Виставки

logo_white_2018-1.png

«Попередні висновки» Андрія Зелинського у МСУМК

Впродовж місяця лучани та гості міста мають змогу оцінити виставку, підготовлену київським автором родом із Дніпра. У її основі – твори мистецтва, які можуть слугувати наочним посібником із минулих років.

Презентація виставкового проекту  Андрія Зелінського  «Попередні висновки» відбулася 4 грудня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Керівна партнерка музею  Леся Корсак  розповіла, що, на її думку, кожна людина, яка підходить до 50-річного віку, як автор проекту, робить свої попередні висновки.

«Виставка – ретроспективна», – звернула увагу вона. Та ознайомила всіх присутніх із короткою біографією представленого митця. Так, Андрій Зелінський народився у Дніпрі, закінчивши Дніпропетровський державний університет (факультет радіофізики). Зараз живе і працює у Києві, який вважає своїм будинком та найкращим місцем для творчості.

«Працює в галузі актуального мистецтва, що включає живопис, графіку, принти, відеоарт, фотографію, стрит-арт. Ще з юнацьких років працює дизайнером, художником кіно. Він також професійний лектор, на мою думку. Автор теорії єдиного культурного поля. Філософ та великий патріот України», – розповіла Леся Корсак.

Як зазначила керівниця науково-дослідного відділу музею  Зоя Навроцька , представлена ​​експозиція провокує та змушує до роздумів. Що це? Це твори мистецтва, це артефакти, це об’єкти для думання, дискусії, розмов, це спроба впливу художника на своїх сучасників, на соціум», – зазначила вона.

Андрій Зелінський поділився, що працював над створенням виставки два місяці і назва проекту у нього виникла під час його створення.

«Чим більше я працював над цими роботами, тим чіткіше усвідомлював те, що зараз найбільш відповідна година для такого назва – «Попередні висновки». Тому що, на мою думку, зараз, як і кілька місяців тому, ми знаходимося в досить унікальному стані, коли можна зробити висновки, поки попередні, щодо великої кількості культурних і соціальних процесів, різного ступеня тривалості, починаючи від традиційних річних підсумків, адже скоро новий рік… Ця виставка – моє велика бажання, спровокувати всіх до підведення якихось попередніх підсумків. Зараз найбільш слушна година», – сказав митець.

Він додав, що вважає свою експозицію радше наочним посібником, який, однак, може слугувати і твором мистецтва.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка