Події

logo_white_2018

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували виставку LYSISTRATA Ніни Мурашкіної

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків всередині грудня відбулась неординарна презентація виставкового проекту LYSISTRATA Ніни Мурашкіної.

У своєму творчому доробку мисткиня розповідає історії про жінок, розкриваючи теми тілесності, флірту, кохання та жорстокості, любові та насильства. У проектах художниці є автопортрети, оточені середньовічними мотивами, а міфологічне проходить обробку персонального осмислення й досвіду. Говорячи про інтонацію своїх робіт, Мурашкіна зауважує важливу роль іронії у поєднанні з тонкою естетикою.

Окрім живописних робіт «Лісістрата» включає композиції з чорних силуетів. Вирізані ножем, вони додають у проект елемент первісного й народного. Подібно до графічних малюнків на стінах печер або тіней біля вогнища, силуети нагадують про окрему реальність, яка є фіктивною, але несе в собі величезний міфологічний імпульс. Дистанція між печерою Платона і сучасними медіа, які створюють альтернативну реальність, звужується. Межа між художнім і реальним розмита. Про це, зокрема, свідчать цілком реальні сексуальні страйки XXI століття. Про це розповідає «Лісістрата» Мурашкіної. Колись вигадані Арістофаном жінки, які зупиняють воєнні походи, сьогодні звершують свої подвиги.

До слова, Лісістрата — героїня комедії Арістофана, яка проголошує сексуальний страйк проти війни між Афінами і Спартою. На тлі Акрополя вона закликає до боротьби за мир через відмову від сексуальних стосунків з чоловіками. За сюжетом давньогрецької п’єси чоловіки врешті складають зброю. У світ повертаються мир і любов.

З вітальним словом до присутніх звернулася керуючий партнер МСУМК Леся Корсак, а також вона подякувала художниці за цікаву співпрацю.

Довідково: Ніна Мурашкіна народилася у місті Донецьку, у родині інженерів. Контраст між сірою буденністю шахтарського міста на зламі епох та екзальтованим родинним оточенням залишив свій відбиток у свідомості майбутньої художниці.

Наразі Ніна Мурашкіна є однією з найвідоміших сучасних українських художниць в Україні і світі. Її роботи експонуються з 1999 року. Ніна Мурашкіна є учасницею великої кількості виставок в Україні та за кордоном. Твори знаходяться у приватних колекціях України, Австрії, Польщі, Росії, США, Франції, Японії, Німеччини, Канади, Іспанії, Італії, Чехії, Бельгії, Китаю.

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків оновлено основну експозицію: «Генеза сучасного українського мистецтва»

15 грудня біля Музею сучасного українського мистецтва Корсаків представили оновлену основну експозицію «Генеза сучасного українського мистецтва». Вона демонструє генезу сучасного українського мистецтва його витоки, через тяглість та діалоги художників різних поколінь. Показує світовій спільноті актуальні мистецькі пошуки сучасних українських художників. Для кожного з українських регіонів характерні свої традиції, своє минуле, свої ракурси бачення національних перспектив та культурно-художні стереотипи.

Експозиція підкреслює вагомість впливу локального історично-культурного та художнього досвіду на формування сучасного українського мистецтва. На його виставці представлені Західний, Дніпровський, Одеський, Закарпатський, Київський, Харківський та Південно-східний осередки. 

Після вітального слова фундаторів музею Лесі та Віктора Корсаків, а також відомої мистецтвознавці Зої Навроцької відбулася авторська ексклюзивна екскурсія від натхненниці музею Лесі Корсак.

  • Обновилося багато творів. Близько 20 імен додалося. Звідки вони взялися? Музею вже майже півтора року. Ми проводили виставки та постійно змінювали експозиції на іншому поверсі центральної зали Ґенезі сучасного українського мистецтва. Після кожного проекту ми докуповували роботи, нам щось дарували, і колекція постійно збільшувалася. І воно все у сховищах було. У нас 4 сховища набиті були роботами, і ми зрозуміли, що треба якось ці роботи показати. Ми на певну годину припинили проекти Ґенезі, і зробили перестановку творів, зробили нову концепцію, щоби показати від ученика до наставника тяглість поколінь. Зараз експозицію поділено на 7 осередків: західний, одеський, закарпатський, київський, південно-східний, харківський та дніпровський.

Також вона зазначила, що окремо йде зал соцреалізму, адже він спільний для всіх цих осередків.

  • Можна навіть зараз простежити схожі тенденції: люди намагаються під певну ідеологію підігнати мистецтво. Це ніколи не можна робити, тому що ми скотимося до того самого. Мистецтво має йти своїми законами, і ніякі політики на нього не мають впливати, – підсумувала майже півторагодинну екскурсію Леся Корсак.

Зараз на стінах Музею висять роботи Миколи Глущенка, Андрія Сологуба, Андрія та Петра Гуменюків, Ігоря Панчишина, Романа Яціва, Івана Турецького, Валентина Кирилкова та Валентини Івашків, Олега Парфьонова, Мирослава Ягоди та Якова Гніздовського, Олександра Завадовського, Олега Волошинова, Олександра Нем’ятого та інших.

Тому у залі актуального мистецтва відбувся концерт камерної музыки MUSIC TEMPUS . Твори Й.С.Баха, Й.Брамса, Н.Паганіні, Ф.Крейслера, М.Равеля, К.Дебюссі, С.Рахманінова, М.Скорика виконували: Костянтин Лукинюк, скрипка (Україна/США) та Тетяна Павлiчук-Тишевич , фортепіано (Україна). Куратор: кандидат мистецтвознавства Лариса Ігнатова

Запрошуємо на урочисте відкриття оновленої основної експозиції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків

15 грудня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться на урочисте відкриття оновленої основної експозиції «ГЕНЕЗА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА». Вхід вільний!

У програмі:

•  15:00 авторська екскурсія від Лесі Корсак мистецькими  осередками  (Західний, Дніпровський, Одеський, Закарпатський, Київський, Харківський та Південно-східний).

16:00 – концерт камерної музики MUSIC TEMPUS                                           

Твори виконують: Костянтин Лукинюк, скрипка (Україна/США) та Тетяна Павлiчук-Тишкевич, фортепiано (Україна).

У програмі твори: Й.С.Баха, Й.Брамса, Н.Паганіні, Ф.Крейслера, М.Равеля, К.Дебюссі, С.Рахманінова, М.Скорика та ін.

Куратор: кандидат мистецтвознавства Лариса Ігнатова

 м. Луцьк, вул. Карбишева, 1 Запрошуємо!

Заявка