Міф про Фу Сі (Китай)

Фу Сі вважається одним із трьох славетних правителів-патріархів стародавнього Китаю. Згідно з легендами, він правив між 2952 та 2838 роками до н.е.

Збереглися записи про Фу-сі як про істоту з тілом змії і головою (або верхньою частиною тулуба) людини, аналогічно Нюй-ва, яку з цього часу (під впливом міфології південних племен) стали вважати його сестрою і водночас дружиною.

Фу Сі вважається творцем багатьох фундаментальних елементів китайської культури та цивілізації. Найголовніше – йому приписують винахід писемності та китайських ієрогліфів. За легендою, він вперше побачив сліди птахів і тварин на березі річки та створив письмо, наслідуючи ці візерунки.

Також Фу Сі приписують створення системи гір (багуа) – восьми триграм, які є основою давньокитайського мистецтва ворожіння і книги “І Цзін”. Він вважається першим астрономом і творцем першого календаря в Китаї.

Крім того, Фу Сі, за міфами, заклав основи китайської музики – він винайшов музичні інструменти гуцінь (струнний) та сяо (бамбуковий духовий інструмент). Його дружина, легендарна Нюй Ва, навчила жінок прадавнім ремеслам – виготовленню шовку, ткацтву, приготуванню їжі тощо.

Фу Сі також приписують встановлення правил шлюбу, ритуалів поховання та інших важливих соціальних інституцій. Він вважається творцем системи ієрогліфічних письмен, які були першим кроком до виникнення писемності та організованої цивілізації в Китаї.

Таким чином, міф про Фу Сі узагальнює витоки багатьох фундаментальних елементів китайської матеріальної та духовної культури – письма, науки, музики, мистецтва, ремесел, соціальних інститутів тощо.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка