Події

logo_white_2018-1.png

«Я Україні даю те, чого не має жоден інший народ», – як в Івано-Франківську презентували виставку робіт Емми Андієвської

“Повертаємо своє собі”, – таким був лейтмотив учорашньої презентації проекту “Дифузія” в Івано-Франківську. Його ініціатор та організатор –  Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) .

У рамках проекту до Музею мистецтв Прикрапаття привезли виставку «Космос Еммі Андієвської», де представлено три десятки картин цієї талановитої місткіні. 

Одну роботу під назвою «Розп’яття» подарували установі у довічне користування: саме вона, за словами керуючої партнерки МСУМК Лесі Корсак, чудово впишеться у цей музейний простір.

Кураторка ініціативи Олена Неїдко розповіла, що проект має на меті продемонструвати талантливість та творчий потенціал української нації всьому світу. Це буде ціла серія гостьових виставок, які системно популяризуватимуть сучасне українське мистецтво як в Україні, так і за її межами. Задум приурочується до тридцятиріччя Незалежності України та передбачає проведення тридцяти виставок у тридцяти різних містах нашої країни та за кордоном. «Ми хочемо прищепити любов до мистецтва, показати талантливість і автентичність українців, у нас дуже багато вродженої естетики, яка є генетичним кодом, і це потрібно плекати», – сказала вона під час відкриття виставки.

Леся Корсак поділилась враженнями від двох зустрічей з Еммою Андієвською, яка нині мешкає у Мюнхені. «Емма Андієвська в 6 років вивчила українську мову, до 10-річного віку перечитала всю класику світової літератури. Це геніальна людина з феноменальною пам’яттю. У 14 років почала писати також французькою, англійською та німецькою мовою. Від неї черпаєш енергію, твердість та любов до України, якими хочеться поділитись з іншим. Мисткиня передала нашому Музею близько 300 своїх робіт. Тож ми вирішили, що в кожному з тридцяти міст, де відбуватимуться виставки, залишатимемо один з її творів. Загалом, художниця написала близько сімнадцяти тисяч картин, а також створила світ поезії, сонетів і казок», – розповіла Леся Корсак.

Керівниця науково-дослідного відділу МСУМК Зоя Навроцька говорила про значення робіт художниці. «Емма Андієвська ставиться до своїх творів як до живих істот, дуже трепетно їх оберігає. Вона по праву є однією з зачинательок українського модернізму. Персонажі, теми її творів – не лише в малярстві, а й в прозі, поезії, есеях. Окремо ці види творчості не можна розглядати, це єдиний цілісний доробок – справжній космос. Тому її твори впізнавані, оригінальні і надзвичайно цікаві, разом з тим – веселі й оптимістичні. Її композиції створені ніби з руху якихось персонажів. Теми й образи, на перший погляд, ніби дуже прості і стандартні, але в кожного твору є натяк, своєрідний символізм, у них мисткиня багато говорить про Україну, присутні щемливі спогади, пророчество, трагізм. Передаючи для нашого музею свої твори, художниця сказала: «Я Україні даю те, чого не має жоден інший народ». Тому сьогодні ми по праву повертаємо своє собі і ділимось цим з іншими», – наголосила Зоя Навроцька.

Від Музею сучасного українського мистецтва для бібліотеки Музею мистецтв Прикарпаття подарували також десятки книг, серед яких каталог МСУМК, твори Емми Андієвської, історичні романи письменника Івана Корсака.

Виставка «Космос Еммі Андієвської» в Івано-Франківську триватиме один місяць.

А 21 лютого  відбудеться черговий захід у рамках проекту «Дифузія», а саме, презентація експозиції «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського». Захід проведуть у  Львівській національній галереї  мистецтв ім. Бориса Возницького.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка