Елементи Космогонії

logo_white_2018-1.png

«Оголена», Олександр Архипенко

Олександр Архипенко був українсько-американським скульптором і художником, який зіграв важливу роль у розвитку скульптури XX століття. Народився в Києві 1887 року. Емігрував до Західної Європи, а згодом оселився у Сполучених Штатах, де продовжив свою кар’єру як один із піонерів модерністської скульптури.

Олександр Архипенко навчався в Київській школі мистецтв, переїхав до Москви і далі – в Париж. У Парижі він був залучений до авангардних мистецьких рухів і став частиною спільноти художників, які мешкали в Ла-Рюш, знаменитому арт-комплексі. Він заснував власну школу скульптури і живопису в Берліні, перш ніж переїхати до США 1923 року.

Однією з найбільш відомих робіт Олександра Архипенка є скульптура «Оголена» («Nude»), створена 1910 року. Цей твір є яскравим прикладом його інноваційного підходу до форми і структури. Архипенко експериментував із пропорціями та об’ємами, часто спотворюючи та абстрагуючи фігуративні форми для передачі емоційної глибини та динамізму.

«Оголена» відображає елементи кубізму, з якими Архипенко активно працював, інтегруючи плоскі та геометричні форми в трирозмірному просторі. Цей твір символізує модерністське прагнення відійти від класичного зображення людської фігури, використовуючи зламані лінії та зрізані площини для створення нового візуального мовлення.

Архипенко залишив значний слід у світі скульптури, вплинувши на багатьох художників і продовжуючи бути визнаним за свої внески у розвиток модернізму. Його роботи виставляються в провідних музеях світу, зокрема в Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку та Центрі Жоржа Помпіду в Парижі.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка