Події

logo_white_2018-1.png

У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ЮРІЙ ІЗДРИК ВЛАШТУВАВ ІНДІЮ

У рамках закриття виставки «Індивідуальні артикуляції» у МСУМКУ відбулась презентація альбому «ПЕРШИЙ ВІДМІН ОК. Незалежне мистецтво Івано-Франківська» та літературно-музичний перфоманс від відомого літературного діяча Юрія Іздрика.

Під музику з фільму «Interstellar» Юрій Іздрик читав вірші циклу «Індія», як мантру, спокійно розгулюючи залом, а гості уявляли себе в мальовничій, але дуже бідній і брудній Індії. Іздрик читав поезії, які писав сам, одна з них навіть ніде не опублікована.

Передувала виступу Іздрика дискусія про сучасне мистецтво. Адже на початку 90-х років минулого століття в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість яких була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями міжнародного бієнале «Імпреза», що проводилась в Івано-Франківську кожні два роки – з 1989 по 1997.

Як провінційне містечко, де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни, що творять сучасне мистецтво? Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців? Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?

Альманах, який презентували у Луцьку, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом митців та дослідників мистецтва.
Видання здійснено за фінансової підтримки Український культурний фонд в рамках проекту «Імпреза. Провінційний додаток №3. Документи».

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка