Елементи Космогонії

logo_white_2018-1.png

Колос Родоський

Колос Родоський – одне з семи чудес світу стародавності, що слугувало символом перемоги і гордості для жителів Родосу. Ця величезна статуя бога сонця Геліоса була побудована в місті Родос, яке розташоване на однойменному острові в Егейському морі.

Колос Родоський був зведений між 292 та 280 роками до н. е. скульптором Харесом з Ліндоса, що також був з острова Родос. Статуя була споруджена на честь перемоги родоських жителів над військами македонського владики Деметрія Поліоркета, який намагався захопити острів 305 року до н. е.

Статуя була висотою близько 33 метри (приблизно висота сучасного 11-поверхового будинку) і була зроблена з бронзи. Вона зображувала бога Геліоса, який стояв ногами на кожному з двох малих пагорбів, розташованих біля входу в гавань Родосу.

Колос Родоський простояв менш як 60 років. Близько 226 року до н. е. статуя була зруйнована під час сильного землетрусу. Після руйнування родосці отримали пропозицію від Птолемея ІІІ єгипетського відновити статую, але оракул з Дельф заборонив, твердячи, що родосці образили Геліоса.

Руїни статуї залишились на місці протягом століть, доки у 653 році нашої ери арабські сили, які захопили Родос, не продали їх як металобрухт. Відтоді не залишилося жодних видимих слідів Колоса, і його точне місцерозташування залишається невідомим.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка