Виставки

logo_white_2018-1.png

Запрошуємо на виставку Павла Макова MAPPA MUNDI

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться відкриття великої персональної виставки Павла Макова, одного зі знаних українських художників сучасності, автора Національного павільйону України на Венеційській бієнале 2022 та лауреата Шевченківської премії.

Презентація арт-обєкту під назвою MAPPA MUNDI відбудеться 29 жовтня о 18:00 год.

Вхід вільний! Дрес-код – маска+дистанція.

Експозиція ​​розділена на дві частини. У першому просторі Маков презентує свій довготривалий знаковий проєкт «До По». Це ​​роздуми художника про величезні міста майбутнього, які прийдуть на зміну державам в їх сучасному вигляді та остаточно трансформують модус людського існування. В центрі експозиції — «генплан міста», велика графічна мапа на столі, яка доповнюється рисунками та офортами на стінах. 

Друга частина виставки продовжує «До По», розвиває закладені в ньому ідеї та зближує з актуальним станом справ у світі. Це нова робота MAPA MUNDІ, створена спеціально до відкриття виставки. Масштабний об’єкт-макет відтворює обриси сучасної політичної мапи світу. Ця мапа схематизована і умовна, але положення країн та реальні кордони між ними детально відтворені. З єдиною важливою різницею — у географії «за Маковим» території не герметичні, а з’єднані дверима-шпаринами, які пронизують усі стіни-кордони. Відмежовані в реальності митницями та карантином, у художника всі держави стають сусідами. А земна куля — однією багатокімнатною квартирою. 

Разом «До По» та MAPA MUNDІ розповідають про новий світовий порядок, який змінюється у нас на очах чимдалі більш інтенсивно та непередбачувано. Нестримна та неминуча глобалізація, уособленням якої був «До По», зупинилася перед скляною стелею безпомічі та страху пандемії. Але насправді людська спільнота ще ніколи не було настільки щільно згуртованою символічно, аніж сьогодні. 

Партнери виставки — галерея The Naked Room, архітектурна студія ФОРМА.

Довідково:

Павло Маков народився в 1958 році в Санкт-Петербурзі. Навчався в Академії мистецтв (Санкт-Петербург), Кримському художньому училищі ім. М. С. Самокиша (Сімферополь) та Харківському художньо-промисловому Інституті на факультеті графіки.

Із 1988 року — член Спілки художників України, з 1994 — член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, з 2006 — член-кореспондент Академії мистецтв України. Лауреат Срібної медалі Академії мистецтв України (2009) та Шевченківської премії (2018). Автор Українського павільйону на 59-й Венеційській бієнале (2022).

Живе та працює в Харкові.

***

Праці Макова виставлялися в Музеї Вікторії та Альберта (Лондон), Метрополітен-музеї (Нью-Йорк), Національній художній галереї (Київ), Центрі сучасного мистецтва (Осака), Державній Трєтьяковській галереї (Москва), Музеї сучасного мистецтва (Ібіца) та інших зібраннях. Роботи Павла Макова було також виставлено на аукціоні Сотбі (2009).

ЗАПРОШУЄМО!

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка