Андієвської», де буде представлено три десятки картин цієї талановитої мисткині. До слова, пані Емма, яка десятки років живе в Мюнхені, особисто передала родині Корсаків велику кількість своїх творів, з єдиною метою — щоб вони повернулися в Україну та були доступні українцям.

21 лютого презентація експозиції «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» відбудеться у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

До слова, під час відкриття кожної з виставок МСУМК залишатиме на довічне користування стороні, що приймає, одну з робіт автора, який експонується. Це дозволить розширити фонди інституції та відродити традицію міжмузейної співпраці.

Переконані, що разом ми зможемо забезпечити розвиток національної культури, стимулювати процес українізації України та позбутися комплексу меншовартості у сучасному світовому мистецтві.

У Музеї сучасного українського мистецтва у Луцьку стартував новий мистецький проект «Втрачена присутність» молодої львівської мисткині Ольги Кузюри

Папір із тисненням, на якому – рельєфні відбитки декоративних елементів минулого, на думку авторки, є свідченням того, що покоління було. І десь у нашій колективній пам’яті є та культурна та інтелектуальна прогалина, яка сьогодні заважає нам правильно собі ідентифікувати.

Керуючий партнер МСУМКу Леся Корсак, представляючи художницю, зазначила: «Молода місткиня зі Львівщини, закінчила аспірантуру у Львівській національній академії мистецтв, і вже дуже знана як в Україні, так і за її межами. Виставкову діяльність вона розпочала ще 2015 року. Мала багато персональних виставок – українських, міжнародних. Вона була наймолодшою ​​серед митців з України на 12-му Флорентійському бієнале. Представляла графіку… Проект «Втрачена пристутність», який зараз ми тут представляємо, – він про колективну пам’ять. Про те, що ми втратили тяглість поколінь та зв’язок зі своїми предками. Це дуже небезпечно, і вона на цьому наголошує. Нація втрачає орієнтири, і через це націю перестає хвилювати те, що зменшується кількість населення».

Сама ж Ольга Кузюра зазначила, що проект розвивається вже понад 4 роки.

«І те, що я в ньому знаходжу для себе – це відповіді на багато запитань самоідентифікації. Це щось, що було відібрано у мене. Забуте покоління, яке було носієм культурного та інтелектуального спадку. І ця прогалина – вона йде крізь наступні покоління», – пояснює місткіня.

Говорить, пошуки свої поки що припиняти не збирається. А отже, колекція обов’язково поповниться новими слідами минулого. Можливо, деякі місткиня буде шукати і на Волині.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на «Мистецький вікенд для всієї сім’ї»

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запроваджує новий та унікальний проект: «Мистецький вікенд для всієї сім’ї».

Тільки для вас ми приготували цікавий та мистецький дозвілля у МСУМКу: позитивна та пізнавальна екскурсія від наших екскурсоводів, бо драйвовий квест та мистецький майстер-клас. Арт-блок завершиться складанням оригінальних пазлів, які вкінці вималюються у репродукцію відомої картини, представленої у музеї.

У подарунок усі учасники «сімейного вікенду» отримають квитки у кіно на будь-який фільм!

Весь пакет позбавлений: 150 грн для дорослих та 100 грн для дітей!

Смачно пообідати можна у спорт-барі «10 дерунів», або скуштувати домашні смаколики біля SPAR кафе.

Початок екскурсій щосуботи та щонеділі. Початок о 12.00 та о 15.00!

Телефонуй та замовляй креативні вихідні вже зараз: 066 142 5118

 

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків покажуть «Втрачену присутність» Ольги Кузюри

Розпочинається мистецький рік у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків цікавим та оригінальним проектом молодої художниці Ольги Кузюри під назвою «Втрачена присутність». Частинами інсталяції є відбитки з фрагментів втрачених інтер’єрів, зруйнованих будинків і прикордонних стовпців вже неіснуючих держав…

«Матеріальні об’єкти, що є свідченням естетичної і ментальної вибагливості епохи означують людину і дійсність, яких вже немає. Вони дозволяють дослідити гостре питання колективної пам’яті. На тлі так змінної геополітичної мапи світу відбувся розрив тяглості нашої органічної культурної еволюції. Багаж інтелектуального, культурного та матеріального спадку, що мав лягти в основу нашої самоідентифікації був незворотньо понівечений. Цей символічний простір, як певна цілісність дає людині певність та своє місце в дійсності. З нашого минулого було усунуто покоління особистостей, та систематично руйновано елементи ціннісної системи, що сьогодні мали бути нашим орієнтиром. Тому нам особливо складно берегти створене до нас, для нас, але не нами і ми продовжуємо втрачати матеріальне і метафізичне…», – каже мисткиня.

Відкриття відбудеться 24 січня о 17.00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. У день відкриття вхід вільний!

До слова, художниця навчалась на кафедрі дизайну в національному лісотехнічному університеті України (2007 – 2013). В 2016 році завершила  аспірантуру у Львівській національній академії мистецтв. Працює в галузі станкової та експериментальної графіки, живопису, інсталяції. Презентація творів художниці відбувалась на персональних виставках у 2015, 2016 та 2017 роках.  Учасниця  численних всеукраїнських та міжнародних проектів, пленерів, резиденцій.

Продовжує експерименти у нових техніках та матеріалах формуючи виразну мистецьку манеру.

Заявка