Події

logo_white_2018-1.png

Завершено проект «Дифузія», приурочений до 30-річчя Незалежності України

Масштабний проект під назвою «Дифузія» – це серія гостьових виставок: «Космос Еммі Андієвської», «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» та «Констеляція», які мали на меті продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талант нації.

Його реалізовано у понад двадцяти містах України: Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, Івано-Франківська, Хмельницького, Кам’янці-Подільського, Тернополя, Вінниці, Маріуполі та Бердянська, Вінниці, Ужгорода, Чернігова та Чернівців, Рівного, Острозі , Луцьку та Харкові, Одесі та інших містах.

Ініціатор та організатор цього грандіозного культурно-мистецького проекту — Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК).

Термін «дифузія» у перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія. Саме Віктор Корсак , який є фундатором Музею, давши таку назву проекту.

На його думку, через гості виставки розширюється аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами. По-друге, таким чином посилюється взаємодія між музейними інституціями та досягається синергетичний ефект від співпраці для інтенсифікації розвитку культури української нації.

Як зазначає керівний партнер Музею Корсаків Леся Корсак , інновація проекту полягала в тому, що вперше за роки Незалежності було організовано серію гостьових виставок, які системно популяризували сучасне українське мистецтво.

Кураторка проєкту Олена Наїдко розповіла, що кожна експозиція формувалася унікально, індивідуально під той простір, де вона була представлена.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька зауважила: «Емма Андієвська — культова українська художниця, котра вирізняється працелюбністю, феноменальним інтелектом та силою духу. 2018 року вона здобула премію імені Тараса Шевченка в номінації «Література». Світ її творчості цілісний: як за естетичними, так і стилістичними ознаками. Так само унікальним є Микола Кумановський, який сформував свою модель мистецтва і творив свої образи, всупереч доріканням, що, мовляв, це не сучасно. Тема українства струменить в усіх творах, вона іноді жорстока, іноді викривальна, іноді він насміхається із сучасника, але не з ненависті, а з любові. А ще спонукає до лікування, переосмислення, духовного здоров’я».

Львівська художниця Яна Гудзан каже, що виставка «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» дуже сильна, адже доповнена різнопланово. Найбільше її вразили цитати, які були під кожними картинами, авторства самого Кумановського. Їх дбайливо підбирали працівниці Музею Олена Наїдко і Катерина Михайлюк, перечитуючи його твори та інтерв’ю. Крім того, деякі картини ожили прямо на смартфонах відвідувачів завдяки додатку Artivive.

Довідково:

«Констеляція» Експозиційний напрямок культурно-мистецького проєкту «Дифузія» створений з метою дослідження генези сучасного українського мистецтва, її виникнення, походження, витоків.
Вона сформована за регіональним принципом. Адже для кожного з українських регіонів характерні свої традиції, своє минуле, свої ракурси бачення національних перспектив та культурно-художні стереотипи.
«Констеляція» підкреслює вагомість впливу локального історико-культурного та художнього досвіду на формування сучасного українського мистецтва. Аналіз його розвитку в Україні неможливий без урахування регіональних відмін¬ностей, без співставлення різних практик, особливостей місцевого контексту.
Даний експозиційний напрямок включає: Західний, Дніпровський, Одеський, Закарпатський, Київський, Харківський та Південно-Східний мистецькі осередки.

«Космос Емми Андієвської»
Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. В 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків.

«Метафоричний реалізм Миколи Кумановського»
Талановіта, неординарна особистість, інтелектуал, свідомий сповідувач національно-патріотичних ідей Микола Іванович Кумановський (1951–2016) – знакова постать у художній житті України другої половини ХХ – початку ХХІ століття.
Упродовж сорока років діяльності Микола Кумановський створив чисельну та різноманітну доробку. Це об’ємні цикли авторської та друкованої графіки, величезний пласт станкової малярства, скульптура, інсталяції, колажі, оформлення книг, власні поетичні тексти. «Метафоричний реалізм» – таким достоту правильним авторським терміном він означивши філософські засади та стилістичні пріоритети свого мистецтва.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка