Події

logo_white_2018

​СТЕП, ЕРОТИКА, КОЛІР – У ЛУЦЬКІЙ ГАЛЕРЕЇ ВІДКРИЛИ ГРАНДІОЗНУ ЕКСПОЗИЦІЮ ЛЮДМИЛИ ЛОБОДИ

До Луцька привезли виставку робіт львівської художниці Людмили Лободи.

Джерело: Таблоїд Волині
14 лютого у галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» відкрили грандіозну експозицію художниці Людмили Лободи (м. Львів), яка із чоловіком Володимиром Лободою належить до українського андеграунду другої половини 1960-1970 .

Авторка величезного творчого доробку станкового малярства, графіки, декупажу, нечасто представляла свої праці на офіційних виставках.

«Спалах степу» – це фактично перша її персональна експозиція за 40-річний період, де представлено перед глядачем велику кількість творів, які виконані в різні періоди діяльності. Перед глядачами розкинулися 5 великих залів – «рання творчість» (60-70-ті роки), «твори дніпровського періоду», «драматична творчість», що демонструє речі сюжетні, драматичні, «автохтонна зала портретів», роботи для якої переважно створювали на хуторі поблизу Орелі, зображаючи своїх друзів-селян, «епічна зала краєвиду» і «еротична зала», яка демонструє велике кохання двох людей, зокрема й себе із чоловіком.
На урочисте відкриття виставки, окрім художниці та її родини, прибули відомі мистецтвознавці, галеристи, колекціонери, шанувальників сучасного мистецтва, художники та студентська молодь.

Керівний партнер галереї Леся Корсак розповіла, чим особливе відкриття цієї експозиції у Луцьку.

«Чому саме сьогодні ми відкриваємо цю виставку? Тому, що вся творчість Людмили Лободи пронизана зображенням стосунків чоловіка та жінки. Авторка оголює душу почуттів, не вдаючись в фізіологічні деталі форм. Під час екскурсії до Львова нам пощастило потрапити в майстерню Володимира та Людмили Лободи, ми були настільки приголомшені величезним доробком, який складений у теки. А його мусить бачити глядач! Про цих митців знає Росія, Білорусь, Польща, Америка, Канада, Швейцарія, Німеччина, а Україна бачила вкрай мало. А відкривати нові і важливі імена в мистецтві – головна мета Арт-кафедри».
«Я дуже вдячна волинській землі і галереї, що ви відкрили себе для мене. Вірите, я дуже довго гукала, з ким мені зустрітися, з ким зустрітися моїм роботам. І зустріла вас», – поділилася Людмила Лобода.
Відомі мистецтвознавці зі Львова, які долучилися до відкриття виставки, назвали творче життя цього подружжя «жертвоприношенням Авраама своєму народові», адже Володимир та Людмила навіть у часи найлютішого радянського застою творчості творили щось справжнє і несамовите.
«Мене особисто буквально гіпнотизує кожне полотно Людмили Лободи. Кожен твір магнетичний, але авторка не намагається передати якісь премилі сценки, які сподобаються кожному, навпаки – Людмила дуже чуттєва і дуже рішуча, дуже різка інколи у висловах і дуже категорична. У композиції творів усе переплітається, усе пульсує, усе пашить плоттю, озивається… Вона вміло руйнує, змішує і видобуває головне – почуття, які дарує нам», – зазначила мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
Киянин Володимир Рак, співробітник музею Івана Гончара, товариш мистецького подружжя, розповів, що хвилини цієї виставки уже входять в історію мистецтва, адже вперше за період творчого шляху авторка показує свої роботи.
«Це такі миті, які тягнуть нас, як Мюнгаузена, вгору, показуючи суть. Знаєте, людина в одязі не може глибоко пірнути, а ці роботи стають свинцевим поясом, які дозволяє пізнавати себе як українців».

Експозицію до найдрібніших деталей придумав і реалізував у просторі луцької галереї зять Людмили Лободи Андрій Кісь.
«Ця виставка діє на мене на фізичному рівні – зносить дах! Я цю родину знаю 30 років, творчість пані Людмили – це легкий джаз, ноктюрн… Ви ще не бачили творів Володимира Лободи! То такий хард-рок! Може, цієї осені вдасться організувати його виставку. Пані Людмила не має жодної офіційної радянської художньої освіти – і слава Богу! Але це була школа праці над народним і європейським мистецтвом, над музеями і пошуком себе. За цю творчість вони заплатили комфортом, фінансовими нестатками, конфліктами з друзями, тож це дуже чесні митці».

На завершення вечора за бокалом шампанського гості вмостилися переглядати фільм Павла Костомарова про глибоко творче та особливе життя Людмили і Володимира Лободи на хуторі.

У луцькій галереї відкриється виставка львівської художниці Людмили Лободи

14 лютого 2018 року о 17:00 у галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» відкривається грандіозна виставкова експозиція художниці Людмили Лободи (м. Львів). Людмила Лобода разом із чоловіком Володимиром Лободою належить до українського андеграунду другої половини 1960-1970 років м. Дніпро.
З 1981 року подружжя мешкає у Львові.

Автор величезного творчого доробку станкового малярства, графіки, декупажу, Людмила Лобода, нечасто представляла свої праці на офіційних виставках.

«Спалах степу» – це перша її персональна експозиція, де представлено перед глядачем велику кількість творів, які виконані в різні періоди діяльності. Кожен із них вражає силою почуттів, стилістичною довершеністю і виконавчою майстерністю.

На урочисте відкриття виставки, окрім художниці та її родини, прибудуть відомі мистецтвознавці, галеристи, колекціонери.

Запрошуємо усіх шанувальників сучасного мистецтва, художників, студентську молодь.

Вхід вільний!

У ЛУЦЬКОМУ АРТ-КАФЕ ВІДКРИЛИ ЯСКРАВУ ВИСТАВКУ ДРУЖНІХ ШАРЖІВ

Фото: Юлія ФІЛІРОВСЬКА
Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА

Яскраві кольори, дитяча безпосередність та креативне бачення світу – все це мали змогу побачити відвідувачі виставки творів учнів Луцької дитячої художньої школи під назвою «Портретні імпровізації».

Експозицію представили 6 лютого в арт-кафе «Стоп-кадр», що в «Адреналін Сіті».

В рамках мистецького проекту «Крок на шляху мистецтва», ініційованого галереєю сучасного мистецтва «Арт-кафедра», свої твори представили учні початкових класів Макушевич Дарія, Дуць Вікторія, Бондар Олександра, Бонюк Олег, Лучик Дарина, Конончук Петро, Сафатюк Софія, Аршулік Дмитро, Янін Арсен, Репницька Олександра, Ящук Марія.

Хтось із них малював імпровізації на тему портретів, хтось створював дружній шарж на своїх близьких чи знайомих, але абсолютно всі 11 робіт експозиційного ряду дивували свіжим поглядом та неабияким відчуттям кольору.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька розповіла, наскільки важливо, аби від початку своєї творчості юні автори змогли побачити картини збоку, не лише вдома чи в студії, а й у професійній виставковій залі.
«Ви ще не художники, ще не чарівники, але вже впевнено вчитеся ними бути. Ви любите мистецтво і хочете сказати у ньому своє слово. Це перший крок до опанування нової мови. Ось ми знаємо англійську, польську мови, а є ще мова музики, мова архітектури, мова образотворчого мистецтва. Так-от, зараз ви робите перші кроки до оволодіння цією мовою. Ваші роботи демонструють те, що ви дуже яскраво бачите світ, себе і людей довкола».

Також, мистецтвознавиця зазначила, що такі відомі художники як Пікассо та інші художники 20 століття закликали вчитися безпосередності передачі кольору і сприйняття світу у дітей. Крім цього, Зою Навроцьку неабияк здивувало вміння юних художників поєднувати непоєднувані кольори, фактури та не боятися експериментувати з площинами і лініями.

Вчителька юних митців Світлана Дехтярук розповіла, що їй цікаво спостерігати, як сміливо та впевнено народжуються в учнів ідеї та шлях їх втілення.

«Деколи вони питають мене, як правильно щось намалювати. Я ж завжди кажу, що не можу цього зробити, бо треба малювати так, як відчуваєш у цю мить, як підказує внутрішнє бачення, а я вже потім зможу щось підказати, підправити і пояснити».

Насамкінець Зоя Навроцька зазначила, що не обов’язково, аби усі ці юні таланти неодмінно стали професійними художниками та створили переворот у мистецтві, досить уже того, що вони духовно багаті, наповнені красою та духом творчості.

Портретні імпровізації

В рамках мистецького проекту “Крок на шляху мистецтва” в арт-кафе “Стоп-кадр”, що в “Адреналін Сіті” 6 лютого відкривається виставка творів учнів Луцької дитячої художньої школи під назвою «Портретні імпровізації».

Свої твори представлять учні початкових класів Макушевич Дарія, Дуць Вікторія, Бондар Олександра, Бонюк Олег, Лучик Дарина, Конончук Петро, Сафатюк Софія, Аршулік Дмитро, Янін Арсен, Репницька Олександра, Ящук Марія. Художній керівник Дехтярук Світлана.

Початок о 11 годині.

Вхід вільний. Запрошуємо!

Заявка