Події

logo_white_2018

У Луцьку показали роботи художника Валенти

У Луцьку відкрили виставку картин відомого волинського художника Олександра Валенти.
Вечір пам’яті відбувся в галереї «Арт-кафедра» 26 лютого.
Кожного року у лютому родичі, близькі і друзі Олесандра Валенти організовують мистецькі акції та вечори пам’яті, які присвячені творчості волинського митця.
Керівник галереї «Арт-кафедра» Леся Корсак розповіла, що лютий був недарма обраний для таких зустрічей. Адже 16 лютого 1944 року народився Валента. За її словами, за життя художник був неординарною особистістю, а його доробок є безцінним для України та всього людства. «Доля Сашка Валенти була трагічною і складною. У ранньому віці він разом із сестрою втратили батьків, діти переживали важкі злидні. У 8 річному віці він потрапив до інтернату. У юному віці він вступає до художньої школи і його вчителем стає Петро Сидзюк, який зробив із Валенти не лише митця, але і неординарну особистість. Він любив вивчати творчість Моне, Сера, а також багатьох інших відомих світових митців. Але у своїй творчості Сашко залишався індивідуалістом», – зазначила Корсак.
Олександр Валента творив свої картини у стилі імпресіонізму, але на думку Лесі Корсак, у його картинах передана українська ментальність. Першим творчим успіхом художника стала Республіканська виставка картин молодих митців у 1966 році в Києві.
«Перша персональна виставка Валенти Відбулась у 1971 році, після якої художнику було запропоновано працювати у виробничих майстернях художніх фондів УРСР. Валента не був комерційним митцем, він міг за безцінь продавати свої твори, або просто їх роздарювати друзям. Але нині його роботи дуже цінні», – мовила представниця галереї «Арт-кафедра».
Колеги «по цеху» Олександри Валенти в один голос кажуть, що художник був відкритою і дуже довірливою людиною. Можливо і це стало причиною того, що у 1997 році був жорстоко убитий у своїй новій майстерні по вулиці Данила Галицького невідомими людьми.

Заявка