Виставки

logo_white_2018-1.png

У Вінниці презентують національний культурно-мистецький проєкт «Дифузія» з фондів МСУМК

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) завершує літо-2020 презентацією  грандіозного проєкту «Дифузія» у славному місті Вінниця.

Отже, вже 28 серпня, виставка «Космос Емми Андієвської» у рамках культурно-мистецького проєкту «Дифузія» відбудеться у Вінницькому обласному художньому музеї (вул. Соборна, 21).

Початок о 15:00. Вхід вільний (маска+дистанція).

До слова, у серпні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків продовжив масштабний проєкт «Дифузія», мета якого сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії і співпраці між музейними інституціями.

Відтак, на початку серпня виставку під назвою «Космос Емми Андієвської» вперше відкрили на сході України – у Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі, м. Маріуполь та  Бердянському художньому музей ім. І.І.Бродського.

Зокрема, вперше проєкт «Дифузія» стартував у місті Івано-Франківськ у лютому цього року. Музей мистецтв Прикарпаття зустрів виставку «Космос Емми Андієвської», де було представлено три десятки картин талановитої мисткині.  А, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували у Львові з виставками творів ще й Миколи Кумановського та Емми Андієвської. У червні, після часткового послаблення карантину виставка «Космос Емми Андієвської» відкрилася у Хмельницькому обласному художньому музеї та у Тернополі.

Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія. На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.

Нагадаємо, ініціатор та організатор цього грандіозного культурно-мистецького проєкту «Дифузія» — Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), що в місті Луцьк, його фундатори: Леся та Віктор Корсаки.

***

«Дифузія» об’єднує серію гостьових  виставок, що вирушають у першу  всеукраїнську, а в перспективі всесвітню подорож, маючи на меті продемонструвати талановитість та творчий потенціал української нації всьому світу.

• «Констеляція». Виставка творів сучасних українських художників, що представляють 7 мистецьких осередків України. Напрямок картин сформований на основі колекції « МСУМК»

• «Космос Емми Андієвської» 

• «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського»

Суть проєкту – до тридцятиріччя Незалежності України провести 30 виставок сучасного українського мистецтва у всіх регіонах України.

Мета проєкту: Показати геніальність, і талановитість нації. Висвітлити унікальність,  автентичність та неповторність українського мистецтва. Представити творчість, креатив та винахідливість, що є генетичним кодом у підсвідомості кожного українця.

Цілі проєкту:

• Зростання доступності  сучасного національного мистецтва для кожного жителя України.

• Збільшення аудиторії його поціновувачів у нашій державі, а також за її межами.

• Інтелектуальне та естетичне збагачення відвідувачів музеїв та галерей, через переосмислення та рефлексію сучасних трендів у мистецтві.

• Сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України, через презентацію творчих пошуків провідних сучасних українських художників.

• Посилення взаємодії між музейними інституціями та досягнення синергетичного ефекту від співпраці, задля інтенсифікації розвитку культури української нації.

З метою збереження культурної спадщини України по закінченню кожної виставки в рамках проєкту “Дифузія” Музей сучасного українського мистецтва Корсаків дарує у довічне користування одну з робіт митців Емми Андієвської, або ж Миколи Кумановського.  Слід зазначити також те, що даний  довготривалий проєкт є цілою мистецькою подією, яка дозволить кожному відкрити багатогранність українського мистецтва.

Довідково:

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. В 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка