Лекція № 6: Постдраматичний театр. Естетика перформативності.

5 січня о 17 годині запрошуємо на Лекцію № 6: Постдраматичний театр. Естетика перформативності.

«Що таке сучасний театр?»

Що таке сучасний театр і як він сьогодні зплітається з художніми практиками – відео-артом, перформансом, анімацією… Почнемо з епічного театру Бертольда Брехта. Ефект відчуження. Розглянемо кордон інтеракції з глядачем в театрі і перформансі. Потім ритуал-театр-лабораторія Е Гротовського, порожній простір П.Брука,театр Кріко-2 Т.Кантора. Візуальинй театр Р.Кастеллуччі «Трилогія Ад-Чистилище-Рай», «Емілія Галотти» М.Тальхаймера, гротеск К.Марталлера з класикою «Вбий європейця, вбий його ..вбий!, «Ліпсінк» Р.Лепажа, 24-годинний перформанс «Гора Олімп» Я.Фабра, хореографія С.Вальц ітд) – синтезування максимального Gesamt твору на стику різних медіа – відеотехнології в театрі Ф.Касторфа, М. фон Хеннінга , К.Мітчелл і Х.Гьоббельса + його ж «Річ Штіфтера», спектакль-інсталяція, в якій немає жодного актора. Театр-анімація в лайв-режимі – спектакль про війну групи «Hotel modern», Rimini protokoll з їхніми інтерактивними екскурсіями містом і планшетними кімнатами в «Situations room». Театр стає чи не єдиним хранителем естетичного в Західному світі. Також розглянемо еволюцію хореографії: від модерну через перформативну революцію театру Джадсоновскої церкви (Т.Браун, І.Райнер, С.Форті) в Нью-Йорку. Стів Пакстон – один із засновників contemporary dance. Піна Бауш у Вупперталі включає повсякденні рухи, жести в танець. Французька школа. Британсько-індійський Акрам Хан з його танцем катак, Сіді Ларбі Шаркауі, М. Моньє, І.Кіліан, Б.Шармац. У.Форсайт, В.Вандекейбус. І звичайно ж, – божевільні грецькі експерименти Дімітріса Папайонау”

Розклад наступних лекцій:

12.01 Лекція #07: Сontemporary dance: Хронологія хореографії.

19.01 Лекція #08:.Історія перформансу. Сенс – байдужий, тіло – безцільне.

Лектор: Alexander Sushinsky (куратор мистецьких проектів у Донецьку, Києві, Чернівцях та Львові, засновник незалежного музичного лейблу da_sein_rec. (daseinrec.bandcamp.com), теоретик та практик сучасного мистецтва). В 2015 році Олександр заснував Лабораторію Естетичних Досліджень (estheticlab.tumblr.com), на базі якої почав працювати лекторій «Мистецтво ХХ – поч. ХХI ст.» в різних містах України.

Квиток на одну лекцію – 75 грн

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdraP7iQcSZ-9D7br3KlLc3ABPhDwyvkGSImexMRyfRFAGNqw/viewform

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка