3D-тур

logo_white_2018

Петро Малишко «Малярство. Скульптура. Графіка»
(27.04. – 17.08.2018)

ЮНІ ХУДОЖНИКИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЯСКРАВІ «МЕЛОДІЇ МИНУВШИНИ»

Галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра», ініціювавши проект «Крок на шляху мистецтва», поставила перед собою завдання залучати молодь, сприяти її згуртуванню довкола спільної місії митця, знайомитися з новими іменами в образотворчому мистецтві тощо.

Цього разу під егідою «Арт-кафедри» відбулася презентація робіт учнів Луцької дитячої художньої школи, завдяки чому 15 молодих митців отримали змогу представити свої полотна на огляд професійних художників та мистецьких критиків.

«Назва цього виставкового проекту «Мелодії минувшини», адже теми робіт усі згруповані довкола історії України, фольклорних традицій нації і нашого краю,важливі епохальні події. Художня школа – то ніби інститут, адже навчання триває цілих 6 років, а перший вчитель не лише показує основи малярства, а й прививає любов до свого роду, культури, країни, веде по світу, як друга мама. А результатами роботи на такому етапі дорослішання надзвичайно важливо ділитися, тож «Арт-кафедра» рада співпрацювати з художньою школою, аби все місто могло побачити вашу творчість», – зазначила керівний партнер галереї Леся Корсак.

Крім цього, під час таких експозицій відомі художники, критики, митці, приятелі галереї визначають для себе справжні таланти, аби підтримати на початку шляху, а згодом запропонувати їм участь у масштабних персональних виставках.

«Я націоналістка, тому моє серце радіє на таких виставках. Не лише тому, що там зображені милі мені образи і мотиви, я радію й як критик та історик мистецтва, адже бачу, як ви виховуєтеся під професійним поглядом талановитих вчителів. Саме так може виростати національна еліта, коли вона отримує фундамент. Звичайно, не всі з вас стануть художниками, але ви вже духовно багаті, здатні бачити всі інакше», – переконана мистецтвознавицяЗоя Навроцька.

Вчителі художньої школи Галина Івашків, Віра Конська, Людмила Салинська, які допомагали створювати своїм вихованцям картини до «Мелодій минувшини», розповіли, що діти завжди намагаються зрозуміти глибше теми українських традицій, звичаїв, національної ідентичності, обговорюють отримані знання з друзями та батьками.

З’їзд монархів, народні гуляння, весільні традиції обрізання коси, хороводи на могилках – ці та інші події, обряди та дійства взялися втілювати дуже дорослі за своїм світовідчуттям юні митці.

Експозицію можна переглянути в арт-кафе «Стоп-кадр».

У Луцьку представлять виставку дитячих творів “Мелодії минувшини”

В рамках мистецького проекту “Крок на шляху мистецтва” в арт-кафе “Стоп-кадр”, що в “Адреналін Сіті” 8 травня відкривається виставка творів учнів Луцької дитячої художньої школи під назвою “Мелодії минувшини”.

Початок о 16 годині.

Вхід вільний. Запрошуємо!

«АРТ-КАФЕДРА» В ЛУЦЬКУ ПРЕЗЕНТУВАЛА РОБОТИ ХУДОЖНИКА СВІТОВОГО РІВНЯ

У луцькій галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» презентували новий виставковий проект – експозицію робіт художника зі світовим ім’ям – Петра Малишка.

Захід об’єднав, літературознавців, мистецтвознавців, художників, студентів та поціновувачів елітарних виражальних форм. Настрій і тон мистецькому вечору традиційно задав струнний квартет «Імпреза».

Керівний партнер галереї Леся Корсак розповіла, що представлений художник яскраво і вправно поєднує у творчості європейську культуру і національні здобутки.

«Петро Малишко – нове ім’я для волинської землі, хоча його добре знають у столиці й закордоном. Маляр, скульптур, графік, митець-шістдесятник, який в числі перших боровся із закостенілими устоями радянської світоглядної системи за модерне мистецтво. Такі художники у той час ставили перші камінці у будівлі того різноманіття жанрів і форм, яке ми маємо зараз», – зазначила пані Леся.

Казахстан, Японія, Китай, Мексика, Польща, Болгарія, Італія, Іспанія, Німеччина, Франція, Бельгія, Македонія, Румунія – і це далеко не весь перелік країн і столиць, які вже давно знайомі з творчістю Петра Малишка.

Сотні виставкових проектів, бієнале, персональних виставок, престижних міжнародних нагород – і от нарешті Луцьк має змогу доторкнутися до символізму полотен живого класика.

«Бути нон-комформістом у 60-70-ті роки – шлях дуже нелегкий. Петро Малишко зумів втриматися в андеграунді і відстояти своє мистецтво. Ми сьогодні маємо змогу доторкнутися до взірцевих речей, без яких, напевне, не було б сучасного мистецтва у такому варіанті, як воно є», – додала мистецтвознавець Зоя Навроцька.

На жаль, сам автор не зміг завітати на виставку, але доручив почесну роль відкривати експозицію у Луцьку своєму колезі, відомому художнику Петру Бевзі.

«Ми просто йшли, у нас нема зерна неправди за собою». Так казав Тарас Григорович, так живе і Петро, який ніколи не очікував якихось спонукань, заохочень, а просто робив те, що повинен робити», – презентував митця Петро Бевза.

Також, художник розповів луцькій публіці кілька яскравих історій про життя Петра Малишка, які за його словами неможливо більше ніде прочитати.

«Я довго думав, які першооснови формування такого стилю, який ми можемо тут побачити? Одна з них – місце його дитинства і зростання. Його юні літа минули на території Солоного лиману на Дніпропетровщині. Коли багато років тому йшов льодовик, то зупинився саме там, принісши дуже специфічні види флори. Сосни, трава, кущі – у всьому цьому є щось незвичне нам, щось, що дуже відрізняється від нашої природи. Власне, Петро виховувався на лоні цієї первозданної природи. А ще малим пас корів, і якось одна із них крутнула головою так сильно, що пробила йому щоку. І це був ефект чогось страшного і загрозливого для хлопчика, що потім відбилося відчуттям чогось, щ не можна пізнати, і чогось, що підсвідомо лякає. У його роботах – напруга і тривога від того, що світ необов’язково пафосний, ліричний чи гіпердобрий», – зазначив Петро Бевза.

А всі, хто не встиг побачити картини та скульптури Петра Малишка, мають змогу зробити це в галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра», що в «Адреналін Сіті».

Майданчики 4

Галерея стріт-арту «ПоліхромА»

стимулює створення нових мистецьких осередків та арт-об’єктів; забезпечує розвиток сучасного урбаністичного мистецтва та промоцію молодих художників

Заявка