Діяльність

logo_white_2018-1.png

“Космогонія: українська візія” – найбільший український арт-проєкт презентують в США

 Найбільший український арт-проект “Космогонія” презентували у Вашингтоні

Найбільший український арт-проект “Космогонія” презентували у США 14 липня.

З 14 липня по 22 серпня в Українському домі у Вашингтоні проходить виставка “Космогонія: українська візія”, де громадськості представлені ескізи фрагментів найбільшої картини у світі “Космогонія”. 

Відкриття виставки відвідала Посол України в США Оксана Маркарова, яка звернулася до відвідувачів із вітальним словом.

Живописне полотно площею 2000 квадратних метрів (висота – 10 м, а ширина – 200 м) на космогонічну тематику – це частина українського арт-проєкту. Створює картину український художник Петро Антип, а ідея проєкту належить фундатору Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, куратору Віктору Корсаку.

Цей проєкт пропонує унікальне українське бачення історії створення та розвитку планети, а також прогнозування майбутнього людства. “Космогонія” породжує діалог, ставить актуальні питання та є найбільшим мистецьким проєктом України у часи державності.

Петро Антип почав працювати над картиною з листопада 2022 року. Це мистецьке дійство триватиме понад 3000 годин 18 місяців поспіль і стане найбільшим у світі перформансом.

Художником “Космогонії” є видатний український художник Петро Антип, який почав працювати над картиною з листопада 2022 року. Це мистецьке дійство триватиме понад 3000 годин 18 місяців поспіль і стане найбільшим у світі перформансом.

Проект “Космогонія” представляє синергію різних видів мистецтва: живопису, графіки, скульптури, фото- та відеоарту, музики та перформансу, доповненої та віртуальної реальності. Це унікальний український варіант мистецтва майбутнього, якому немає аналогів на планеті. За своєю суттю “Космогонія” – це картина від українських для всього світу про весь світ, оскільки в сюжеті лежить історія створення Всесвіту від великого вибуху та розвитку цивілізації до наших днів. Назва проекту “Космогонія” походить від грецького слова “народження”. Це розмова зі глядачем про те, як “Хтось, якимось чином, створивши щось та когось, та про те, для чого це все”.

Полотно складатиметься понад 600 фрагментів, кожен з яких є окремим арт-об’єктом, та буде розподілятися на кілька тематичних частин: “Начало”, “Створення землі”, “Створення природи”, “Створення людини”, “Створення суспільства”, ” Створення культури”, “Створення ноосфери” та “Майбутнє”. Кожна частина містить різні міфі, легенди, наукові теорії, символи, знаки та написи різних націй та народів.

Важлива особливість проекту полягає в підході до локалізації твору мистецтва. Він інтегрується у виробничі процеси, оскільки в залі, де створюватиметься та буде експонуватися картина, розміщений розподільчий центр. Тим самим мистецтво стає не відокремленим від життя, а стає його частиною. Як відвідувачі музею, так і працівники розподільчого центру мають змогу спостерігати живий процес створення цієї картини та взаємодіяти один з одним, здобуваючи унікальний психоемоційний досвід.

“Космогонія” має величезне національне значення і вже може вважатися культурним наслідком України.

Проект уже було презентовано у Європі, у німецькому місті Патерборні. Тепер на черзі – США.

Довідкова інформація:

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відкрився у Луцьку у 2018 році з метою розвитку духовності нації та пропагування українського мистецтва у світі. Це найбільша музейна інституція сучасного українського мистецтва в Україні та один із найбільших музеїв у Європі. Виставкова площа музею становить понад 12 000 квадратних метрів. За чотири роки його існування було проведено сотні масштабних виставок, фестивалів та мистецьких івентів.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка