Події

logo_white_2018

«Спалах степу» у Луцьку: обговорили виставку робіт художниці Лободи

В обласному центрі Волині обговорили творчість мисткині Людмили Лободи.

Захід відбувся 23 березня в галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра», що знаходиться в Adrenalin Сitу.

Під час дійства на стінах «горіли» полотна. Вогняні барви степу перепліталися з космосом зображень людських стосунків, котрі майстриня довела до крайньої відвертості.

Це була перша персональна виставка Людмили Лободи, яку відвідали мистецтвознавці, галеристи, колекціонери, друзі та родичі художниці. Самої ж мисткині не було. За словами доньки, Людмила в цей час «доглядає за татом» (чоловіком, – авт.).
Вся творчість Людмили дуже біографічна. Коли художниця створювала свої роботи, вона була максимально чесна та вільна перед полотном. Її творчих доробків налічується до двох тисяч, і всі вони різного характеру та стилю.

В 70-х роках разом із чоловіком художниця створила серію гобеленів та килимів. На виставці ж представили ретроспективу творчості художниці від кінця 60-х до двотисячних.

«Це своєрідне попурі, тільки в основі лежать художні твори мисткині. Ми намагалися відібрати потрошки з кожного періоду її життя», – розповіла дочка художниці Соломія.
У першому залі «Арт-кафедри» представили ранню творчість Людмили Лободи, коли вона експерементувала з технікою сфумато, тобто з ніжними та плавними тонами.

У другій залі – драматичні роботи. Тут вагому роль художниця віддавала сюжетам на біблійну тематику: «Христос перед Пілатом», «Розп’яття», «Таємна вечеря».
Наступна зала називалася «автохтони», де були представлені портрети людей. Художниця зображала на цих картинах селян степового краю в гротескному та грайливому характері, які сповнені поваги, аристократизму та внутрішньої зосередженості. Окрім того, представлені були портрети містян, які наповнені величчю та трагізмом української історії та культури.

Анатомію людського тіла Людмила Лобода подає дещо розмито, демонструючи гострі еротичні почуття за допомогою яскравості, контрастності плям та кольорів.
«Щоб знати, що відбувається сьогоні, ви дивитеся новини, але якщо ви хочете дізнатися про майбутнє, слідкуєте за творами сучасних митців», – зазначив мистецтвознавець Андрій Кісь.

Отож, організатори радо запрошують на виставку всіх шанувальників сучасного мистецтва, художників і студентську молодь.

У Галереї “Арт-кафедра” відбудеться майстер-клас “Волинська писанка”

Писанку вважають одним із найголовніших надбань української культури. У ній зашифровані елементи світу і природи, традиції минулого, магія національного світобачення. Тому українську писанку недаремно вважають символом українського народу.

Галерея сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» разом з молодою майстринею-писанкаркою Богданою Місюк запрошують на майстер-клас “Волинська писанка” з розпису традиційної великодньої волинської писанки.

Запрошуємо всіх хто прагне долучится до благодатного дійства створення писанки 31 березня 14:00 на майстер-клас, де ви самі зможете створити власний шедевр і прикрасити ним великодній стіл.

Вартість: 60 грн.

Попередня реєстрація за телефоном 066 142 51 18 , 066 343 97 34

Лучан запрошують на творчу зустріч з художницею Людмилою Лободою

23 березня о 17:00 в галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» відбудеться обговорення виставки творів Людмили Лободи «Спалах степу».

В заході візьмуть участь Андрій Кісь, Соломія Лобода (Львів), Сергій Алієв (Дніпро), культурологи, мистецтвознавці, історики, студентська молодь, шанувальники художньої культури.

В програмі зустрічі: лекція Андрія Кіся, перегляд фільму про художницю Людмилу Лободу, а також  діалоги, дискусії, роздуми про сучасне мистецтво та місце у ньому творчого доробку Людмили Лободи.

Запрошуємо! Вхід вільний

Людмила Лобода «Спалах степу»
(14.02. – 23.03.2018)

У ЛУЦЬКУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КАРТИНИ ШАЦЬКОГО ХУДОЖНИКА-АМАТОРА

Джерело: Таблоїд Волині

В арт-кафе «Стоп кадр» відкрили експозицію картин молодого художника-аматора із Шацька Миколи Крата.
Виставку реалізували в рамках проекту «Крок на шляху мистецтва», який має на меті популяризацію нових імен у світі сучасного українського мистецтва.

Керівний партнер галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра», під егідою якої вже традиційно відбувається презентація творчості молодих митців, Леся Корсак познайомила із біографією та творчим шляхом художника.
«Сьогодні у нас вперше участь у виставковому проекті бере художник-аматор. Хто ж такий аматор? Якщо вірити «Вікіпедії», з латинської це слово перекладається як «любити» або «мати схильність до чогось», тож це людина, яка любить творити. Микола Крат не міг не творити із самого дитинства, хоч у Шацьку й не було можливості відвідувати художню школу.

Ніколи не мав конкретного вчителя, але багато часу приділяв самоосвіті. Його душа лежить до простих речей – натюрморт, пейзаж у реалістичному стилі. Дехто із художньою освітою не має таких навиків, як Микола, який усе в мистецтві опановував сам», – зазначила Леся Романівна.
Мистецтвознавиця Зоя Навроцька не лише оцінила перші спроби пензля художника-аматора, а й прочитала присутнім (серед яких було чимало студентів мистецьких спеціальностей) міні-лекцію про реалізм як напрям.

«Хто такий аматор? Вже чого можна у нього вчитися, це любові до творчості, любові до мистецтва. Аматором керують дуже сильні імпульси, які спонукають долати різні труднощі, спонукають йти до мети. Інколи аматори-художники відкидають канони класичного мистецтва, керуючись інсайтним мистецтвом, тобто мистецькою інтуїцією.
Микола Крат – молодий художник, який називає себе художником-реалістом. Чи часто зараз молоді люди обирають такий шлях? Часто-густо вони стають на шлях компіляцій, модерних витівок і зворотів, а битися, страждати, досягати півтонів, вчитися будувати простір і робити об’єм в епоху, коли будь-яке реалістичне зображення можна отримати камерою на смартфоні, – це свідомий вибір.

Бо реаліст кілька століть тому і реаліст сьогодні – це різні платформи, адже колись впіймати красу й гармонію було необхідним для художника, тоді як зараз здивувати свого глядача важче. До передавання навколишнього світу неодмінно потрібен ще й багатий внутрішній світ», – розповіла Зоя Михайлівна.
Береги з лелеками, неймовірні сосни, осяяні сонцем, пироги, які спекла мама, ліси, озера – усе це творча й мистецька Батьківщина Миколи Крата.

Під час відкриття виставки прозвучало чимало схвальних і навіть захоплених відгуків, але все ж Миколі порадили зважати на канони класичного мистецтва, слухати себе і ніколи не зупинятися на досягнутому.
А ще побажали долучитися до якоїсь із творчих груп професійних художників та отримати шанс здобути художню освіту в ім’я майбутніх не написаних ще шедеврів.

Запрошуємо на урочисте відкриття виставки художника-аматора Миколи Крата “За покликом краси”

Маємо честь запросити Вас на урочисте відкриття виставки молодого художника-аматора з м. Шацьк Миколи Крата “За покликом краси”, в рамках проекту “Крок на шляху мистецтва”, початок о 15:00, 13 березня у арт-кафе “Стоп кадр”
Вхід вільний!
Деталі за номером 066 142 51 18

Заявка