Події

logo_white_2018

«Матіс: Життя як роман»

Під такою назвою у галереї мистецтв «Арт-Кафедра» відбулась публічна лекція за участю відомих мистецтвознавців, художників, студентів художніх шкіл і навчальних закладів. Під час лекції йшлося про французького художника Анрі Матісса, полотна якого відомі на весь світ та українського художника-монументаліста Михайла Бойчука.
Як зазначила керуючий партнер «Арт-кафедри» Леся Корсак, Матісса та його друзів-художників називали «дикими» (фр. Fauve). Їх твори збурювали сучасників, а згодом ставали живописною класикою. «Анрі Матісс – ціла епоха, метр першої половини ХХ ст., унікальний рисувальник та живописець, декоратор і скульптор. Одночасно простий і рафінований, доступний і незрозумілий у своєму новаторстві – таким був для французької публіки Анрі Матісс», – наголосила вона.
Проте, в українському мистецтві був свій Матісс, це Михайло Львович Бойчук – представник Розстріляного відродження. Попри нелегкий творчий шлях він увійшов в історію як один із засновників монументального мистецтва України ХХ ст. І хоча після арешту більшість його робіт було терміново вилучено і знищено, його творча спадщина неоціненна. На жаль, до наших днів дійшли лише його окремі полотна та замальовки до більш ґрунтовних яскравіших творінь.
«І, якщо Матіса знають у всьому світі і кожен француз пишається ним, то Бойчук відомий, у переважній більшості, лише в мистецьких колах, хоча обидва художники були талановиті і поповнили світову скарбницю мистецтва безцінними художніми витворами», – резюмувала мистецтвознавець Зоя Навроцька.
Галерея мистецтв «Арт-Кафедра» продовжує цикл пізнавальних просвітницьких заходів, все більше знайомлячи усіх бажаючих з ширшим колом митців та відкриває нові й незаслужено призабуті імена в світі художнього мистецтва.

У «Арт-кафедрі» вперше відбувся художній майстер-клас Кумановського

У галереї мистецтв «Арт-кафедра» відомий художник Микола Кумановський 21 вересня вперше для всіх бажаючих провів майстер клас. Поштовхом до роздумів та лейтмотивом майстер-класу стало полотно Сальвадора Далі «Передчуття громадянської війни». Учасниками заходу стали учні художніх шкіл, аматори, мистецтвознавці-початківці.
«Це перший такий захід практичного характеру, адже досі у арт-кафедрі відбувалися творчі вечори, зустрічі та суаре за участю митців, які знайомили присутніх зі своєю творчістю. Таким чином, «Арт-кафедра» виконує свою місію, не лише знайомлячи людей з творчістю, а й навчаючи їх, прививаючи їм любов до мистецтва. Такі майстер-класи й надалі відбуватимуться, тому всі бажаючі зможуть їх відвідати та стати безпосередньо учасниками, взявши в руки пензля та фарби», – зазначила керуючий партнер галереї мистецтв Леся Корсак.
Як наголосив сам художник, практичні майстер-класи вкрай необхідні, адже є багато аматорів, які не знають як і де себе реалізувати, а для учнів художніх шкіл це шанс набути практичних навиків та самовиразитися. «Крім того, це не просто викликати в людей сприйняття реальності, а те духовне, що є в них, щоб воно вийшло назовні – в інших символах, інших образах», – резюмував Микола КумановськийЗаявка