Події

logo_white_2018

Галерея “Арт-кафедра” презентувала перший альбом, присвячений творчості Миколи Кумановського

27 жовтня в Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» відбулась презентація альбому “Метафоричний реалізм Миколи Кумановського”, присвяченого творчості видатного художника Миколи Кумановського.

Як розповіла керуючий партнер галереї Леся Корсак, цей альбом став четвертим виданням галереї.
“Вважаю, що така особистість як Микола Кумановський заслуговує на цей альбом. Проект розпочатий задовго до смерті художника. Сам Микола Кумановський бачив як ведеться робота над його створенням, вносив свої зауваги. Однак, життя склалося так, що побачити альбом митцю за життя не довелось”, – зазначила вона.

Леся Корсак розповіла, що видання містить 308 репродукованих творів художника (малярство, друкована й авторська графіка, акварель) із колекції галереї. Водночас тут можна побачити низку цікавих фото із особистого архіву митця. Візуальний ряд альбому доповнено текстом об’ємного дослідження мистецтвознавця Зої Навроцької про життєвий та творчий шлях Миколи Кумановського із вичерпною інформацією про головні етапи діяльності, пошуки й здобутки художника в царині образотворчого мистецтва й літератури, його активну громадянську й патріотичну позицію. Статтю завершує перелік виставок Миколи Кумановського. Прекрасним доповненням видання є список літератури про художника, а також видань ним здійснених.
Альбом вийшов друком у видавництві “Коло” у місті Дрогобич. Тираж видання – 500 примірників. Проте, як зауважили організатори, якщо видання користуватиметься популярністю серед читачів, його будуть перевидавати.

Під час презентації альбому можна гості вечора спілкувалися з ініціаторами видання, творчим колективом, який працював над його створенням, ділилися враженнями від видання і, звичайно, ще раз згадували добре ім’я художника Миколи Кумановського.

В “Адреналін Сіті” відкрилась виставка юних волинських художників

В рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва» у четвер, 6 жовтня, в арт-кафе «Стоп-кадр», що в “Адреналін Сіті” відкрилась виставка юних волинських художників під назвою: “Образ і лінія. Виставка графіки студентів Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського”.
На виставці представлені роботи студентів образотворчого відділу, які навчаються на другому курсі: Ольги Балаганської, Миколи Балдіна, Олександри Беземської, Катерини Кирильчук, Христини Ладики, Анни Мамчур, Ольги Марчук, Михайла Парфенюка, Катерини Шишик.
Як розповіла викладач Софія Пасюк, це домашні роботи виконані на літніх канікулах. Основними засобами графічної виразності кожен старався знайти та передати образ “маленького літа”.
Комахи, квіти – це миті, якими насичені літні дні. Проходить літо, залишаються спогади про нього, про його жителів, про ті емоції, які воно подарувало. В кожній роботі можна бачити характер. Характер не тільки малюнка, але й самого студента. Кожна робота виконана з індивідуальним смаком має свою естетику, яка продиктована життєвими обставинами, а вони різні. В групі навчаються студенти з Луцька, Рівного, Горохова,Маневицького району, Млинівського району. Об’єднує їх бажання бути художником. Тому одна тема розглянута під різним кутом, по-своєму”, – розповіла викладач про роботи своїх учнів.
“Кожен об’єкт важко назвати роботою, це ¬– начерки, ескізи, крізь які пробивається художній смак. Перший винахід людини – лінія, і хто володіє лінією, той володіє мовою. Роботи доволі цікаві. Вчитель вчить нас аналізувати, бачити красу навколишнього світу”, – розповіла про представлені роботи мистецтвознавець Зоя Навроцька.
Нагадаємо, що проект “Крок на шляху мистецтва” був започаткований галереєю сучасного мистецтва України “Арт-кафедра” у 2015 році з метою підтримки молодих художників. В рамках проекту галерея надає можливість молодим митцям представляти свої твори в арт-кафе «Стоп-кадр», проводити в його залах презентації, обговорення, дискусії, реалізовувати власні творчі проекти, інсталяції, перформанси та допомагає їм зробити перші кроки до відкриття свого таланту глядачеві.

Заявка