Казимір Малевич та Україна

img

24 вересня відбулась культурно-мистецька виставка «Казимір Малевич та Україна», присвячена сторіччю всесвітньо відомої картини «Чорний квадрат». Обговорення відбулось о 17:00 в галереї сучасного мистецтва «Арт-кафедра».
Керуючий партнер «Арт-Кафедри» Леся Корсак познайомила глядачів із спеціальним гостем заходу іспанським художником Карлосом Гарсією Лаосом. Окрім того мистецтвознавець розповіла всім присутнім біографію Казимира Малевича та наголосила, що відомий художник все-таки українець.
«Вся Європа відзначає річницю «Чорного квадрата», ми себе теж вважаємо Європою, тому не оминули святкування. Хочу вас познайомити із нашим спеціальним гостем Карлосом Гарсією Лаосою, який є великим шанувальником Малевича та представляє той же напрям мистецтва у скульптурі», – наголосила Корсак.
Варто зауважити, що Карлос Гарсія Лаоса вже не вперше відвідує Україну. Митець був присутнім на подіях Майдану та представляв свою виставку скульптур «Революція» у Києві.
Про її концепцію він розповів і відвідувачам виставки в «Арт-кафедрі». «Кожна моя скульптура виражає приховану концепцію, я зображаю споріднені душі, красиву жінку, материнський інстинкт, самотність, визначеність, лицемірство через скульптури», – розповів митець. Також він зазначив, що великий вплив на його творчість мали роботи Малевича. Скульптор вловив характер та концепцію художника, але виражає це не на полотні, а в просторі. Перед презентацією виставки Лаоса провів майстер-клас із студентами, разом із юними художниками вони малювали «лицемірство». «Під час майстер-класу я намагався, щоб учні задумались над концепцією. І їм це вдалося, вони не лише вміють думати, а й мають хорошу техніку», – зауважив скульптор. Разом із мистецтвознавцем Зоєю Навроцькою Карлос аналізували витвори юних художників.

24 вересня 2015 р.
Галерея "Арт-кафедра"