“Осанна художнику ‒ похвала другу”

logo_white_2018

“Осанна художнику ‒ похвала другу”

31 серпня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться культурно – мистецька акція присвячена пам’яті Миколи Кумановського “Осанна художнику ‒ похвала другу”.

Початок о 17 годині.

У програмі:
• огляд міні-виставки малознаних творів художника,
• поезія та прослуховування улюблених музичних творів художника,
• спогади друзів, роздуми мистецтвознавців, культурологів та художників про творчий доробок митця та його місце в художньому житті України.

 

800 АРТ-ОБ’ЄКТІВ І НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ – ЧИМ ВРАЖАВ ЛУЧАН МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ

Текст: Юлія ДЗЬОБИК

Фото: Лідія КОЖЕВНІКОВА

Більше 800 об’єктів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, відеоарту, понад 100 українських митців XX-XXI століть, інноваційні технології та масштабний простір – у Луцьку офіційно запрацював єдиний в Україні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

Офіційне відкриття унікального арт-простору зібрало в КРЦ «Адреналін Сіті» сотні лучан, прихильників високого мистецтва і творчого товариства.

Честь вести офіційну церемонію випала мистецтвознавиці, директорці Луцького художнього музею Зої Навроцькій.Вона зазначила, що дуже символічно, коли музей такого рівня відкривають саме в День незалежності, адже кожен із митців по-своєму інтерпретує свободу і творить в особливий спосіб нову історію країни.

Найбільше привітань, теплих слів, квітів та подяк дісталося цього вечора родині меценатів Корсаків, які стали творцями унікального музею. Дружина відомого письменника Івана Корсака, який минулого року відійшов у засвіти, Марія Іванівна зізналася, що останній місяць майже не бучила Лесю та Віктора вдома, оскільки вони «наче хлібороби у жнива трудилися над своєю справою».

«Музей – це місце культури, мистецтва, науки. Це заклад, де плекають мистецтво, і метою цього музею є саме розвиток сучасного українського мистецтва, його популяризація. Ми будуємо музейну інституцію найвищого рівня, яка змінює минуле, рефлексує над теперішнім та творить майбутнє. Також ми дуже хочемо, аби українці зрозуміли, що таке сучасне мистецтво. Тобто ми хочемо організувати своєрідний двосторонній рух: з одного боку наблизити людей до мистецтва, а з другого – наблизити мистецтво до людей», – поділився фундатор музею, голова ради директорів групи компанії «Волвест-груп» Віктор Корсак.

«Я дуже люблю Сент-Екзюпері, а саме його кодекс «Маленького принца», який каже, що зранку, після того, як ти встав і прибрав себе, потрібно прибрати свою планету. Нам треба прибрати свою Україну від невігластва, очистити свої душі, своє місто і свою державу. Саме для цього було створено Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, саме для цього ми дали йому своє прізвище, аби взяти на себе відповідальність за його розвиток», – додала керівний партнер галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» Леся Корсак.

«Ми нарешті з’явилися на культурно-мистецькій, а також туристичній картах світу. Будьте з нами, підтримайте нас, а ми будемо дуже старатися», – пообіцяла художниця, дизайнерка, а віднедавна молода директорка музею Катерина Ганейчук.

Не залишився осторонь грандіозної події секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, який привітав усіх із Днем незалежності та поділився враженнями від музею:

«Кожне мистецтво, кожен напрямок у мистецтві починається як сучасний, а через деякий час стає класикою. Тому сьогодні ми відкриваємо музей майбутнього! Ми знаємо, що, слава Богу, у нашому місті є багато родин підприємців, які дарують для міста розважальні заклади, торгові центри, прекрасні будинки… Я задумався: підприємці минулого, кого з них ми знаємо? Тих, хто розбудовували магазини? Ні, ми їх не пам’ятаємо. У пам’яті залишається родина Терещенків, які були меценатами, які дарували багато для України, ті, хто рухав інтелектуальну сферу. Так ось, щастя, що у нашому місті є родина Корсаків, родина, яка творила, творить і буде творити історію Луцька.

З нагоди відкриття музею він вручив Віктору Корсаку подяку міського голови «за сумлінну працю, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток міста Луцька та розбудову української незалежної держави, а також із нагоди 27-ї річниці незалежності України».

Гості, що з’їхалися на відкриття з різних куточків України не раз зазначали, що відтепер у Луцька заявилася дуже потужна туристично-мистецька «родзинка», адже кожна людина, яка вважає себе свідомим громадянином, має хоч раз у житті відвідати музей, де зібрані найкращі твори особливих українців.

Музейний комплекс розкинувся на 3,5 тис кв. м. виставкової площі, він складається із постійної та змінної експозицій. Арт-простір вмістив 12 залів із творами, що представляють Львівський модернізм 1930–1960-х років, Одеський нонконформізм 1970–1990-х років, неомодернізм Тернополя, Івано-Франківська та Львова 1980–1990-х років, альтернативні об’єднання Києва 1960–1990-х років, герметичні кола Львова, Луцька та Ужгорода 1970-х років, актуальне найсучасніше мистецтво тощо.

Візуальне наповнення, ідейні рішення, тематичні вектори робіт вражають: тут можна знайти і унікальні зразки раннього українського модернізму, і яскраві концептуальні інсталяції, і залучення інноваційних технологій відео-арту, аудіоресурсів та QR кодування. Мистецтво давно перестало бути статичним і закостенілим, його можна торкатися, завантажувати на свій мобільний, шукати в маленькій кімнаті з білими стінами і тонким світлом проектора, кожного разу знаходити в роботах щось нове.

МСУМК – це просторові відчуття практичного сенсуалізму, іронічні образи соціальних рудиментів радянської епохи, кодування себе як одного з важливих структурних елементів нації, унікальні мистецькі преференції та відчуття себе як людини, що відчуває себе відповідальною за майбутнє. І це лише крапля у морі кольорів, текстур, фрагментів, сенсів, бачень та ідей, що заховані в унікальному музеї, всю цінність якого важко збагнути за перший раз відвідин.

У ЛУЦЬКУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ІЛЮСТРОВАНУ МІСТИЧНУ ІСТОРІЮ

23 серпня в арт-кафе «Стоп-кадр» в рамках проекту «Крок на шляху мистецтва» відкрили виставку ілюстраційНаталії Віщик.

«Під сузір’ям вовка» – це виставка серії ілюстрацій до однойменної казки, яка була написана за мотивами волинських оповідок та народних казок. В рамках експозиції стало можливим ознайомитись з цією невеликою містичною історією в картинках, а також дізнатись, як вона створювалась

.Мистецтвознавиця Зоя Навроцька зазначила, що дуже знаково, коли напередодні Дня Незалежності виставку презентує молода художниця, цвіт нації, який уже сьогодні творить своє мистецтво.

«Це новий вітер незалежної країни! Кожен твір стилістично цілісний, чудове поєднання виражальних засобів та українського слова, залюбленість в свої джерела, у свій край, гордість за етнос. Стиль, смак, любов – багато у цієї дівчинки можна повчитися. І те, що виставка презентується ще й напередодні відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків – теж символ. Знак того, що ми робимо цей музей для нового покоління!», – прокоментувала пані Зоя.

«Душа проекту», керівна партнерка арт-галереї Леся Корсак зазначила, що це вже 21-е відкриття виставки в рамках проекту «Крок на шляху мистецтва», де вони надають майданчик для творчості молодих українських митців.

«Вам випала велика честь, адже на відкриття музею приїде стільки українських митців, і всі вони прийдуть і оцінять ваш проект! Поради і думки авторитетів – це дуже важливо на зорі юної творчості. А ви у свою чергу зможете показати відомим митцям, що волинське мистецтво – стильне та сучасне», – поділилася думкою пані Леся.

Сама ж Наталія розповіла, що книжка створювалася цього весняного семестру, коли вона отримала завдання проілюструвати казку:

«В Академії існує конкуренція, а тому хочеться зробити щось, аби тебе помітили. Я довго обирала казку, яку могла б проілюструвати. Мені хотілося чогось волинського, почала шукати по бібліотеках та в Інтернеті, але не знаходила. Приваблювала містика та легенди про те, нібито ще за часів Геродота на Волині були люди, що перетворювалися у вовків. Зрештою, батько порадив мені самій написати казку. Це вилилося у мій проект, з моїми ж ілюстраціями. Було багато пошуків, джерел натхнення, адже коли ти береш історичну тему, то не можеш дозволити собі забагато вигадки».

На стінах “Адреналін Сіті” з’явиться ще один авторський мурал від художника Сергія Радкевича

Незабаром на території культурно-розважального комплексу «Адреналін Сіті» з’явиться ще один авторський мурал від відомого художника Сергія Радкевича.
Робота увійде до серії творів, створених під час урбан-фесту «Поліхрома», який відбувся наприкінці червня цього року.

Сергій розповідає, що це буде гігантське зображення ніг, не позбавлене багатошарового змісту.
«Гігантські ноги, які обов’язково вирізнятимуться з площини всієї стіни, можу комусь нагадати розп’яття Ісуса. Зрештою, в цьому є сенс, адже я відношу себе до християнської культури, але тут, як із полотном Рене Магрітта, де намальована трубка з підписом «це не трубка». Тобто кожен може побачити у цьому муралі щось своє».
Автор переконаний, що цей стінопис стане символом справедливості та глобальним образом:

«Це дуже символічно: натяк на християнську культуру на пострадянській забудові періоді тотального атеїзму – свого роду як повернення справедливості, як гармонізація простору і сенсу. Так, для когось це справді розп’яття, але я не декларував його так».

Під час створення муралу автор прочитав неформатну лекцію «Приватна антропологія. Художник простору», під час якої познайомив зі своїми улюбленими полотнами та інсталяціями, сміливими експериментами сучасних митців та поділився думками про мистецтво загалом.

Побачити завершену роботу можна буде зовсім скоро. Нагадаємо також, що 24 серпня о 17.00 в КРЦ «Адреналін Сіті» відбудеться урочисте відкриття єдиного в Україні Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

У Луцьку відкриють Музей сучасного українського мистецтва

Фундаторами та натхненниками створення першого в Україні світового рівня музею сучасного українського мистецтва стала родина Корсаків.

Урочисте відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться 24 серпня 2018 року о 17 годині за адресою: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті».

Загальна площа першої черги музейного комплексу становитиме близько 5 000 кв. м і міститиме  низку виставкових залів. Площа постійної експозиції займе 3000 кв. м.

У музеї буде представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів).   Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відеоарт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ- ХХІ століття.

За словами Лесі Корсак, однієї із організаторів цього проекту, саме Галерея сучасного українського мистецтва «Арт-кафедра», яка відчинила свої двері понад чотири роки тому, стала ідейним початком створення приватного музею. Головна мета музею, на думку його засновників,  –  сприяння розвитку духовності нації та пропагування українського мистецтва у світі.

Задля реалізації такої місії передбачено проведення виставок, які представлятимуть творчість найкращих вітчизняних художників як в Україні, так і за кордоном, а також пошук нових та повернення забутих імен до історії мистецтва.

У планах фундаторів є організація фестивалів перформансу та відеоарту, гостьових лекцій та концертів сучасної музики, театральних вистав та демонстрація арт-фільмів.

У рамках роботи музею влаштовуватимуть майстер-класи для дорослих та дітей із досвідченими митцями-практиками різних сфер: живопису, фото, скульптури, графіки, а восени почне працювати Академія сучасного мистецтва та дизайну.

Музей сучасного мистецтва планує організувати співпрацю із школами, коледжами, університетами регіону: екскурсії в період навчання та канікул, проведення уроків в атмосфері музею та мистецьких конкурсів,  а також започаткувати школу підвищення кваліфікації вчителів малювання загальноосвітніх, музичних та художніх шкіл, для викладання у якій залучатьнайкращих художників та мистецтвознавців України.

«Надзвичайно важливим завданням музею буде зняття ореолу ортодоксальності із академічного мистецтва та пропагування авангарду завжди і у всьому, без жодних обмежень. Ми хочемо, щоб ця інституція була не просто збіркою експонатів, а безперервним потоком культурницьких заходів, а Луцьк став одним із центрів сучасного мистецтва нашої держави і достойно та по-сучасному виглядав на світовому рівні», – запевняє Віктор Корсак, один із організаторів цього проекту.

Засновники вважають, що музейний комплекс стане не тільки одним із туристичних центрів України, а й осередком сімейного дозвілля, улюбленим місцем проведення вихідних, адже тут можна буде відпочити, розважитися, дістати нову порцію знань та естетичної наснаги.

Музей працюватиме з 12 до 20 години щоденно. Вартість квитка – 30 гривень, для студентів та школярів – 15. У середу музей можна буде відвідати безплатно. У п’ятницю із 18.00 вільний вхід для молоді.

Запрошуємо всіх поціновувачів сучасного українського мистецтва на врочистості з нагоди відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

Вхід у день відкриття вільний.

Майданчики 1

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (2000 м.кв)

досліджує генезу сучасного українського мистецтва та показує джерела виникнення його напрямків. Дозволяє читати історію по новому, актуалізуючи на тому, що було витіснено та подавлено, але мало право на життя. Актуалізує український нонконформізм як унікальне мистецьке явище у світовому масштабі та національну гордість. Демонструє різноманіття напрямків та здобутків українського постмодернізму.

Заявка