ДІАЛОГ СВІТЛА З КОЛЬОРОМ

14.06.19 о 17:00 у МСУМК відкриття виставки Іво Лілля та Олександра Дубовика “ДІАЛОГ СВІТЛА З КОЛЬОРОМ”!

Зустрічі у просторі культури – це, як правило, особливе співзвуччя духу. Мистецький діалог ведеться на регістрах звуків, що перекладаються у чисту форму образів. Олександр Дубовик та Іво Лілль познайомились рік тому в українській столиці. Виставка в Луцьку продовжує цей діалог двох митців у іншому форматі – розмови світла з кольором, яку ведуть між собою їхні твори.

Олександр Дубовик живе у Києві. Можна стверджувати – знаний живописець. Але, на жаль, у нас цей епітет девальвований зусиллями компліментарного мистецтвознавства. Тож Олександр Дубовик – митець, який знає собі ціну, інтелектуал з пензлем. Вдумливо прописує портрет доби. І образ цей грубий, сильний та виразний. Певно, рухливу субстанцію сьогоднішнього життя нащадки будуть аналізувати за його творами: як ми розпадалися на декоративні уламки та деталі. У творчості О. Дубовика тема діалогу з’являється на початку 1990-х, та він досі її не полишає, не вичерпує. «Лови свою думку, … це врятує тебе від університетів нудьги», – кидає в повітря майстер. Ми читаємо: «Будь самим собою». Сила Дубовика у тому, що це художник, який відбувся, художник, відкритий до діалогу.

Іво Лілль, митець із Таллінна, виражає себе в іншому матеріалі. Він здатний підхопити цю розмову лаконічністю, простотою та довершеністю дизайнерських рішень свого скла. Сам митець переконаний: «Я міг би сказати, що висловлюю свої думки і почуття у зображеннях, як наші предки робили це на стінах печер. Ідеї реалізуються в процесі, і коли робота завершена, то добігають кінця і думки, тобто вислів відбувся».

Форми, світло, колір починають рухатися та взаємодіяти. Концептуально серія робіт «На хвилях життя» Лілля збігається із гедоністичними мріями Дубовика – лежати у гамаку та споглядати небо. І все! У цій точці збіглись велике та мале, мить та вічність. Спонтанний діалог митців породжує безліч конотацій, а от чи відчуємо ми силу вітру у вібрації дюн, застиглих у склі Іво Лілля, чи розлом навпіл у «Букетах» Олександра Дубовика – це вже виклик до нас, глядачів…

Куратори виставки: Олена Сом-Сердюкова, Марина Стрельцова.

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
тел.: 066 142 51 18

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка