У ЛУЦЬКУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КАРТИНИ ШАЦЬКОГО ХУДОЖНИКА-АМАТОРА

img

Джерело: Таблоїд Волині

В арт-кафе «Стоп кадр» відкрили експозицію картин молодого художника-аматора із Шацька Миколи Крата.
Виставку реалізували в рамках проекту «Крок на шляху мистецтва», який має на меті популяризацію нових імен у світі сучасного українського мистецтва.

Керівний партнер галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра», під егідою якої вже традиційно відбувається презентація творчості молодих митців, Леся Корсак познайомила із біографією та творчим шляхом художника.
«Сьогодні у нас вперше участь у виставковому проекті бере художник-аматор. Хто ж такий аматор? Якщо вірити «Вікіпедії», з латинської це слово перекладається як «любити» або «мати схильність до чогось», тож це людина, яка любить творити. Микола Крат не міг не творити із самого дитинства, хоч у Шацьку й не було можливості відвідувати художню школу.

Ніколи не мав конкретного вчителя, але багато часу приділяв самоосвіті. Його душа лежить до простих речей – натюрморт, пейзаж у реалістичному стилі. Дехто із художньою освітою не має таких навиків, як Микола, який усе в мистецтві опановував сам», – зазначила Леся Романівна.
Мистецтвознавиця Зоя Навроцька не лише оцінила перші спроби пензля художника-аматора, а й прочитала присутнім (серед яких було чимало студентів мистецьких спеціальностей) міні-лекцію про реалізм як напрям.

«Хто такий аматор? Вже чого можна у нього вчитися, це любові до творчості, любові до мистецтва. Аматором керують дуже сильні імпульси, які спонукають долати різні труднощі, спонукають йти до мети. Інколи аматори-художники відкидають канони класичного мистецтва, керуючись інсайтним мистецтвом, тобто мистецькою інтуїцією.
Микола Крат – молодий художник, який називає себе художником-реалістом. Чи часто зараз молоді люди обирають такий шлях? Часто-густо вони стають на шлях компіляцій, модерних витівок і зворотів, а битися, страждати, досягати півтонів, вчитися будувати простір і робити об’єм в епоху, коли будь-яке реалістичне зображення можна отримати камерою на смартфоні, – це свідомий вибір.

Бо реаліст кілька століть тому і реаліст сьогодні – це різні платформи, адже колись впіймати красу й гармонію було необхідним для художника, тоді як зараз здивувати свого глядача важче. До передавання навколишнього світу неодмінно потрібен ще й багатий внутрішній світ», – розповіла Зоя Михайлівна.
Береги з лелеками, неймовірні сосни, осяяні сонцем, пироги, які спекла мама, ліси, озера – усе це творча й мистецька Батьківщина Миколи Крата.

Під час відкриття виставки прозвучало чимало схвальних і навіть захоплених відгуків, але все ж Миколі порадили зважати на канони класичного мистецтва, слухати себе і ніколи не зупинятися на досягнутому.
А ще побажали долучитися до якоїсь із творчих груп професійних художників та отримати шанс здобути художню освіту в ім’я майбутніх не написаних ще шедеврів.