Головна >> НАВІГАТОР "КОСМОГОНІЯ" >> Міф про Амірані (Грузія)

Міф про Амірані (Грузія)

В грузинській міфології Амірані вважається напівбогом або велетнем, який допоміг людям вийти з первісного варварського стану і стати цивілізованими. Його ім’я походить від перського “ама-рана”, що означає “безжурний, радісний”.

Згідно з легендами, Амірані вдалося звільнитися від підземних демонічних сил і піднятися на поверхню землі. Там він побачив примітивних людей, які харчувались сирим м’ясом і плодами та жили печерах.

Амірана навчив цих ранніх людей обробляти землю, садити зернові культури, виготовляти перші знаряддя землеробства. Він показав їм, як приручати диких тварин, розводити худобу. Його заслугою було поширення хліборобства в Грузії.

Окрім цього, Амірана передав людям знання багатьох ремесел – виготовлення одягу, будівництво будинків і фортець, роботу з металом і деревом. Він започаткував традиції обрядів та свят, соціальну організацію общин.

За легендою, також Амірані навчив людей танцювати, співати пісні, грати на музичних інструментах. Він запровадив форми громадського та сімейного життя, суспільні норми поведінки.

Амірані виступав захисником простих людей від демонічних і надприродних загроз. В його честь грузини мали звичай спалювати велике солом’яне опудало дракона, що символізувало перемогу культури над варварством.

Амірані за богоборство прикутий до скелі у печері Кавказького хребта, де його печінку постійно клює орел, а віддана Амірані собака лиже ланцюг, намагаючись витончити його. Проте щороку в четвер Страсного тижня приставлені богом ковалі оновлюють ланцюг. За давнім повір’ям, раз на сім років печера розверзається і можна побачити Амірані.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка