ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ: Сергій Гричанюк презентував яскравий виставковий проєкт

При вході до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків розмістили яскраві помітні роботи молодого митця Сергія Гричанюка. Коли розглядаєш такі твори, спершу впадає в око концентрація кольору та хаотичність ліній, але потім починаєш розуміти, що насправді все логічно збалансовано і кожен мазок на тлі є гармонійним продовження роботи на полотні.

Дехто з відвідувачів побачив на картинах боротьбу людини із самою собою, а хтось наполягав на тому, що це про стосунки чоловіка та жінки. Сучасне мистецтво часто викликає такі дискусії та роздуми, чим і приваблює на виставки щоразу більше відвідувачів.

«Сучасне мистецтво – багатолике, багатовимірне. З одного боку інколи це тісний зв’язок із традиціями, інколи навпаки – революційний жест у прагненні абсолютно їх поламати і переосмислити. Інколи буває цитата, інколи – власний обміркований меседж. І ось сьогодні ми дивимось, аналізуємо, міркуємо над особливими творами, які уже буквально на порозі Музею. А МСУМК у передчутті зустрічі з цими роботами!», – привітала присутніх мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак представила нову молодіжну платформу «ENTER», метою створення якої є популяризація творів молодих митців.

«Діяльність цієї платформи ми розпочинаємо із проєкту «Індивідуалізація» (серія «Відривання»). Саме роботами Сергія Гричанюка ми відкриваємо новий простір, який буде підтримувати молодих митців у перших починаннях, відкривати нові імена та вписувати їх в історію Музею. Митець народився у Луцьку, закінчив дитячу художню школу і зараз навчається на 5 курсі в Люблінській академії імені Марії Склодовської-Кюрі. Він працює в царині живопису, графіки, фотографії, стріт-арту. Також є одним із учасником нашого проєкту «Антиципація+Імунітет», – розповіла пані Леся.

«Серія «Відривання» – це послідовна форма висловлювання щодо внутрішньої проблеми відірваної естетики. Вона відокремлена, вона сама в собі.

Відриваючи частину однієї площини, відкривається цілий спектр запитань до своєї діяльності, які потрібно зрозуміти і також відірвати разом з тим, що знаходиться перед тобою. Дуже детально спостерігати, очікувати потрібного моменту, послухати, що вона розповість тобі про тебе ж самого. Самопізнання через створення чогось, що завдає тобі проблем і змушує думати.

Вхід в абстракцію і обмеження себе у кольорі, з одного боку, відкриває масу можливостей до пізнання, але, водночас, ставить тебе у рамки. Червоний як нова проблема до дискусії!», – йдеться в анотації до робіт.

Сам же автор пояснює концепцію та тематику своїх картин так:

«Кожна творчість має приносити емоції і провокувати людей думати. Хороше чи погане, світле чи темне – неважливо. Головне, щоб мистецтво зачіпало у тобі щось. Все, що з’являється з руки художника, – це концентрація того, що він бачив колись чи відчував. Я малюю чорно-білими фарбами, а до них додаю сплески кольору – на виставці у Львові був синій, а тут – червоний. Це колір, який багато кому подобається, я свідомо використав його, щоб ми всі знайшли в роботах щось своє, щоб поспілкувалися і відкрили щось нове».

***

До слова, із серії «Відривання» це послідовна форма висловлювання, що до внутрішньої проблеми відірваної естетики. Вона відокремлена, вона сама в собі.

Відриваючи частину однієї площини, відкривається цілий спектр запитань до своєї діяльності, які потрібно зрозуміти і також відірвати разом з тим, що знаходиться перед тобою.

Дуже детально спостерігати, очікувати потрібного моменту, послухати, що вона розповість тобі про тебе ж самого.

Самопізнання через створення чогось, що завдає тобі проблем і змушує думати.

Вхід в абстракцію і обмеження себе у кольорі, з одного боку відкриває масу можливостей до пізнання, але,  водночас, ставить тебе у рамки.

Червоний як нова проблема до дискусії!

Сергій Гричанюк (1999) про себе:

Рідне місто Луцьк, у якому закінчив повну середню освіту і Луцьку художню школу.

Зараз навчаюся у Польщі м.Люблін в Університеті Марії Кюрі Склодовської .

Факультет – Художній

Спеціальність – Комп’ютерна графіка

Виставки:

02.09.2017 Спільна виставка з Тарасом Дацюком «БЕТАБРАК» в арт кафе «Виноград» м.Луцьк

01.09.2018 Спільна виставка фотографій «Укриття сушка» м.Луцьк  РЦ «Промінь»

21.09.2018 Персональна виставка «КОЛІР» галерея «КОРИДОР» м.Луцьк рц.Промінь

26.09.2018 Спільна виставка «Молода Волинь» в Галереї Мистецтв м.Луцьк

05.04.2019 Персональна виставка «Живописець душить графіка» 

(pol. Malarz dusi grafika), Польща, галерея «KONT» м.Люблін

30.08.2019 Спільна виставка «Це Арт!?» м.Львів (Фест репаблік)

03.10.19 відзнака на конкурсі «Вірш+картина» (pol. Wierz+Obraz), Польща, м.Сопот

20.12.2019  персональна виставка “Відривання”

м.Львів, галерея «Музей ідей»

24.08.2020 спільна виставка «Антиципація+Імунітет» м.Луцьк, МСУМК

За матеріалами видання «Таблоїд Волині»

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка