Події

logo_white_2018

Київський художник розповів про красу лучанок та страх перед чорною фарбою

У четвер, 25 травня, у Галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» відбулося закриття виставки знаного київського художника Петра Бевзи із назвою «Антологія», під час якого усі гості отримали змогу не лише ще раз переглянути експозицію, відшукавши у ній нові сенси і рефлексії, а й поспілкуватися з митцем в рамках творчого дискурсу.

«Антологія» – найповніший проект художника. У ньому 47 творів, створених у період з 1996 по 2017 рік. Основою проекту є полотна із циклу «Йордань», доповнені роботами з інших циклів, більшість з яких ніде не виставлялись.

Завданням розмови стало осмислення поступу сучасного українського мистецтва в контексті викликів, що постають перед художниками сьогодення.

Керівний партнер галереї Леся Корсак нагадала усім присутнім основні життєві і творчі віхи Петра Бевзи.
«Петро Бевза займається не лише живописом, він скульптор, фотограф, займається ленд-артом, відео-артом, за його сюжетом було знято фільм. Окрім того, має талант поета», – зазначила пані Леся.
Мистецтвознавець Зоя Навроцька розповіла, чим діяльність «Арт-кафедри» відрізняється від сотень інших мистецьких просторів.

«Наша галерея намагається відносити старі традиції, представити твори, які впливатимуть на суспільство, на сучасників. Саме тому ми не просто хочемо завершити цей проект, а й детально обговорити його, зробити наукові висновки, відкрити собі нові бачення звичного».

Творча імпреза складалася із кількох частин. Спершу автор в рамках дискурсу роздумував над проблемою ідентифікації сучасного мистецтва, згодом у творчому та науковому полі дискутував із гостями, а насамкінець провів міні-екскурсію своєю експозицією, під час якої розповів про секрети створення окремих полотен.

Кольори, фактури, сюжети, глибинні сенси у кожній роботі – Петро Бевза, здавалося, залишився в кожному невипадковому мазку фарби, у кожному ретельно продуманому образі чи спонтанному виплеску вражень.

Найцікавіші думки із творчої лекції митця.
***
Художник мусить бути «другом часу», бо інакше ризикує стати неактуальним.
***
Існує дві теорії сучасності. За однією, сучасність – одна для всіх, чому дуже активно сприяють технічні можливості, зокрема Інтернет. За іншою, для кожного суспільства – своє відчуття сучасності і навіть в межах одного суспільства бувають абсолютно паралельні відчуття реального сьогодення.
***
Живопис має найширше поле для пристрасного вираження.
***
Сучасність рухається вперед і потребує нових визначень у мистецтві. Зараз можемо спостерігати, що на зміну терміна «contemporary» приходить ще сучасніший – «art today».
***
Ми маємо такі колосальні технічні можливості бути в курсі усіх мистецьких подій світу! Тепер постає питання лише у внутрішній готовності прийняти усе це і передати ще комусь. А головне усвідомити, у чому саме наша українська творча таємниця, чим ми можемо поділитися зі світом?!
***
А буває ж по-різному, не всім художникам щастить. Буває, зробив виставку – і нічого, зробив – і нічого, зробив – і нічого. На четвертий раз не зробив, а спився чи звів рахунки з життям. Часто український художник не може годувати сім’ю лише з продажу своїх картин.
Втім, так само важливо не просто мати якогось так спонсора, важливий синтез митця-пасіонарія, мецената-пасіонарія і критика-пасіонарія. Якщо ж немає стрижня в людині, то жоден меценат їй не допоможе.
***
Війна загострює відчуття пропорцій. В епоху Відродження, наприклад, усі постійно воювали, але мистецтво від того не зупинило свій поступ. Ми не можемо собі дозволити повністю заблокувати мистецтво до кінця війни, у нас не буде просто часу чекати кілька повоєнних поколінь, аби нарешті почати творити.
***
Часто у Європі нас знають лише за маркерами Чорнобилю і футболіста Андрія Шевченка. Звідки ж у тій країні мистецтво, думають іноземці. Саме тому необхідно виходити на міжнародний рівень і показувати щось абсолютно сучасне і в ту ж мить українізоване.
***
Концепція не лише мистецтва, а й всього життя – простір між любов’ю і страхом. От мене і носить від одного краю до іншого.
***
Був такий період, коли в розпал революції на Майдані тобі зовсім не страшно, а потім приходиш у майстерню і жахає проста чорна хмара за вікном. Я дуже довго не міг покласти на полотно чорну фарбу, бо страшно! Нічого не міг вдіяти з тим концентрованим страхом. А чорний колір – необхідний, бо завжди треба грати на контрасті. То я використовував його як основу, а потім швидко додавав відтінків, бо страх переповняв.
***
Раніше у мене було 3 важливих глядачі, яким я довіряв. Мама, філософ Сергій Кримський і мій син Володя. І вони з трьох поглядів помічали весь спектр того, що було мені важливим. А після смерті мами і Кримського, переїзду сина закордон я не знаю, хто мій перший глядач.
***
Якось мою картину купили, оглядаючи її вночі, загорнену у целофан при світлі ліхтарика мобільного телефону.
***
Луцьк справив на мене сильне враження, навіть чи не найсильніше! Перед відкриттям виставки я відвідав музей Волинської ікони, а потім усі ті обличчя з дивовижних ікон спустилися на мою виставку…. Усі ви – це ті обличчя! Мужні чоловіки і красиві жінки… Ви ж знаєте, які у Луцьку красиві жінки!

Текст і фото: Юлія Фінковська

“Liberta” Насті Могіль

В арт-кафе “Стоп-кадр” відкрилась виставка юної луцької художниці Насті Могіль. Виставка, організована галереєю сучасного мистецтва “Арт-кафедра”, відбулась в рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва», що започаткований з метою підтримки молодих художників.

В експозиції представлено 26 графічних малюнки художниці. Символічну назву виставки “Liberta”, що означає свобода, Настя пояснює відкритістю, що вона не соромиться показати себе, свій внутрішній світ.

“У своєму житті ми часто помиляємось. Виявляється, що на своїх помилках ми вчимося. Ті помилки, невдачі, занепадання дають нам шанс встати і піти далі.”, – ділиться міркуваннями дівчина. – “Це так званий пеньок. Кожну свою помилку ми вважаємо за смерть, вважаємо, що ми не існуємо. А варто сприймати це як можливість переродження”.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька схвально оцінила творчі пошуки юної мисткині.

“Твори Насті – це спонтанне малювання. Але у цій спонтанності є певна цінність, адже вона щира і непідробна”, – зазначила Зоя Навроцька, – Образотворче мистецтво – це мова, і молоді художники мають навчитися опановувати цю мову, висловлювати з її допомогою свої відчуття і переживання. Лінія має бути легка і співуча, ритмічна і відображати найдрібніші відтінки серцебиття”, – зауважила мистецтвознавець, додавши, що це лише перший крок на шляху мистецтва, а наступні кроки мають бути більш впевненими і опиратися на серйозні знання і вишкіл.

Підтримати Настю на її першій персональній виставці завітали її мама, друзі, однокурсники та викладач рисунку Володимир Кусик.

Виставка триватиме до середини червня.

Запрошуємо. Вхід вільний.

Запрошуємо на закриття виставки та дискурс від художника Петра Бевзи

З нагоди закриття виставки київського художника Петра Бевзи “Антологія” Галерея сучасного мистецтва запрошує на творчий дискурс за участі митця. Захід відбудеться 25 травня, у четвер, о 17:00 годині у залах галереї в культурно-розважальному центрі “Адреналін Сіті”. Завданням дискурсу стане осмислення поступу сучасного українського мистецтва в контексті викликів, що постають перед художниками сьогодення. Нагадаємо, що виставковий проект “Антологія” діє в “Арт-кафедрі” з кінця березня та відображає різновекторність двадцятилітніх пошуків Петра Бевзи в ділянці живопису. В експозиції представлені більше 30 живописних робіт, створених у період з 1996 по 2017 рік. Двері галереї відчинені для мистецтвознавців, культурологів, філософів, для студентської молоді та всіх творців і шанувальників мистецтва. Вхід вільний. Запрошуємо!

“Арт-кафедра” презентує графічні твори Насті Могіль

24 травня о 16:00 год. в арт-кафе “Стоп-кадр” відбудеться відкриття міні-виставки творів юної луцької художниці Насті Могіль під назвою “Liberta”. Настя Могіль народилася у 2000 році та мешкає у місті Луцьку. Молода художниця навчається на другому курсі Луцького ВПУ будівництва та архітектури за спеціальністю “художник-кераміст”. Має добрі результати на ниві вивчення особливостей виражальної мови-графіки. В експозиції представлено серію авторських малюнків. Виставка відбудеться в рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва», який започаткований арт-галереєю з метою підтримки молодих художників. Нагадаємо, що рамках проекту галерея надає можливість молодим митцям представляти свої твори в арт-кафе «Стоп-кадр», проводити в його залах презентації, обговорення, дискусії, реалізовувати власні творчі проекти, інсталяції, перформанси та допомагає їм зробити перші кроки до відкриття свого таланту глядачеві. Запрошуємо. Вхід вільний.

Вітаємо з Днем народження!

З нагоди Дня народження  та Міжнародного дня працівників музею, щиро вітаємо чарівну жінку, мистецтвознавця Зою Михайлівну Навроцьку. Сердечно зичимо Вам здоров’я, успіхів, добробуту та творчих здобутків у збереженні, примноженні та розвитку української культури. З повагою колектив Галереї сучасного мистецтва України “Арт-кафедра”    

Заявка