Діяльність

logo_white_2018-1.png

Лекція «Концептуалізм 60-70-ті. Дискваліфікація мистецтва»

Питання, яке ставить концептульний арт — не що є прекрасне, а що є мистецтво, в принципі. Смерть мистецтва від Мане, коли неможливо малювати як раніше, смерть в чорному Малевича — неможливо малювати зади товстих Венер, далі Дюшан, потім ще одна смерть в порожніх стінах галереї — Ів Кляйн і невидимих картинах Р. Баррі.

Поговоримо про американську школу концептуалізму: Д. Балдессарі, Дж.Кошута, С. Левітта та радянський концептуалізм: І. Кабакова, А.Монастирського, Д. А. Прігова, Ю. Альберта та інших представників, а також про програмні тексти “Мистецтво після філософії” і “Параграфи концептуального мистецтва”.

Що відбувається з поверненням до ідеї Платона, копії, що є суттю мистецтва за Кошутом і Левіттом?

Чому досить щось назвати мистецтвом, щоб воно вважалося таким? Питання Л.Вайнера: «Чому досить записати ідеї проекту в блокноті і не матеріалізовувати?

Питання про дематеріалізацію мистецтва — центральний в XX столітті й зараз — мається на увазі нон-спектакулярне мистецтво, естетика відносин та ін. А. Монастирскій з товаришами могли просто зателефонувати один одному і розповісти про ідею проекту і це й було достатньою підставою, щоб проект здійснився. Концепт-артисти претендували на підрив ринкової системи циркуляції мистецтва.

Чи здійснилось пророцтво Гегеля про дискваліфікацію мистецтва і залежність останнього від філософії та науки? Але чи вийшло?

Наступна лекція:

Лекція #4 Ленд-арт і site specific. Ізоляція сяючого поля

Контакний номер: 066 142 51 18

Квиток на одну лекцію – 75 грн
Блок із чотирьох лекцій – 200 грн

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка