Події

logo_white_2018-1.png

У Музеї сучасного Корсаків – мистецький арт-дует «13 кімнат COVID» Миколи Бабака-Євгена Матвєєва

На День Незалежності України, 24 серпня, у Музеї Корсаків відбулося аж чотири мистецькі заходи, які зібрали сотні лучан та гостей міста.

Одне з таких заходів – відкриття проекту дуету митців Миколи Бабака та Євгена Матвєєва, які створили поліптих «13 кімнат COVID». Того ж дня лучанам подарували ще 2,5 тисячі квадратних метрів виставкової площі та масштабний проект «Імена твої, Україна».

Керуюча партнерка МСУМКу Леся Корсак розповіла присутнім, що обоє митців – народні художники України, які працюють у багатьох сферах творчості. Микола Бабак не лише художник, а ще й письменник, колекціонер, видавець. Євген Матвєєв – живописець, графік та ще й художник книжки. Вони обоє займаються монументальним мистецтвом, лауреати Шевченківської премії. Такий тандем дав у результаті чудові творчі пошуки.

«Микола Бабак і Євген Матвєєв – це люди, які об’єдналися в арт-дует ще з 2014 року для того, щоб на межі постмодерністичних течій, які існують в Україні та світі, творити справжнє мистецтво. Проект «13 кімнат COVID» – це справжнє сучасне мистецтво не лише України, а світового рівня», – зазначила Леся Корсак.

Мистецькознавиця Зоя Навроцька своєю чергою розповіла, що давно мріяла, аби Микола Бабак побував у Луцька.

«Його експозиція вже була у Луцька. Це колекція «Діти твої, Україно», з якою він представляв Україну на Венеційському бієнале. В анотації до цієї виставки були слова філософа Мілоша Формана – «Не кричи про весь світ, скажи про своє село». У цьому суть творчості пана Миколи. Тому ми дуже щасливі вітати його у нас», – сказала Зоя Навроцька.

Художник Микола Бабак розповів глядачам про передумови появи проекту: «Коли про COVID -19 тільки почали говорити, ми вирішили, що нам як художникам важливо на це відгукнутися і створити щось в образному сенсі. Нам зателефонувала Оксана Ременяка з Інституту проблем сучасного мистецтва і запросила дує Бабак-Матвєєв до проекту, який називається «Мистецтво в години пошесті». І поки ми робили дві композиції, у процесі народився весь цей поліптих».

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка