МУЗЕЙ КОРСАКІВ ПРЕЗЕНТУВАВ ДИВОВИЖНИЙ ВИСТАВКОВИЙ ПРОЕКТ

logo_white_2018

МУЗЕЙ КОРСАКІВ ПРЕЗЕНТУВАВ ДИВОВИЖНИЙ ВИСТАВКОВИЙ ПРОЕКТ

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків представив черговий виставковий проект, повністю оновивши експозицію другого поверху. Цього разу поціновувачів мистецтва знайомлять з творчістю киян – подружжя Анастасії Подерв’янської та Олександра Смирнова.

Дует Подерв’янська-Смирнов – представники мистецької генерації 90-х. Активні учасники всеукраїнських і міжнародних виставок та члени Національної спілки художників України представляли свої роботи в Німеччині, Нідерландах, Македонії, Польщі.

«DOCUMENTO ESSE» – це знаки епохи, задокументовані у шкільних щоденниках, родинному чаюванні, випадкових дописах… В емоційних творах Анастасії та естетських скульптурах Олександра кожен глядач знаходить щось особливе для себе, проте дискурс цих двох молодих митців однаково приголомшує оригінальною виражальною мовою та несподіваними стилістичними жестами.

«Мене давно зацікавила робота з папером. На ньому вишивати непросто, це складніше, ніж текстиль. Але я поставила собі завдання опанувати саме цей матеріал і, сподіваюся, я з цим впоралась. Дуже цікаво спостерігати за асоціаціями людей, коли вони дивляться ці роботи – багато хто бачить в них щось своє, особисте», – розповідає Анастасія Подерв’янська про серію своїх робіт. Художниця зазначає, що третім співучасником виставки став їхній син Тимур – саме його шкільні зошити та щоденники стали частиною дивовижних панно мисткині.

«Наша серія робіт – це певні запитання до самого себе. Життя наповнене безліччю сенсів та епізодів, які спонукають до рефлексій. Але художні роботи – це не кінцева відповідь, а лише споглядання життєвих ситуацій», – пояснює скульптор Олександр Смирнов.

Одним із центральних об’єктів скульптурної частини виставки стала колиска, яку Олександр створив для свого сина. За словами художника, зараз вона перетворилася на «сімейний артефакт».

МСУМК запрошує усіх поціновувачів мистецтва насолодитись новим виставковим проектом «DOCUMENTO ESSE», який триватиме до 16 липня 2019 року!

 

ДІАЛОГ СВІТЛА З КОЛЬОРОМ

У стінах МСУМК 14 червня о 17:00 відбувся неймовірний мистецький діалог вічності та мистецтва.

Два художники, а саме українець Олександр Дубовик та естонський Іво Ліль, зустрілись рік тому у українській столиці та відчули, що їхня історія лише розпочинається.

«Ця велика і визначна подія відбувається вперше. На виставці таллінський художник та наш Олександр створили симбіоз. Для Луцька – це дуже знакова подія. Вперше відбувся надзвичайний проект від українського мистця та мистця з-за кордону. Окрім того, ці два художника зустрілись і відчули спорідненість душ і спорідненість творчості», – прокоментувала керуючий партнер Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Леся Корсак.

Кураторами виставки виступили Олена Сом-Сердюкова та Марина Стрельцова.

«Художнику не личить розповідати про себе багато. Я щасливий, що ви розділили зі мною мою таємницю мистецтва. Для мене величезна радість спілкуватись творчістю. Всі проблеми відходять далеко і залишаються лише ці промені, діаманти минулого. Я дуже радий, що в Україні не вмирає мистецтво»,– звернувся до гостей виставки художник Олександр Дубовик.

Проект «Діалог світла з кольором» триватиме у МСУМК до 15 липня!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
тел.: 066 142 51 18

Виставковий проект “DOCUMENTO ESSE” у МСУМК

У МСУМК стартує новий виставковий проект «DOCUMENTO ESSE»! Урочисте відкриття відбудеться 21. 06. 19 о 17:00!

Його автори: Анастасія Подерв’янська та Олександр Смирнов – молоді, достоту відомі київські художники, до творчості яких нині зосереджено увагу багатьох істориків мистецтва та критиків. Вражаюче віртуозні, приголомшливо емоційні твори Анастасії та по-чоловічому грунтовна, естетська (у доброму розумінні цих слів) скульптура Олександра – прецікавий дискурс двох сучасних митців із власною виражальною мовою, несподіваними стилістичними жестами й артикуляцією.
Цінний виставковий вантаж вже нині буде у Луцьку! Експозиційна площа великої музейної галереї в передчутті новітніх композицій! Очікуємо й ми з вами, шановні глядачі, зустрічі з цими творчими світами.

Музичний супровід: DJMishukoff

Вхід вільний!
Запрошуємо!

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків
м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
тел.: 066 142 51 18

ДІАЛОГ СВІТЛА З КОЛЬОРОМ

14.06.19 о 17:00 у МСУМК відкриття виставки Іво Лілля та Олександра Дубовика “ДІАЛОГ СВІТЛА З КОЛЬОРОМ”!

Зустрічі у просторі культури – це, як правило, особливе співзвуччя духу. Мистецький діалог ведеться на регістрах звуків, що перекладаються у чисту форму образів. Олександр Дубовик та Іво Лілль познайомились рік тому в українській столиці. Виставка в Луцьку продовжує цей діалог двох митців у іншому форматі – розмови світла з кольором, яку ведуть між собою їхні твори.

Олександр Дубовик живе у Києві. Можна стверджувати – знаний живописець. Але, на жаль, у нас цей епітет девальвований зусиллями компліментарного мистецтвознавства. Тож Олександр Дубовик – митець, який знає собі ціну, інтелектуал з пензлем. Вдумливо прописує портрет доби. І образ цей грубий, сильний та виразний. Певно, рухливу субстанцію сьогоднішнього життя нащадки будуть аналізувати за його творами: як ми розпадалися на декоративні уламки та деталі. У творчості О. Дубовика тема діалогу з’являється на початку 1990-х, та він досі її не полишає, не вичерпує. «Лови свою думку, … це врятує тебе від університетів нудьги», – кидає в повітря майстер. Ми читаємо: «Будь самим собою». Сила Дубовика у тому, що це художник, який відбувся, художник, відкритий до діалогу.

Іво Лілль, митець із Таллінна, виражає себе в іншому матеріалі. Він здатний підхопити цю розмову лаконічністю, простотою та довершеністю дизайнерських рішень свого скла. Сам митець переконаний: «Я міг би сказати, що висловлюю свої думки і почуття у зображеннях, як наші предки робили це на стінах печер. Ідеї реалізуються в процесі, і коли робота завершена, то добігають кінця і думки, тобто вислів відбувся».

Форми, світло, колір починають рухатися та взаємодіяти. Концептуально серія робіт «На хвилях життя» Лілля збігається із гедоністичними мріями Дубовика – лежати у гамаку та споглядати небо. І все! У цій точці збіглись велике та мале, мить та вічність. Спонтанний діалог митців породжує безліч конотацій, а от чи відчуємо ми силу вітру у вібрації дюн, застиглих у склі Іво Лілля, чи розлом навпіл у «Букетах» Олександра Дубовика – це вже виклик до нас, глядачів…

Куратори виставки: Олена Сом-Сердюкова, Марина Стрельцова.

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
тел.: 066 142 51 18

Заявка