У Музеї сучасного Корсаків – мистецький арт-дует «13 кімнат COVID» Миколи Бабака-Євгена Матвєєва

img

У на День Незалежності України, 24 серпня, у Музеї Корсаків відбулося аж чотири мистецькі заходи, які зібрали сотні лучан та гостей міста.

Один з таких заходів – відкриття проєкту дуету митців Миколи Бабака та Євгена Матвєєва, які створили поліптих «13 кімнат COVID». У той же день лучанам подарували ще 2,5 тисячі квадратних метрів виставкової площі і масштабний проєкт «Імена твої, Україно».

Керуюча партнерка МСУМКу Леся Корсак розповіла присутнім, що обоє митців – народні художники України, які працюють у багатьох галузях творчості. Микола Бабак не тільки митець, а ще й письменник, колекціонер, видавець. Євген Матвєєв – живописець, графік і крім того ще й художник книги. Вони обоє займаються монументальним мистецтвом, лауреати Шевченківської премії. Такий тандем дав у результаті чудові творчі пошуки.

«Микола Бабак і Євген Матвеєв – це люди, які об’єдналися в арт-дует ще з 2014 року для того, щоб на межі постмодерністичних течій, які існують в Україні і світі, творити справжнє мистецтво. Проєкт «13 кімнат COVID» – це справжнє сучасне мистецтво не лише України, а й світового рівня», – зазначила Леся Корсак.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька своєю чергою розповіла, що давно мріяла, аби Микола Бабак побував у Луцьку.

«Його експозиція вже була у Луцьку. Це колекція «Діти твої, Україно», з якою він представляв Україну на Венеційському бієнале.  В анотації до цієї виставки були слова філософа Мілоша Формана – «Не кричи про весь світ, скажи про своє село». В цьому вся суть творчості пана Миколи. Тому ми дуже щасливі вітати його у нас», – сказала Зоя Навроцька.

Художник Микола Бабак розповів глядачам про передумови появи проєкту: «Коли про COVID -19 тільки стали говорити, ми вирішили, що нам як художникам важливо на це відгукнутися і створити щось в образному сенсі. Нам зателефонувала Оксана Ременяка з Інституту проблем сучасного мистецтва і запросила дует Бабак-Матвеєв до проєкту, який називається «Мистецтво в часи пошесті».  І поки ми робили дві композиції, у процесі народився увесь цей поліптих».