У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ЮРІЙ ІЗДРИК ВЛАШТУВАВ ІНДІЮ

У рамках закриття виставки «Індивідуальні артикуляції» у МСУМКУ відбулась презентація альбому «ПЕРШИЙ ВІДМІН ОК. Незалежне мистецтво Івано-Франківська» та літературно-музичний перфоманс від відомого літературного діяча Юрія Іздрика.

Під музику з фільму «Interstellar» Юрій Іздрик читав вірші циклу «Індія», як мантру, спокійно розгулюючи залом, а гості уявляли себе в мальовничій, але дуже бідній і брудній Індії. Іздрик читав поезії, які писав сам, одна з них навіть ніде не опублікована.

Передувала виступу Іздрика дискусія про сучасне мистецтво. Адже на початку 90-х років минулого століття в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість яких була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями міжнародного бієнале «Імпреза», що проводилась в Івано-Франківську кожні два роки – з 1989 по 1997.

Як провінційне містечко, де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни, що творять сучасне мистецтво? Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців? Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?

Альманах, який презентували у Луцьку, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом митців та дослідників мистецтва.
Видання здійснено за фінансової підтримки Український культурний фонд в рамках проекту «Імпреза. Провінційний додаток №3. Документи».

У МСУМК відбудеться презентація альбому «ПЕРШИЙ ВІДМІН ОК»

На початку 90-х років минулого століття в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість яких була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями міжнародного бієнале «Імпреза», що проводилась в Івано-Франківську кожні два роки – з 1989 по 1997.
Як провінційне містечко, де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни, що творять сучасне мистецтво? Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців? Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?

Альманах, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом митців та дослідників мистецтва.

Видання здійснено за фінансової підтримки Український культурний фонд в рамках проекту «Імпреза. Провінційний додаток №3. Документи».

В рамках презентації літературно-музичний перформанс Юрія Іздрика «ІНДІЯ ЯК МОДЕЛЬ СВІТОБУДОВИ».

Весь виступ буде супроводжуватися електронною музикою і складатиметься з двох частин:

1. Бліц-лекція про те, шо таке світ і як він влаштований.

2. Читання під музику цикл “Індія” Юрія Андруховича.

Вхід вільний!
Запрошуємо!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, КРЦ “Адреналін Сіті”

ТВОРЧА НЕДІЛЯ для дітей!

ТВОРЧА НЕДІЛЯ для дітей,
в рамках проекту “АКАДЕМІЯ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА”

Вікова група учасників: 6-12 років
Вартість: 75 грн

У МСУМК відбудеться майстер-клас «Весняні котики», на якому діти будуть малювати пухнастого домашнього улюбленця!?

Кожний учасник, матиме можливість позитивно та творчо провести час та відчути себе справжнім художником! Не лише ознайомитися із різноманітними техніками живопису, але й оволодіти прийомами малювання, дізнатись про особливості фарб!

А також, створити свій власний щедевр, що прикрасить дитячу кімнату, або стане справжнім подарунком для рідних.

Реєстрація за тел.: 066 142 51 18

Лекція “Історія відео-арту: 1950-2000. Дослідження темпоральностей”

Лекція проводиться в рамках проекту “Академія сучасного мистецтва”. Це унікальний міждисциплінарний освітній продукт, який охоплює дослідження ключових напрямків мистецтва минулого та поточного століття.

23 березня, у суботу, ми розглянемо історію від перших еспериментів Н. Дж. Пайка, досліджень темпоральності С. Дугласа, Е. Л. Ахтілла, Т. Дін, Nachtraglichkeit до постмодних необарокових експериментів групи AES + F.

Також згадаємо класику тотального Кремастера М. Барні, роботи Б. Наумана, Д. Грема, Д. Айткена, Б. Віоли. Подивимось, але не повністю, 24-годинний «Псіхо» від Дугласа Гордона.

Реєстрація обов’язкова!


Квиток на одну лекцію – 75 грн

Номер: 066 142 51 18

Майстер-клас з графічного портрету


МСУМК запрошує усіх на графічний майстер-клас, під керівництвом художниці Галини Івашків!

На якому, кожний матиме можливість дізнатись, як це – малювати художніми матеріалами, зможе ознайомитись із графічними техніками, прийомами та навчитись створювати портрети!

Вартість: 300 грн.

Всі учасники отримають усі необхідні матеріали (папір, олівці, вугілля, соус, тощо).

Реєстрація обов’язкова!

Масштабний виставковий проект “Герметичне коло Карла Звіринського”

Із 29 березня по 2 червня 2019 року у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться виставковий проект “Герметичне коло Карла Звіринського”.

Карло Звіринський — один із чільних представників високого модернізму у львівському мистецтві. Його “підпільна академія” – невідома грань альтернативної художньої освіти в умовах тоталітаризму. Зібрані в єдиному експозиційному просторі, окрім картин самого вчителя, ранні твори його учнів 1960-х років: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Лесі Цегельської та інших, відкриють глядачам знакове явище в українському мистецтві другої половини ХХ ст., яке опирається на європейські художні цінності.

Проект є складовою дослідницької платформи МСУМК “Генеза”, котра фіксує знакові явища укаїнського некласичного мистецтва ХХ-ХХІ ст.

Вхід вільний у день відкриття! Запрошуємо!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1

ТВОРЧА НЕДІЛЯ

Майстер-клас для дітей,в рамках проекту “АКАДЕМІЯ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА”.

Мистецьке заняття для діток 6-12 років «Пташеня», на якому кожен учасник зможе створити кольорового птаха у техніці сухої пастелі, а також матиме можливість оволодіти прийомами цієї техніки, побачити готовий результат і буквально відчути мистецтво на кінчиках пальців!

Вартість: 75 грн

Реєстрація за тел.:066 142 51 18

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
КРЦ “Адреналін Сіті”

Лекція «Історія української фотографії: від 70-х до сучасності»

Поговоримо про українську фотографію, як в контексті радянського союзу, так і, про сучасних фотографів часів незалежності.

О. Глядєлов, О. Чекменьов, В. Марущенко, Б. Савєльєв, група Keturi, А. Савадов, харківська школа: група «Время», Б. Михайлов, С. Братков, група Шило, Boba group, Р. Пятковка, Є. Бєлорусець, В. Поляков, О. Субач, С. Курмаз, С. Мельниченко, К. Коваленко, група Шило, група Жужалка тощо.

Квиток на одну лекцію – 75 грн

Номер тел.: 066 142 51 18

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків
м. Луцьк, вул. Карбишева,1

Концерт камерної музики

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбувся довгоочікуваний концерт камерної музики за участю відомого французького кларнетиста Семюеля Берто.

Маестро виступав у дуеті з лучанкою Софією Петлій, яка виконувала партію на роялі.

Семюель Берто – кларнетист, композитор і педагог. Вперше він виступив на сцені, коли йому було 16 років. Відтоді музикант не полишає концертні майданчики Європи, Канади та Австралії.

Концертна програма, яку лучани мали можливість почути 10 березня, складалася з камерних творів Й. Брамса, К. Сен-Санса, Ф. Пуленка, С. Нічіфора.

Справжнім подарунком для слухачів став твір самого Семюеля Берто «Вітер в полі», який музиканти виконали наприкінці концерту. Музика написана у клезмерському (єврейському) стилі та передбачає багато імпровізації. Тож відвідувачі концерту почули, як на тлі фортепіанного супроводу виникають суперечливі, відривчасті музичні фрази та знайомі єврейські мотиви.

Майстер-клас з графіки

Цієї суботи, 16 березня о 13 год. в рамках проекту “АКАДЕМІЯ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА” відбудеться графічний майстер-клас разом з художницею Наталею Кумановською.

Під час заняття ви матимете можливість реалізувати свій творчий потенціал, навчитися та виконати справжній графічний твір.

Дізнаєтесь про можливості й застосування техніки малювання тушшю та пером, її прийоми та навіть секрети, пройдете весь шлях від ідеї та ескізу до готового твору, який буде вашою власністю. Гостре перо – це завжди особливо, витончено, делікатно та трохи романтично!

Надаємо всі необхідні матеріали. З собою потрібно взяти лише гарний настрій і велике бажання створити щось мистецьке власними руками.
Ціна майстер-класу 300 грн.

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
КРЦ “Адреналін Сіті”

Заявка