Події

logo_white_2018

Модерністи з усієї України представили свої роботи в Луцьку

Поринути у свій авангардистського бунтарства та насолодитися надзвичайною енергетикою творів українського модерного мистецтва відтепер можуть лучани та гості міста, відвідавши виставку праць українських модерністів кінця ХХ – першої половини ХХІ століття – «24+1».
23 жовтня галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра» гостинно відкрила поціновувачам прекрасного унікальну і масштабну виставку робіт українських модерністів кінця ХХ – першої половини ХХІ століття під символічною назвою «24+1». Вперше у Луцьку представлені твори яскравих представників українського модерного мистецтва із різних художніх центрів України.
Свої роботи до Луцька привезли Микола Кривенко, Андрій Александрович, Анатолій Твердий з Києва; Петро Гулин, Геник, Володимир Богуславський, Володимир Іванишин, Роман Яців, Петро та Андрій Гуменюки зі Львова; Віктор Маринюк, Валерій Басанець, Олександр Стовбур, Василь Сад, Сергій Савченко, Володимир Цюпко з Одеси; Дмитро Стецько та Володимир Чорнобай із Тернополя; Ігор Панейко з Ужгорода; Петро Антип з Донецька та Микола Бірючинський з Горлівки. У виставці також беруть участь представники луцької школи – Костянтин Борисюк , Катерина Ганейчук та Андрій Русанович.
Зі словами вітань до учасників та гостей вернісажу звернулась керуючий партнер галереї Леся Корсак.
Детальніше про смислову ідею, неординарність та творчий символізм виставки розповіла її куратор, мистецтвознавець Зоя Навроцька. Як розповіла пані Зоя, назва виставки «24+1» обрана не випадково, адже в експозиції виставки представлені роботи двадцяти чотирьох видатних модерністів, творчі особистості яких були сформовані у ХХ столітті. Лише одна художниця – Геник зі Львова цілком належить XXI століттю.
«Художники різні за характером, за стилем і формою. Хтось – вишуканий, хтось – впертий, зухвалий, еронійний. Їх твори по-різному відображають наш час. Сьогодні вони є спротивом вторинності і міщанства, що заполонили сучасне мистецтво», – розповіла про митців Зоя Навроцька. На її переконання, без допомоги самих художників і підтримки небайдужих до мистецтва людей було б складно реалізувати цей проект.
До виступу мистецтвознавець запросила самого автора ідеї проведення виставки модерністів, засновника галереї Віктора Корсака. За його словами, Луцьк достойний того, щоб у ньому проводились подібні проекти, адже сучасне людство задихається від потоків інформації, і лиш мистецтво, абстракція допоможуть людям розібратися у цій інформації. Він переконаний, що мистецтво змінить людство і світ на краще.
З вітальним словом до лучан-гостей виставки звернулися львівський художник-модерніст Петро Гулин, одеський нонконформіст Сергій Савченко, луцька художниця Катерина Ганейчук, мистецтвознавці Віра Стецько та Марина Стрєльцова.
Митці зі сходу захоплено поділилися своїми враженнями від колориту, виразності і комфортних пропорцій міста та чудової організації мистецького заходу. Всі вони переконані, що Луцьк має високий потенціал та багато інтриг, про які, на жаль, багато хто не знає.
Загалом, виставкову експозицію будують більше сотні предметів. Серед них – малярство, графіка, скульптура, живопис. У кожному з цих творів відображений внутрішній світ митця, його спротив існуючій реальності, пошук нового осмислення життя. Виставкова композиція поєднує у собі суміш світоглядних позицій та інтелектуального розвитку різних культурних традицій: від абстракціонізму, експресіонізму до постмодерністичних експериментів.

«Грані» емоцій Маргарити Паламарчук

16 жовтня у галереї мистецтв «Арт-кафедра» відбулась виставка картин молодої луцької художниці Маргарити Паламарчук.
Назва виставки – «Грані» обрана не випадково. Під час заходу художниця презентувала десять своїх робіт з різних за тематикою і змістом колекцій. Виставлені картини демонструють різні грані творчої натури мисткині.
За словами Маргарити Паламарчук , виставка «Грані» націлена на внутрішній світ людини. Вона відображає внутрішній світ митця з різними емоціями: теплими, радісними, похмурими.
В центрі експозиції розміщена картина з назвою «Серце воїна». Це полотно – відображення подій на Майдані. В цій роботі художниця передала свої переживання про трагічні події революції.
Серед робіт представлені дві картини із серії «Wonderland», в перекладі означає «Країна мрій».
«У кожного в голові є країна мрій, в яку хочеться зануритися. Це потаємний світ. Він не всім відомий, іноді це недосяжна мрія», – тлумачить зображення мисткиня. Щоб пояснити розбіжність у яскравості забарвлення робіт, жінка навела аналогію з внутрішнім світом людини. Він іноді буває яскравий, як мрії, а інколи – таємничий і похмурий.
Серія картин «Енергія радості» вражає яскравими кольорами. Для створення кількох картин з цієї серії жінка використала незвичний матеріал – батарейки, які символізують, що в людини є внутрішній ресурс радості й енергії. «В кожної людини всередині є надзвичайна сила і потенціал, просто іноді вона про це не знає, – розповідає художниця. – Часто через стрес чи радість особа отримує друге дихання. Кожен повинен вірити у те, що має цю енергію, яку при необхідності завжди можна вивільнити».
У своїх роботах робіт Маргарита Паламарчук використовує скло, нитки та інші речі. «Я люблю збирати всякий мотлох і з нього робити щось цікаве. Батарейки я клеїла з таким захватом і радістю, що, мабуть, просто забувала про всі свої проблеми», – розповіла художниця.
Оригінальна за змістом картина «Суб’єктивізм», на якій зображена обезбарвлена людина, над якою розтікається безмежна веселка кольорів. За словами Маргарити Паламарчук, ця робота символізує безкінечний всесвіт, у якому людина структуризує частини, збирає їх і розкладає по поличках. Кожен із великої кількості емоцій і фактів викладає свою мозаїку.
На виставці було продемонстроване полотно із дзеркалом посередині, прикріпленим художницею для того, щоб кожен побачив у дзеркалі себе і свою світлу дорогу.
Твори Маргарити Паламарчук вражають незвичністю. Зокрема, картина з квадратним отвором під назвою «Медитація» символізує можливість заповнення будь-якої порожнечі, а полотно з назвою «Непаралельні» переконує, що долі, емоції і люди перетинаються у цьому світі.

Заявка