Відкриття виставки Тетяни Левицької “В пошуках несвідомого”

29 січня о 17:00 у Музеї Корсаків відкриється виставка унікальної художниці Тетяни Левицької, яка почала малювати у віці 75 років після діагностування хвороби Альцгеймера.

Живопис став для мисткині способом спілкування зі світом і боротьби з недугою. Її роботи — це емоційний і підсвідомий світ, де кожен мазок несе відбиток її душі та життєвого досвіду.

В ПОШУКАХ НЕСВІДОМОГО.

 

Малярство Тетяни Левицької – це яскравий приклад зображення інтуїтивного несвідомого, що не має раціонального пояснення.

Природу народження її робіт не можна критично описати, немає методики яка б класифікувала цю практику. 

До несвідомого можна віднести інтуїцію, марення, сновидіння, лунатизм, галюцинації, інстинкти та запорогові (поза сферою розуму) почуття.

Чи можна людину, що репродукує світ несвідомого, назвати художником і хто є художник? Професіонал, котрий володіє мистецькими ремеслами, зображає світ і цим заробляє собі на хліб? Той, хто відчуває потребу самовираження? Той,  що не може не творити? Той, хто хоче бути впізнаваним, визнаним, тобто особливим? Жодна з цих сентенцій не підходить до феномену Левицької, яка  зображуючи на полотні своє несвідоме, може творити і цим досягає мистецької довершеності. І тут можна було б поставити крапку,  якби не відчуття,  що її рукою керує Творець.

 

 

Куратор виставки Олесь Дзиндра, Музей Ідей, Львів

Відкриття виставкового проєкту “АРТпостріл: Мистецтво, народжене війною”

10 січня 2025 року о 17:00 у Музеї Корсаків відкриється виставка “АРТпостріл”, присвячена мистецтву, що стало засобом ментального зцілення під час війни.

На виставці будуть представлені роботи, створені в рамках арттерапевтичного проєкту громадської організації “Пятерня”. Ці твори відображають емоції, досвід і внутрішню боротьбу українців, що переживають війну, і демонструють силу мистецтва як інструменту реабілітації.

Куратор проєкту та керівник ГО “Пятерня” Тетяна Мялковська разом із командою волонтерів працює над тим, щоб через творчість допомагати ветеранам, їхнім сім’ям, дітям та молоді знаходити рівновагу й сили для подолання життєвих труднощів.

Мистецтво в час війни набуває нових сенсів: це дзеркало переживань, спосіб висловлення болю та шлях до зцілення. Запрошуємо вас відчути силу цих робіт та підтримати важливу місію – допомогу тим, хто постраждав від війни.

Вхід вільний.
Чекаємо на вас!

Відкриття виставкового проєкту Анатолія Ганкевича “Ніч в раю”

3 січня о 17:00 в Музеї Корсаків відбудеться відкриття виставки Анатолія Ганкевича «Ніч у раю»!

На подію вхід безкоштовний💙
Запрошуємо!

Ніч у раю
Ідея проєкту зародилася у 2019 році з однієї фотографії, зробленої вночі в саду біля моєї студії. У цьому знімку мене вразив простір — космічна глибина осінніх дерев, які, здавалося, на очах перетворювалися на піксельні галактики всесвіту. Абстракція цього парадоксу захопила мене.
Зміст ніби лежав на поверхні: крони дерев, геометрично абстрактні, підкорялися своїй особливій логіці. Це була не класична фрактальна геометрія, а скоріше антигеометрія — загадкова структура, що балансувала між глибиною і площинністю, образністю і безпредметною абстракцією. Цей оксюморон — антигеометричний образ зоряного простору — нагадав мені хаос піксельних відблисків на морській гладі, де кожне віддзеркалення роздрібнює єдине, перетворюючи його на множинність.
Тільки дива мають сенс.
Так виник образ райського космічного саду всесвіту — місця, де народжуються і гинуть зорі.
Назва «Ніч у раю» з’явилася спонтанно, ніби ззовні, вже після початку війни, далеко від дому. Мене привабило співзвуччя слів і змістів. Сьогодні ця фраза звучить для мене так само контрастно, як «Війна і мир».
Проживши два роки в Європі, мої почуття і ставлення до моєї країни набули нового відтінку — ностальгічно-містичного. Образ ночі у раю став ідеальним символом для проєкту, який відображає особисті переживання і суспільне відчуття того, що відбувається у світі, і особливо в Україні.

Заявка