Події

logo_white_2018-1.png

«Це пошук – де ми праві, а де ні»: Влодко Кауфман та Олекса Фурдіяк відкрили виставку в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. ФОТО. ВІДЕО.

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків львівські художники Олекса Фурдіяк та Влодко Кауфман відкрили виставковий проект «Ритуальності. Тестологія».

Презентація артінсталяції відбулася у новій залі МСУМК та почалася із перформансу від митців.

Більшість мистецьких об’єктів, які представили митці, вони монтували власноруч безпосередньо у музейному просторі. Деякі з артоб’єктів привезли вже готові зі Львова.

Презентація проекту була дещо незвичайна, адже розпочалася з «німого» перформансу від митців. Перед відкриттям виставки вони підготували довгий білий паперовий рулон, який розкинули через весь простір залу. Посередині ж поклали чорні листи: щось на кшталт наждакового паперу та тонкий металевий щит. Починаючи зсередини повільно зім’яли все докупи.

«Тут можна дивитися, думати, кожному собі щось відкривати. Тут є багато контекстів, які можуть бути цікавими. І трактування цього простору та цих об’єктів можуть бути несподіваними навіть для нас», – анонсував Влодко Кауфман.

Багато відвідувачів не могли висловити свою думку щодо побаченого, казали, що їм потрібна година на роздуми. Молодий луцький художник поділився, що в артоб’єктах бачать образи: обличчя в гігантських згортках крафтового паперу та людський профіль у картонній інсталяції.

«Насамперед це робота своїми руками, об’ємна. Це просто і ясно, просто ми цього не бачимо швидше за все. Мені дуже понравився запах, я переймаюся цим. Це надихає на робочу обстановку», – сказала одна із відвідувачок презентації.

За словами її товариша, папір, який використали митці у проекті – це дерево. А Земля вмирає.

«Потрібно багато думати, щоб дійти до чогось», – сказав він.

Влодко Кауфман розповів, що у перформансі вони використали три різні матеріали. Він пояснив, що окремо він не є самодостатніми. Це все частина однієї ідеї.

«Ми не завжди правильно трактуємо те, що маємо. Тому ми часто помиляємося. Це пошук – де ми праві, а де ні. А сьогодні вона така, а завтра інша. Все перемішується, і та вся крихкість певності, вона розмивається та по дорозі зникає», – пояснив художник.

https://www.youtube.com/watch?v=GJklHAFlNqI

 

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка