Вперше у Луцьку 12 грудня в галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра» відкрилася повноцінна виставка робіт Заслуженого художника України Карела Якубека «Миттєвості осяяні натхненням». На ній представлено більше 100 робіт митця з приватної колекції Олега Гаврилюка. У експозиції – пейзажі, натюрморти, полотна із зображенням Луцька та Луцького замку, портрети, жанрові та історичні картини.
Як розповіла під час відкриття керуючий партнер галереї Леся Корсак, з рідного Ужгорода художник привіз на Волинь не лише вагомий доробок станкового живопису, а й сам дух традицій Закарпатської школи, «цього оптимістичного, життєстверджуючого мистецтва, сповненого багатобарвності, сонця і світла…». Також вона наголосила, що творчий запал і натхненність притаманні всьому, що творив Карел Якубек. «Чи це карпатські мотиви, пречудові краєвиди Луцька, блискучі натюрморти, або ж звичайні замальовки із мандрівок по Волині, Прибалтиці, Карпатах – все відтворене з високою професійністю і небайдужим ставленням до мистецтва. Кожна деталь композиції, якою б спонтанною вона не виглядала, напрочуд осмислена, знайдена як єдино правильний крок», – зазначила Леся Корсак.
«Виставка малярства Карела Якубека у «Арт-Кафедрі» це – об’ємна експозиція, що містить не лише програмні твори різних років виконання які добре відомі шанувальникам його творчості. Поряд із ними представлено етюди до портретів, жанрові композиції, натюрморти ще раннього періоду студентства. Вперше глядачі побачать і низку студійних робіт 1960-1970-х років із зображенням оголеної натури, які художник виконував у студії, котру створив при Художньо-виробничих майстернях Луцька одразу ж після приїзду. Випромінюючи енергетику творчого пориву кожен твір розкриває багатогранність мистецьких пошуків та високий фаховий рівень художника. Всі твори об’єднує в одну, напрочуд цілісну колекцію висока культура малярства, витончене колористичне бачення, естетичний смак, неймовірна тональність настроєвих лейтмотивів», – зазначила мистецтвознавець Зоя Навроцька.
Поділився своїми спогадами про художника колекціонер його творів Олег Гаврилюк. Він розповів історію знайомства з митцем, свої враження від його творчості та кількості надзвичайно красивих і гарно збережених картин. «На початку 90-х багато художників змушені були продавати свої картини, щоб прогодувати сім’ю, а Карелу Якубеку вдалося зберегти свій художній доробок», – зауважив Гаврилюк.
Крім відкриття виставки Якубека, в «Арт-Кафедрі» ще одна приємна новина: відкрилася друга зала, де діятиме постійна виставка творів відомого художника Миколи Кумановського.