Події

logo_white_2018-1.png

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків оновлено основну експозицію: «Генеза сучасного українського мистецтва»

15 грудня біля Музею сучасного українського мистецтва Корсаків представили оновлену основну експозицію «Генеза сучасного українського мистецтва». Вона демонструє генезу сучасного українського мистецтва його витоки, через тяглість та діалоги художників різних поколінь. Показує світовій спільноті актуальні мистецькі пошуки сучасних українських художників. Для кожного з українських регіонів характерні свої традиції, своє минуле, свої ракурси бачення національних перспектив та культурно-художні стереотипи.

Експозиція підкреслює вагомість впливу локального історично-культурного та художнього досвіду на формування сучасного українського мистецтва. На його виставці представлені Західний, Дніпровський, Одеський, Закарпатський, Київський, Харківський та Південно-східний осередки. 

Після вітального слова фундаторів музею Лесі та Віктора Корсаків, а також відомої мистецтвознавці Зої Навроцької відбулася авторська ексклюзивна екскурсія від натхненниці музею Лесі Корсак.

  • Обновилося багато творів. Близько 20 імен додалося. Звідки вони взялися? Музею вже майже півтора року. Ми проводили виставки та постійно змінювали експозиції на іншому поверсі центральної зали Ґенезі сучасного українського мистецтва. Після кожного проекту ми докуповували роботи, нам щось дарували, і колекція постійно збільшувалася. І воно все у сховищах було. У нас 4 сховища набиті були роботами, і ми зрозуміли, що треба якось ці роботи показати. Ми на певну годину припинили проекти Ґенезі, і зробили перестановку творів, зробили нову концепцію, щоби показати від ученика до наставника тяглість поколінь. Зараз експозицію поділено на 7 осередків: західний, одеський, закарпатський, київський, південно-східний, харківський та дніпровський.

Також вона зазначила, що окремо йде зал соцреалізму, адже він спільний для всіх цих осередків.

  • Можна навіть зараз простежити схожі тенденції: люди намагаються під певну ідеологію підігнати мистецтво. Це ніколи не можна робити, тому що ми скотимося до того самого. Мистецтво має йти своїми законами, і ніякі політики на нього не мають впливати, – підсумувала майже півторагодинну екскурсію Леся Корсак.

Зараз на стінах Музею висять роботи Миколи Глущенка, Андрія Сологуба, Андрія та Петра Гуменюків, Ігоря Панчишина, Романа Яціва, Івана Турецького, Валентина Кирилкова та Валентини Івашків, Олега Парфьонова, Мирослава Ягоди та Якова Гніздовського, Олександра Завадовського, Олега Волошинова, Олександра Нем’ятого та інших.

Тому у залі актуального мистецтва відбувся концерт камерної музыки MUSIC TEMPUS . Твори Й.С.Баха, Й.Брамса, Н.Паганіні, Ф.Крейслера, М.Равеля, К.Дебюссі, С.Рахманінова, М.Скорика виконували: Костянтин Лукинюк, скрипка (Україна/США) та Тетяна Павлiчук-Тишевич , фортепіано (Україна). Куратор: кандидат мистецтвознавства Лариса Ігнатова

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка