Валента Олександр

logo_white_2018

Валента Олександр

16 лютого 1944 року у селі Черніїв Турійського району на Волині народився Олександр Валента. Разом із сестрою він рано залишився без опіки батьків.
1961 р. – закінчивши десять класів і влаштувавшись працювати на Луцький авіазавод, О. Валента розпочав відвідувати заняття у дитячій художній школі. Першим і єдиним вчителем для нього став П. К. Сензюк.
1966 р. – участь у Республіканській виставці молодих митців. Полотно «Риби», представлене там, було презентовано на поштовій листівці, яка великим накладом розійшлася по Україні.
1969 р. – О.Валента стає методистом образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва в Будинку народної творчості.
1990-ті рр. – творчість О. Валенти досягає небувалої висоти. Нова стилістична метода, так званий «декоративний цикл», започаткований художником ще у 70 – 80-ті роки, набув особливої стилістичної виразності.
1996 р. – О Валенті було присуджено обласну мистецьку премію імені Йова Кондзелевича.
6 грудня 1997 р. – О. Валента трагічно загинув у новій майстерні по вул. Данила Галицького від рук невідомих убивць, котрі й досі залишаються непокараними.

Гулин Петро

Петро Гулин народився 24 червня 1942 р. в селі Соколівка, Крижопільського району, Вінницької області. У 1968 р. закінчив Львівський коледж прикладного мистецтва ім. І.Труша. Член спілки художників з 1977 року. Проілюстрував більше як п`ятдесят книжок для видавництв України і за кордонoм. П. Гулин – дипломант українських та міжнародних конкурсів «Мистецтво книги».Учасник обласних, республіканських, міжнародних виставок. Учасник численних міжнародних пленерів, світових та європейських бієнале та трієнале. Творами Петра Гулина оздоблювались кабінети президентів країн Європи, учасників саміту глав держав Центральної Євопи у травні 1999 року у Львові

РЕПРОДУКЦІЯ

РЕПРОДУКЦІЯ

РЕПРОДУКЦІЯ

РЕПРОДУКЦІЯ

РЕПРОДУКЦІЯ

РЕПРОДУКЦІЯ

РЕПРОДУКЦІЯ

Вечір пам’яті волинського художника Андрія Ніколаєнка

22 грудня в Галереї сучасного мистецтва України “Арт-кафедра” відбулась культурно-мистецька акція, присвячена творчості волинського художника Андрія Ніколаєнка.
Як зазначила керуючий партнер галереї Леся Корсак, однією з ланок роботи галереї є дослідження і популяризація забутих імен талановитих українських художників. Однією з таких постатей є Андрій Єфремович Ніколаєнко, який жив і творив у місті Луцьку. Відомостей про життя цього талановитого митця дуже мало, проте відомо, що він син розкуркулених і засланих в Архангельську область українців. Виховувався у дитячому будинку, пережив Голодомор, війну та всі лихоліття поствоєнного періоду. Ще у притулку вихователі помітили творчі здібності хлопця і приносили йому картинки з журналів, які він вправно перемальовував. Пізніше, працюючи на військовому заводі в Архангельську після зміни за вказівкою парторга малював комуністичні плакати.
Андрій Ніколаєнко – вихованець Харківської школи. Перебрався на Волинь наприкінці 1950-х років, поповнивши когорту місцевої творчої інтелігенції.
На вечорі була присутня вдова художника – Валентина Ніколаєнко, яка поділилася спогадами про життя і творчість митця. Зокрема, жінка розповіла що справжнє прізвище Андрія – Миколаєнко, по-батькові – Охрімович. Проте, “комуністична машина” прагнула стерти генетичний код українців, тому у дитбудинку ім’я було зрусифіковане на Андрій Єфремович Ніколаєнко.
“Працювати треба, а люди оцінять”, – пригадує слова чоловіка пані Валентина, яка прожила з ним понад 50 років. – “Митці справді не від світу цього. З ним тяжко було жити, але з ним було цікаво. Це є стержень життя, без якого саме життя неможливе”, – зазначила вона, додаючи що Андрій Ніколаєнко завжди був напрочуд скромним і працелюбним, найбільше боявся перетворитися на заробітчанина.
Олійне малярство, акварель – улюблені техніки художника. В творчій спадщині художника – портрети, пейзажні етюди, натюрморти. Всьому, що створив Андрій Ніколаєнко притаманні поетична проникливість настрою, вишуканість і висока культура виконання.
В невеличкій експозиції представлено лишень кілька робіт художника, які вдалося відшукати у фондах Художнього музею міста Луцька. Проте, організатори заходу мають на меті відшукати більше відомостей та робіт Андрія Ніколаєнка.

Заявка