Події

logo_white_2018-1.png

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрилася виставка відомого українського художника зі Львова Василя Бажая

«Тут художник – творець, який будує свій світ», «У цих полотнах кожен може побачити своє», «Це неймовірні світи», – такі захоплюючі відгуки викликало відкриття виставки творів Василя Бажая «UNTITLED ІІІ», яке відбулось 28 лютого в Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків.

Керуюча партнерка МСУМК Леся Корсак розповіла, що Василь Бажай народився на Сокальщині. Перша його персональна виставка відбулась ще в 1989 році. «Це представник львівського андеграунду, який працював для мистецтва і задля мистецтва. З того часу відбулось понад півсотні виставок як в Україні, так і за кордоном. Сьогодні Василь Бажай є номінантом премії імені Івана Труша, він знаний і купований в усьому світі», – наголосила Леся Корсак.

Мистецтвознавець Олена Кіс-Федорук зауважила, що приємно було бачити на відкриті стільки зацікавлених облич. Також наголосила, що в стінах Музею твори Василя Бажая виглядають неймовірно! «Постать цього художника є неординарною для українського мистецтва, він постійно бажаний в усіх виставкових залах. Адже справжнє мистецтво живе, актуальне завжди, воно знайшло таке самовираження, яке працює постійно та відіграє певну роль. Абстрактна ідея означає, що кожен його твір здатен увійти в структуру як самої експозиції, так і людського сприйняття таким чином, щоб ми могли стати співтворцями цього абстрактного бачення. Це те, що відбувається у постмодерну епоху», – розповіла пані Олена.

За її словами, багато залежить від рівня нашого емоційного інтелекту, культурного рівня, як ми здатні інтерпретувати ці композиції. «Бажай говорить про те, що живопис – це абсолютно інша сфера духу, яка не потребує додаткової вербалізації: воно говорить барвами, фактурою, внутрішнім наповненням. Зайвих пояснень тут не потрібно. Це не просто виставкові проекти: це полотна, які говорять з нами в залі, щоб ми ставали співавторами. Кожна виставка – це окремий твір мистецтва. Бажая треба розуміти серцем, душею, емоційним інтелектом», – наголосила вона.

Художник Кость Борисюк зазначив, що бачити в Луцьку цю виставку – велике щастя. «Бажай – один з найкращих сучасних митців. Для мене кожен його проект – це подія. Це експресивний абстракціонізм, який пройдений через його «я», тому композиції і вражають. Це не поверхневе бачення світу чи данина моді, а глибоке і вдумливе мистецтво», – сказав Кость Борисюк.

Фундатор Музею Віктор Корсак зазначив, що мистецтво Василя Бажая спонукає думати і насолоджуватись. Твори навіюють на позитивне сприйняття світу, у них закодовані певні символи.

Леся Корсак подарувала митцеві квіти, каталоги Музею і творів Миколи Кумановського, сувеніри та книги.

Василь Бажай відповів на численні запитання відвідувачів та кілька годин роздавав автографи поціновувачам своєї творчості.

Експозицію можна переглянути у МСУМК протягом місяця.

 

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка