Музей Корсаків запрошує на презентацію виставкового проєкту Сергія Гричанюка «Індивідуалізація»

logo_white_2018

Музей Корсаків запрошує на презентацію виставкового проєкту Сергія Гричанюка «Індивідуалізація»

Вже завтра, 30 вересня, о 17.00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться презентація мистецького проєкту Сергія Гричанюка «Індивідуалізація», що стартує у межах молодіжної арт-платформи «ENTER».

До слова, із серії «Відривання» це послідовна форма висловлювання, що до внутрішньої проблеми відірваної естетики. Вона відокремлена, вона сама в собі.

Відриваючи частину однієї площини, відкривається цілий спектр запитань до своєї діяльності, які потрібно зрозуміти і також відірвати разом з тим, що знаходиться перед тобою.

Дуже детально спостерігати, очікувати потрібного моменту, послухати, що вона розповість тобі про тебе ж самого.

Самопізнання через створення чогось, що завдає тобі проблем і змушує думати.

Вхід в абстракцію і обмеження себе у кольорі, з одного боку відкриває масу можливостей до пізнання, але,  водночас, ставить тебе у рамки.

Червоний як нова проблема до дискусії!

Сергій Гричанюк (1999) про себе:

Рідне місто Луцьк, у якому закінчив повну середню освіту і Луцьку художню школу.

Зараз навчаюся у Польщі м.Люблін в Університеті Марії Кюрі Склодовської .

Факультет – Художній

Спеціальність – Комп’ютерна графіка

Виставки:

02.09.2017 Спільна виставка з Тарасом Дацюком «БЕТАБРАК» в арт кафе «Виноград» м.Луцьк

01.09.2018 Спільна виставка фотографій «Укриття сушка» м.Луцьк  РЦ «Промінь»

21.09.2018 Персональна виставка «КОЛІР» галерея «КОРИДОР» м.Луцьк рц.Промінь

26.09.2018 Спільна виставка «Молода Волинь» в Галереї Мистецтв м.Луцьк

05.04.2019 Персональна виставка «Живописець душить графіка» 

(pol. Malarz dusi grafika), Польща, галерея «KONT» м.Люблін

30.08.2019 Спільна виставка «Це Арт!?» м.Львів (Фест репаблік)

03.10.19 відзнака на конкурсі «Вірш+картина» (pol. Wierz+Obraz), Польща, м.Сопот

20.12.2019  персональна виставка “Відривання”

м.Львів, галерея «Музей ідей»

24.08.2020 спільна виставка «Антиципація+Імунітет» м.Луцьк, МСУМК

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків – новий мистецький проєкт Андрія Блудова «Соціополіс»

Відомий в Україін та за її межами митець  Андрій Блудов привіз до Луцька, а саме в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків унікальну виставку «Соціополіс», в яку заклав теми урбаністики, переживань сучасного міста, глобалізації та людей в екранах гаджетів.

Керівна Партнерка МСУМКу Леся Корсак традиційно привітала гостей виставки та розповіла коротку біографію автора.

Отож український живописець Андрій Блудов народився 17 березня 1962 року в Уссурійську. У 1982 році закінчив Київський художньо-промисловий технікум, у 1990 – графічний факультет Київського державного художнього інституту. У цьому ж році став членом Спілки художників України. Також закінчив аспірантуру та став викладачем живопису в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Мешкає та працює у Києві.

Персональні виставки Блудова проходили в Україні (від 1994), Москві (1994), Утрехті (1996, Ні­дерланди), Цюриху (1998, 2001, 2003), Бадені (1998, Швейцарія), Ґреноблі (2000, 2002, Франція) та інших містах. Роботи Блудова знаходяться в музеях Києва, Сум, Хмельницького, а також у галереях та приватних колекціях в Україні, Швейцарії, Бельгії, США, Нідерландах, Австрії, Франції, Іспанії.

«Нарешті ці картини зібралися докупи, дякуючи гостинності Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Частина робіт приїхала з Китаю, частина – з приватних збірок, тому навіть я сьогодні почуваюся глядачем, розглядаючи власні роботи в такому просторі. Я щасливий, що можу показати цей проєкт, головною ідеєю якого є сучасне місто, його життя мовою живопису. Хотів вписати в роботи так зване «чорне дзеркало», якусь антиутопію життя, де люди існують в комп’ютерних програмах на моніторах. Для того, щоб рухатися далі, треба зупинитися і подивитися довкола. Сьогодні я це зробив», – розповів художник.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька висловила сподівання, що твори Андрія Блудова невдовзі з’являться і в постійній експозиції Музею.

«Це блискуча колекція творів, які спонукають до мислення, до роздумів, до уяви. Цікаві формати, яскраві кольори, неймовірні світи, ніби ти потрапив всередину кадру вистави або фантастичного кіно. Сподіваюся, це лише перша виставка автора в нашому Музеї», – поділилася пані Зоя.

Виставка традиційно триватиме місяць, а вже у жовтні відкривати творчий проєкт до Луцька приїде мистецьке подружжя з Ужгорода Віктор Мельничук та Беата Корн.

У художньо-меморіальному музеї Миколи Кумановського, що в МСУМКУ відкрили оновлену експозицію митця

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків ініціював культурно-мистецький проєкт «Рік Миколи Кумановського (1951-2016)» з нагоди майбутньої ювілейної дати – 70-річчя художника, яке відзначатимуть 31 серпня 2021 року.

Упродовж цього часу в просторі Художньо-меморіального музею Миколи Кумановського, що у МСУМК, обіцяють різноманітні цікаві події. Перша з них – презентація оновленої експозиції музею – відбулася у цьогорічний День міста, 12 вересня.

У приміщенні музею сонячно і просторо, біля останньої в житті художника картини стоїть букет соняшників, а на тлі грає польський рок 70-80-х та композиції Горана Бреговича – улюблена музика Миколи Кумановського. Біля нових полотен зібралися родичі, близькі, друзі, шанувальники митця, щоб вкотре пригадати цікаві історії з його життя або поділитися враженнями про якусь із робіт.

Урочисте відкриття розпочалося з вітального слова мистецтвознавиці Зої Навроцької: «Час дає дам можливість по-новому глянути на події, переживання, явища, осмислити доробки. Це стосується, зокрема, і Миколи Кумановського. Лише декілька років немає художника, але вже зараз із відстані цього часу ми можемо по-новому відкрити його для себе. Справжня цінність, справжня вага залишається. Микола Кумановський сьогодні зустрічає вас тут творами, які не зовсім відомі багатьом відвідувачам, але це – справжня золота класика. Що дає музей? Це неймовірна структура, яка не дає часу знищити набуте, робить націю сильнішою, значущішою. Скільки імен відомих митців зникли, твори розлетілися по приватних колекціях, знищилися… Але з творами Кумановського сталося інакше, є цей музей, цінний не тільки для музейників, але й для всієї нашої громади».

Також пані Зоя запросила глядачів приходити до Музею Кумановського часто, адже за один раз неможливо розглянути та глибоко осмислити усі роботи. Вона нагадала, що митцю часто закидали надмірну «літературщину» робіт, мовляв його картини треба не лише дивитися, а читати глибше, однак саме у цьому одна з «родзинок» художника.

Про творчий шлях та різні амплуа митця нагадала присутнім керівна партнерка музею Леся Корсак.

«Це людина світу, але водночас цілком наша людина. Його мистецтво складне для прочитання і розуміння, але воно багатошарове. Тобто кожна людина відповідно до рівня своєї освіти, до досвіду, до заглиблення у мистецтво може знайти свій відгук у душі. Кожну роботу можна оцінювати щоразу по іншому, осягаючи шар за шаром, дістаючись філософії», – додала пані Леся.

Також розповіли історію про те, як один із циклів робіт Кумановського був у власності банку. Коли установа збанкрутувала, то розплачувалася з людьми цими картинами. Більшість не знали, що з ними робити і через багато років звернулися до музею, оскільки побачили на звороті полотен прізвище Кумановського.

До нової експозиції увійшли невідомі для широкого загалу твори малярства, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, меморіальні предмети.

Творчість художника Миколи Кумановського стала своєрідною візитівкою Луцька, адже саме в обласному центрі Волині митець жив і працював протягом сорока років, саме в цьому місті він створив чи не найбільшу частину усього доробку станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки. Окрім творів художника, музей містить офортний станок митця, його пензлі, старий мольберт із останнім незавершеним полотном, фотографії, книги, часописи, предмети побуту.

Саме про цей офортний станок розповіла присутнім перша дружина митця, художниця Наталія Кумановська.

«Микола дуже загорівся тим, щоб його купити. Власне і перші гроші тут, у Луцьку, пішли на станок, його замовили десь у Києві чи Харкові, уже не пам’ятаю, але річ була рідкісна. Перші заробітки складали карбованець або 50 копійок, дехто просто пропонував пиріжок за роботу, бо взагалі не було цієї традиції графіки, не могли оцінити. А згодом я з дітьми займалася офортом у художній школі та видруковували в Миколи у майстерні. Це навчання культурі, на це важливо звертати увагу», – поділилася спогадами пані Наталія.

Думкою про нову експозицію поділилася і друга дружина художника, завідувачка відділу краєзнавства обласної бібліотеки для юнацтва Віра Кумановська: «Я дуже втішена, що вам вдалося знайти ці його особливі роботи, бо коли потрапляєш на виставку, одразу бачиш, який він різний у різні роки. У 70-ті це один Микола, у 80-ті – другий, у 90-ті – третій і навіть четвертий, в кінці життя – це вже інші роботи, які я, щиро кажучи, не люблю. Дуже добре, що відвідувачі на різних рівнях можуть побачити і відчути, яким він був у кожний етап своєї творчості. Подумати, що відбувалося в ці моменти, що він думав і переживав. А ще я дуже рада, що Ви, пані Зою, його так любите. Це вартує величезної поваги».

 «Було всяке, ми пройшли строкаті стосунки, але тепер, Віро, він не просто Ваш, Наталчин, Іванчин, він тепер всіх нас. Отож, друзі, вітаю вас із новою експозицією та запрошую до спілкування!», – завершила вступну частину пані Зоя.

До речі, уже 24 жовтня у приміщенні музею охочі зможуть побачити мультимедійний проєкт «Кострубізми. Кумановський», присвячений митцю. В основу сценарію ляжуть дослідження графічних робіт художника, літературних текстів зі збірки «Слід у слід» та біографії художника. Одночасно йтиме і відеотрансляція вистави.

За матеріалами «Таблоїд Волині»

У МСУМК стартує культурно-мистецький проєкт «Рік Миколи Кумановського»

Музей Сучасного Українського мистецтва Корсаків ініціює культурно-мистецький проєкт “Рік Миколи Кумановського (1951-2016)”: на честь майбутньої ювілейної дати – 70-річчя художника, яку відзначатимуть 31 серпня 2021 року.

Відтак, упродовж цього часу в просторі Художньо-меморіального музею Миколи Кумановського, що в МСУМК. відбуватимуться різноманітні цікаві події. Перша із них – презентація оновленої експозиції музею уже відбулась 12 вересня.

До експозиції увійшли невідомі для широкого загалу твори малярства, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, меморіальні предмети.

Нагадаємо, Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського відкрили 14 липня у КРЦ «Адреналін Сіті».

Творчість художника Миколи Кумановського є своєрідною візитівкою Луцька, адже саме в обласному центрі Волині митець жив і працював протягом сорока років, тож саме в цьому місті він створив чи не найбільшу частину усього доробку станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки.

Окрім творів художника, музей містить офортний станок митця, його пензлі, старий мольберт із останнім незавершеним полотном, фотографії, книги, часописи, предмети побуту.

У Луцьку відбудеться церемонія вручення літературної премії імені Івана Корсака

Літературну премію імені видатного українського письменника, журналіста, почесного громадянина Луцька та Каменя-Каширського  Івана Корсака вперше було започатковано 2018 року. Першим Лауреатом став письменник, публіцист, філософ, викладач університету, заслужений діяч науки і техніки України Петро Кралюк, другим – український письменник, прозаїк, поет, критик, есеїст Микола Суховецький з Одещини.

Цьогоріч, традиційно 15 вересня, вже втретє відбудеться церемонія вручення престижної літературної премії ім. Івана Корсака.

Захід розпочнеться о 14.00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Нагородження відбудеться за участі голови журі, відомого письменника, директора видавництва «Ярославів Вал» Михайла Слабошпицького, фундатора премії, доктора економічних наук Віктора Корсака, журналіста, літературознавця, секретаря журі премії Сергія Козака, а також першого лауреата конкурсу – Петра Кралюка  та інших високоповажних членів журі конкурсу. До слова, усі наступні лауреати, згідно з положенням про вручення Премії автоматично стають членами журі.

Нагадаємо, що Літературну премію імені Івана Корсака 2018 року започаткувала родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» задля розвитку історичного роману та увіковічення пам’яті Івана Корсака.

Вручення премії відбуватиметься щороку до Дня народження письменника 15 вересня.

Згідно з положенням про Літературну премію ім. Івана Корсака, твір, представлений до участі на здобуття нагороди, обов’язково має бути присвячений історії України, написаний українською мовою на високому художньому рівні та мати великий читацький розголос.

Лауреата визначає журі шляхом таємного голосування. Він отримує диплом, медаль, а також грошову винагороду в сумі 50 000 гривень.

Запрошуємо журналістів, письменників, літературознавців,  представників влади та активну громадськість міста до участі у заході.

Вхід вільний (маска+дистанція)

Програма заходу:

  1. Вручення премії
  2. Презентація 2-ох томів із багатотомника Івана Корсака: «Отаман Чайка. Немиричів ключ» та «Таємниця святого Арсенія. Мисливці за маревом».
  3. Презентація пісень на слова Івана Корсака у виконанні народної артистки України Світлани Мирводи.

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків покажуть «Соціополіс» Андрія Блудова

Наприкінці вересня МСУМК запрошує відвідувачів на відкриття цікавої виставки відомого сучасного митця Андрія Блудова.

Відкриття мистецького проєкту під назвою «Соціополіс» відбудеться 25 вересня, традиційно о 17.00. Вхід вільний (маска+дистанція).

Довідка:

Український живописець Андрій Блудов народився 17 березня 1962 року.

У 1982 році закінчив Київський художньо-промисловий технікум; у 1990-у – графічний факультет Київського державного художнього інституту

З 1988 року — учасник мистецьких виставок.

З 1990-о — член Спілки художників України.

Викладач живопису в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Мешкає та працює в Києві.

***

Персональні виставки Блудова проходили в Україні (від 1994), Москві (1994), Утрехті (1996, Ні­дерланди), Цюриху (1998, 2001, 2003), Бадені (1998, Швей­царія), Ґреноблі (2000, 2002, Франція) та інших містах. 

У творах худож­ника поєднуються елементи міфологічності, сюрреалізму й авангарду.

Творчість Андрія Блудова — помітна сторінка в книзі «київського естетизму», куди вписали свої рядки і інші талановиті сучасники. З ними він доклав руку до креації зразків графіки, відео, режисування перформансів та художніх свят на мальовничих схилах міста.

Роботи Блудова знаходяться в музеях Києва, Сум, Хмельницького, а також у галереях та приватних колекціях в Україні, Швейцарії, Бельгії, США, Нідерландах, Австрії, Франції, Іспанії.

Заявка