...

Галереї сучасного мистецтва України “Арт-кафедра” – 3 роки!

Галерея сучасного мистецтва України “Арт-кафедра” у Луцьку святкує свій третій день народження.

23 квітня 2014 року в Культурно-розважальному центрі “Адреналін Сіті” свої двері для всіх поціновувачів сучасного українського мистецтва відкрила Галерея сучасного мистецтва України “Арт-Кафедра”.

Термін три роки – це, звісно, не так багато у вимірі часу. Однак, за шкалою діяльності – надзвичайно важливий період пошуків, напрацювань, відкриттів, перших звершень і перемог.

Створена виключно на засадах патріотичних переконань, філантропії, любові до краси та мистецтва, галерея об’єднала довкола себе небайдужі серця не тільки у Луцьку та на Волині, а й із багатьох куточків України. За час діяльності “Арт-кафедру” відвідали понад 20 тисяч гостей.

В її просторих виставкових залах радо презентують свої твори найвідоміші митці Києва, Львова, Одеси, Ужгорода, Миколаєва, Тернополя. Нинішня колекція галереї включає близько двох тисяч творів відомих українських митців сьогодення.

Улюбленим місцем для зустрічі та спілкувань галерея стала й для багатьох лучан. Головний критерій праці маленького колективу – професійність, висока художня якість, шанобливе ставлення до традицій, співзвучність із поступом сучасності – забезпечив успіх кожної розпочатої справи.

Від самих початків галерея “Арт-кафедра” стала ініціатором щорічного всеукраїнського Конкурсу карикатури “Умовні українці”, що має на меті не лише повернути до життя забутий вид авторської графіки, а й сформувати громадянську позицію, розвивати почуття патріотизму і любові до України.
За час роботи галерея “Арт-кафедра” провела понад п’ятдесят відкритих арт-заходів, серед яких 10 масштабних виставкових проектів; 19 культурно-мистецьких суаре, більше десяти майстер-класів під керівництвом відомих художників, лекції по мистецтву; театральні дійства та перформенси; презентації книг знаних літераторів та творчі конкурси.

У травні 2016 році Галерея виступила організатором мистецького форуму “WestArt Forum UA”, що об’єднав на своїй платформі провідних мистецтвознавців, культурологів, художників, шанувальників сучасного мистецтва і всіх, кому не байдужа національна культура.

У вересні того ж року Галерея стала співорганізатором фестивалю сучасного урбаністичного мистецтва “ПоліхромА” який об’єднав у собі різноманіття сучасного мистецтва, включаючи мурал-арт, стріт-арт, виставки інсталяцій, графіті, перформенси, боді-арт, відео-арт, майстер-класи та арт-лекції.

За нетривалий період діяльності галерея здійснила низку видань – 5 каталогів виставок та 27 буклетів, які стали справжніми подіями української культури сьогодення.

Велику увагу галерея приділяє роботі з молоддю. У 2015 році галерея “Aрт-кафедра” розпочала проект “Крок на шляху мистецтва”, головною метою якого є підтримка творчої молоді, допомога у реалізації їх творчих проектів, надання можливості представляти свої твори в арт-кафе “Стоп-Кадр”. Відтак було реалізовано 11 творчих експозицій молодих талановитих митців.

Для найменшеньких відвідувачів галереї створений літній дитячих мистецький табір зі щоденними майстер-класами, а також щовихідних працює “Творча академія вихідного дня”.

Кожен з цих заходів – це важливий внесок у розвиток мистецтва краю.

Не очікуючи фінансового сприяння держави, “Арт-кафедра” наполегливо і систематично поповнює новими експонатами свої основні фонди для особливо важливої мети – створення у Луцьку Музею сучасного мистецтва України.

І це не просто мрія! Здійснення її не за горами…

В галереї “Арт-кафедра” малювали волинські писанки

Писанка – це не просто сувенір чи народна мініатюра. Адже писанка несе в собі високий заряд енергетики. Її писали лише в доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров’я, на багатство, вкладаючи в це душу.

Таємницями розпису традиційної волинської писанки із лучанами поділилася майстриня Богдана Місюк .
Майстер-клас відбувся 8 квітня у галереї сучасного мистецтва України “Арт-Кафедра”.

Петро Бевза: “Немає художників, які живуть минулим. Ми всі сучасники.”

31 березня у Галереї сучасного мистецтва “Арт-кафедра” відкрилась виставка київського художника Петра Бевзи під назвою “Антологія”. Захід зібрав широке коло шанувальників українського зображального мистецтва. Подивитися на твори і безпосередньо познайомитися з автором чудових полотен, прийшли студенти та творча інтелігенція міста.

“Антологія” – найповніший проект художника. У ньому 47 творів. Основу проекту становлять полотна із циклу “Йордань”, доповнені роботами з інших циклів, більшість з яких ніде не виставлялись, а окремі були востаннє виставлені у 2000 році. Твори об’єднує те, що зовні вони наче прості, але цією простотою митець пишається, відкидаючи усе зайве і лишаючи те, що він хотів донести до людей. Чудова колористика, поєднання фігуративного і не фігуративного зображення – усе це картинах художника.

Керуючий партнер галереї Леся Корсак розповіла основні життєві і творчі віхи Петра Бевзи.
“Петро Бевза займається не лише живописом, він скульптор, фотограф, займається ленд-артом, відео артом, за його сюжетом було знято фільм. Окрім того, має талант поета.”, – зазначила Леся Корсак.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька: ” Колись Флобера запитали чий праобраз мадам Боварі. Він відповів: “Мадам Боварі – це я”. Те, що ми бачимо – це художник. Задумливий, пригнічений, веселий. Художник, працюючи над полотном, лишає в ньому частинку себе, свого світу. Разом з тим, він відображає наше життя, наш час, нашу присутність в тих речах.”

На запитання чи може мистецтво стати зброєю для України, Петро Бевза відповідає, що у художників немає іншого вибору.
“Немає художників, які живуть минулим. Ми всі сучасники. Головне вчасно реагувати на виклики сьогодення. А події в Україні лише загострюють ці виклики. Кожен з нас робить той вибір, який він робить самостійно. В моїй ділянці, я бачу ці виклики в пропорціях. Буду намагатись побудувати інший часопростір”, – ділиться художник.

На виставку завітали й луцькі художники, які поділилися враженнями від творів. Зокрема, мисткиня Галина Івашків порівняла картини митця зі спалахами блискавки.

Волинська майстриня Катерина Ганейчук: “Перша думка, яка мені прийшла – алхімік. Ви замішуєте людське з Божим. Ви закладаєте багато символів – і виноградні лози, стежки, драбини. В той же час Ви берете світло, землю. Це не просто живопис, це вибухова, даюча енергію поверхня.”

Виставка діятиме до кінця травня.

Заявка