Юна лучанка познайомила зі Сковородою

В арт-кафе «Стоп-кадр» відкрили виставки творчих робіт Вікторії Наумук «Сковорода» та «Тінь/ми»

Там представлені твори у техніці графічного дизайну та ілюстрації в авторській техніці до творів Сковороди. Експозицію відкрили в рамках мистецького проекту «Крок на шляху до мистецтва».

– Це не зовсім виставка, це така творча лабораторія, де ми збираємося поміркувати про першу творчу спробу та дати фахове побажання автору на майбутнє, – розповіла про цей проект директор Художнього музею в Луцьку Зоя Навроцька.

Керуючий партнер галереї «Арт-кафедра» Леся Корсак розповіла, що це вже двадцята виставка молодого митця у рамках проекту «Крок на шляху до мистецтва». На її думку, це є стартова площадка для майбутніх художників, адже тут можна почути фахову думку наставників, колег та друзів.

 – Люблю смакувати тим «про що» говорить художник і тим «як» працює, досягає результату. Як художник переборює пастки, які йому ставить фарба, колір, як знаходить співзвучність реальності з тим, що він творить. Ця виставка цікава тим «як». Нині не часто зустрінеш дівчину, яка захоплюється Сковородою. Це складний поет та філософ. Очевидно, для того, щоб зрозуміти його, вона поринає в минуле, в глибину його афоризмів. І запозичуючи в минулого, разом з тим Вікторія дає йому сучасний подих, – так проаналізувала творчість Вікторії Наумук Зоя Навроцька. – Вона використовує сучасні технічні засоби: фото, фотоколаж.

– Я розповідала учням, що можна зробити виставку і у себе в під’їзді та розмістити в соцмережах. Але цінність виставки для Вікторії в тому, що вона має можливість виставитися і почути фахову оцінку. Вікторія дуже працьовита і завдяки надзусиллям випереджає декого із своїх однолітків. Мене запитували, чи допомагала я виконувати роботи. Смішне питання: звісно, ні. У мене були сентиментальні почуття, коли Вікторія взялася творити про Сковороду, бо я теж в її віці захоплювалася цим філософом, – зазначила наставниця юної художниці Катерина Ганейчук.

Викладач Художньої школи Галина Івашків зазначила, що графічний дизайн – це надзвичайно цікава сфера мистецтва, але непроста: потрібно зробити вибір, знайти символ своєї думки, її зоровий еквівалент. Вона порівняла твори графічного дизайну з плакатним мистецтвом.

На виставку завітав лучанин, випускник Лондонського коледжу комунікацій, який спеціалізується на графічному дизайні, Роман Тріло. Він відзначив високий рівень робіт Вікторії Наумук і сказав, що деякі її твори виконані на рівні дипломних робіт випускників Лондонського коледжу комунікацій.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка