«Волинські берегині» майстрині Юлії Богданової

img

У Луцьку відкрилася персональна виставка ляльок-мотанок «Волинські берегині» майстрині народної творчості Юлії Богданової.
Офіційне відкриття відбулось 25 червня у галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра». В експозиції виставки представлено більше ста ляльок-мотанок, виготовлених з різних матеріалів. Це: ляльки-княгині, молодиці, наречені, бабусі й навіть ляльки-немовлята.
Один з найцікавіших експонатів – лялька-мотанка Волинська берегиня завбільшки з людину. Це – лялька-берегиня без рук з двома маленькими дітьми.
Юлія Богданова вперше взяла до рук ляльку-мотанку у дитинстві, її для майбутньої лялькарки зробила прабабуся. Відтоді цей оберіг має для майстрині особливе значення.
Переглянути виставку можна протягом двох наступних тижнів за адресою Карбишева, 1.
Довідка: Лялька-мотанка – українська національна лялька, символ жіночої мудрості та родинний оберіг. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у нього свою енергію, позитивні думки і побажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, також її використовували як ліки й оберіг для хворих дітей. Особливим різновидом ляльок-мотанок є саме берегиня. Основним елементом, який відрізняє такого типу ляльки, є хрест, намотаний на обличчя.

25 червня 2015 р.
Галерея "Арт-кафедра"