«Це пошук – де ми праві, а де ні»: Влодко Кауфман та Олекса Фурдіяк відкрили виставку в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. ФОТО. ВІДЕО.

img

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків львівські митці Олекса Фурдіяк та Влодко Кауфман відкрили виставковий проєкт «Ритуальності. Тестологія».

Презентація артінсталяції відбулася в новій залі МСУМК та почалася із перформансу від митців.

Більшість мистецьких об’єктів, які представили художники, вони монтували власноруч безпосередньо в музейному просторі. Деякі з артоб’єктів привезли уже готові зі Львова.

Презентація проєкту була дещо незвична, адже розпочалася з «німого» перформансу від митців. Перед відкриттям виставки, вони підготували довгий білий паперовий рулон, який розкинули через увесь простір залу. Посередині ж поклали чорні листи: щось на кшталт наждачного паперу та тонкий металевий щит. Починаючи зсередини повільно зім’яли усе до купи.

«Тут можна дивитися, думати, кожному для себе щось відкривати. Тут є багато контекстів, які можуть бути цікаві. І трактування цього простору і цих об’єктів можуть бути несподіваними навіть для нас», – анонсував Влодко Кауфман.

Багато відвідувачів не могли висловити свою думку щодо побаченого, казали, що їм потрібен час на роздуми. Молодий луцький художник поділився, що в артоб’єктах бачить образи: обличчя у велетенських згортках крафтового паперу та людський профіль у картонній інсталяції.

«Насамперед, це робота своїми руками, об’ємна. Це просто і ясно, просто ми цього не бачимо скоріше всього. Мені дуже сподобався запах, я проникаюсь цим. Це надихає на робочу обстановку», – сказала одна із відвідувачок презентації.

За словами її товариша, папір, який використали митці в проєкті – це дерево. А Земля вмирає.

«Треба багато думати, щоб дійти до чогось», – сказав він.

Влодко Кауфман розповів, що у перформансі вони використали три різні матеріали. Він пояснив, що окремо він не є самодостатніми. Це все частина однієї ідеї.

«Ми не завжди правильно трактуємо те, що ми маємо. Тому ми дуже часто помиляємося. Це пошук – де ми праві, а де ні. А сьогодні воно таке, а завтра інше. Все перемішується, і та вся крихкість певності, вона розмивається та по дорозі зникає», – пояснив митець.