Микола Журавель

Микола Журавель народився 13. 08. 1960 року в Магнітогорську (Росія).
В 1989 р. закінчив навчання у Київському державному художньому інституті.
У 1995 році вступив до Національної Спілки художників України.
В 1999 році став членом Спілки БЖ-Арт.

Творчі пошуки Миколи Журавля – в царині олійного малярства, левкасу, скульптури, перформенсу, відеоарту, фотографії. Автор численних виставкових проектів, художник бере активну участь в тематичних пленерах, Арт-фестивалях в Україні та поза її межами. Мистецький доробок Миколи Журавля вражає кількісним масштабом розмаху, осмисленістю стилістичних та технічних експериментів, послідовністю поступу.

Твори Миколи Журавля це – саме той випадок, коли нестерпно хочеться торкнутися до них рукою, відчути холодний полиск фарб, шорстку матеріальну плоть фактур. Інколи термін «малярство» стає затісним для мистця.
З віртуозною невимушеністю та вражаючим естетизмом художник поєднує у своїх композиціях те, що практично непоєднуване: гармонійну глибину старих як світ лесирунків і загрубілу структуру іржавого металу, а ще уламки, фрагменти, уривки якихось покинутих, пожовклих, знищених часом предметів, із вишуканістю колористичних плям. Відтак, поверхня творів асоціюється із пластикою рельєфів, або ж зі специфікою колажів. Мистецький світ Миколи Журавля сповнює фабула якихось суперечливих колізій: від інтонацій агресії, брутальної викривальності, до тріумфу зворушливої людяності та надії. Все, створене художником, нагадує сторінки якихось епічних текстів: про світ, людину, час, про речі відвічні й зрозумілі кожному. Завдяки майстерній комбінаториці асоціацій художнику вдається спонукати глядача до мислення й глибокого співпереживання із ним конфлікту минувшини та сьогодення. Визначні події, співіснування епох, проблеми суспільних формацій, а ще мить і вічність, швидкоплинність людського життя – ось художньо-філософська парадигма творчих пошуків Миколи Журавля. В його образах багато драматизму і, навіть, трагосу. Одначе, інколи без цих, здавалося б, руйнівних рис не наступить мудрість прозріння й катарсису…

Художник наполегливо шукає і знаходить опертя в мистецтві й творчості з вірою та сподіванням, що сказане ним слово буде почуте!

Про автора
Микола Журавель
Микола Журавель народився 13 серпня 1960 року в м. Магнітогорську (Росія).
В 1989 р. закінчив навчання у Київському державному художньому інституті.
У 1995 році вступив до Національної Спілки художників України.
В 1999 році став членом Спілки БЖ-Арт.